Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:57 26.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: обещаните снимкинови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторdii (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 18:10



Ето ти повече снимки и обяснения (ако поназнайваш английски)





Тема Re: обещаните снимкинови [re: dii]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано11.01.07 19:32



О, да, доста интересно. Въпреки, че повечето неща са ми ясни.
Нямам време да чета всичко това. Може би рано или късно някъде са обяснили доводите си за такъв тип строителство.. или греша?



Принципно няма да чуеш американец да казва, че това или онова, което прави е неправилно. Защото доктрината ги учи на друго. Няма да забравя никога предколедната вечер на моята племеничка в щатското училище (за щастие вече учи в България).. Влиза директорката, дечицата НАСЯДАЛИ по ЗЕМЯТА.. тя застава на подиума и изкрясква:

- Who are you?

Дечицата в транс...

We are the best


Така че американските къщи са най-практични, най-изгодни, най-най-най... и принципно като се зададе ураган.. първи пълнят магистралите и въображаемите си убежища под въображаемите си къщурки.





Тема Re: обещаните снимкинови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано11.01.07 23:16



Едно ми е интересно, една истинска яка българска железобетонна панелка дали ще издържи на ураган ...



И наистина няма смисъл от този спор - всеки си има вкусове и всеки знае за себе си - един е склонен да чака 1 година за грубия строеж, но да има вечен дом, а други предпочитат да се нанесат на 3тия месец, и къщата им да издържи до края на живота при условие че няма извънредно силни природни бедствия.

Относно снимките - вярно изглежда наистина много паянтово и правено все едно аз съм се хванал (строителите дали не са от източна европа ;) ), от друга страна, това което съм виждал по българските сайтове изглежда поне малко по-изпипано като конструкция.

Накрая един въпрос - на пазара се предлага подобна конструкция но изпълнена с яка бетонна основа и от също толкова яко профилно желязо заместващо дървената конструкция. Това дали задоволява критериите за дълговечност или и то не е достатъчно здраво ж

Дядо мраз умря, застрелян в гръб от Дядо Коледа!ь

Редактирано от V.Grig на 11.01.07 23:35.



Тема Re: обещаните снимкинови [re: V.Grig]  
Автор BobyB (минаващ)
Публикувано11.01.07 23:35



Въпроса една панелка дали ще издържи на ураган е напълно безсмислен, ако ще и урагана да вие с 500 км/ч. Това явно показва колко разбираш.
Намери ми за България оферта за сглобяемо строителство която да излиза по евтино от масивно и ще признаем че за БГ са по-евтини.



Тема Re: обещаните снимкинови [re: V.Grig]  
Автор BobyB (минаващ)
Публикувано11.01.07 23:38



Де да имаше строители от Източна Европа, умнико. Повечето са мексиканци, в най-добрия случай някое студентче от нашите ширини.



Тема Re: обещаните снимкинови [re: BobyB]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано11.01.07 23:42



Хайде да направим така, тъй като аз съм запознат само с цените на довършителните работи и обзавеждането а ти явно отбираш от строителните работи, ти направи една сметка за цената на масивната конструкция и съответната "сглобяема" алтернатива от кота 0.00 нагоре, а аз след това ще ти кажа кое си пропуснал в сметките



Дядо мраз умря, застрелян в гръб от Дядо Коледа!

Тема Re: обещаните снимкинови [re: BobyB]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано11.01.07 23:46



Гледам че не ми отговаряш дали варианта с хеви метъл конструкция задоволява критериите за дълговечност



Айде почвай да смяташ по горното ми предложение, че голо хвърлени твърдения не се приемат дори и в клуб политика

Дядо мраз умря, застрелян в гръб от Дядо Коледа!

Тема Re: обещаните снимкинови [re: V.Grig]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано11.01.07 23:54



Заетите в строителството на граждански постройки са основно мексиканци. Поне тук, в Тексас, където вече започнаха да строят бетонна стена между Мексико и САЩ



Бетонна основа тук се лее, макар и не навсякъде. Предвид, че Тексас е едно голямо блато в истинския смисъл на думата, наистина е трудно да се направят основи, каквито са показани на картинките. Обикновено къщите се полагат на множество колони. В най-добрия случай се прави бетонен под и върху нещо започва градежа на бъдещия дом. Същевременно въображаемата основа порядъчно добре се скрива. Абее, скрито-покрито...

Както вече казах - привърженик съм на монолитните конструкции. Сголбките, особено за домашно строителство, никак не са ми по душа. Признавам, че сглобяемите конструкции са доста удобни особено за бизнеса. Но бизнесът сам разбираш е понятие относително - днес ме има, утре не. А къщата си е къща. Семейството и рода са особени единици. Но да не се впускаме в излишни разсъждения.

Иначе една железобетонна панелка както каза Боби и на 500 км/ч ще издържи - това няма нужда от доказване.



Тема Re: обещаните снимкинови [re: V.Grig]  
Автор Blake (член)
Публикувано12.01.07 10:43



не е въпроса само в конструкцията - стените също не са маловажни... а къща, в която можеш да влезеш през стената, ако е мокра и се позасилиш малко повече - не, мерси...

Както и да е, явно си фен на американските кашони, и няма сила дето да те убеди в обратното. Аз пък (а и като гледам не само) съм фен на другата кауза. Сигурно и двете технологии си имат предимства и недостатъци, само че не съм виждал в България да има срутени стотици, че и хиляди къщи накуп на едно и също място. Цели квартали и градове... Такива филми НЯМА... Колкото до панелките и ураганите - бъди сигурен, че точно панелките са най-държеливи на урагани - въобще на монолитните конструкции слабите места са им прозорците и покрива (ако е къща). При панелките остават само прозорците - със сигурност ще се изпочупят, но дотам... няма да има безкрайни полета с нахвърляни натрошени дъски и гипсокартон...

Колкото до американското производство въобще - това че мислят и произвеждат много неща е вярно. но не всичко е качествено. Например имам преки впечатления от чисто нов Понтиак (не знам модела какъв беше) - беше на около 1000 мили и вече му тракаха пластмасите - нещо което не е характерно дори и за румънските и корейските автомобили. Иначе американско, ама...



Тема Re: обещаните снимкинови [re: Blake]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 11:36



Альооо, лошото ти мнение за корейските автомобили не знам на какво се дължи. Само корейците от Hyundai дават ПЕТ-годишна гаранция! Hyundai вече са четвърти производител в света. Пак те бяха официалния доставчик на световното по футбол в Германия... Не мисли че карам корейски автомобил и затова говоря така. Късам си нервите с едно Волво за които бях чул че са много здрави. Може би е било едно време.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.