Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:52 26.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема та, да продължим..нови [re: V.Grig]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано06.01.07 17:48



Лесното винаги е лесно и като такова е задължително преимущество. Имаше виц по темата...

какво можеш да правиш?
Как какво? Мога да копам..
Друго?
Е па моа и да не копам



Бързо строителство - разбира се, че е по-добре да се нанесеш за 1-3 месеца, отколкото да чакаш да ти построят кооперацията 1-2 години. Няма спор.

Скъпо струва - да, струва скъпо защото стандартът е относително висок в зоната, където понастоящем живея. Но има и нещо друго - същите къщи се строят и за истинската средна класа - хора с доходи над 200.000 долара годишно. Изводите ги оставям за теб.

А иначе най-най-богатите строят с тухли и киреч, за да не им се налага да задръстват магистралите в случай на бедствие. Само да вметна - къща с керемиди е изключителна рядкост за Тексас.

Отопление и охлаждане - да построиш такава палатка в Аляска е тъпо. Не може да я стоплиш. Със сигурност охлаждане няма да ти се наложи. На другия американски полюс - Флорида и Тексас отопление и охлаждане със сигурност ще ти се наложат. Как си с Географията? Помниш ли, защо в Сахара през деня е адска жега, а вечерта температурите спадат до 1-2 по Целзий? Повярвай ми, доста често такова е положението и тук. През деня 30 градуса, а вечер 3-4. Няма как да не пуснеш печката поне за малко. И енергията, приятел, не е никак евтина тук. Не знам кой те е излъгал, но точно преди няколко дена един приятел от Далас ми се оплакваше колко долара плащал за охлаждане през лятото на 2006-та... В продължение на 2 месеца не е изключвал климатика и сметките му за ток били по 400 долара

Говорим все пак за къщи. За апартаментските комплекси е друго. Там много често всички сметки са включени в наема.. и тогава наистина следва да си го преметнеш от единия крачол в длугия.

За българския ураган - много сгради ще издържат колкото и да не ти се вярва. Дори и днешното калпаво монолитно строителство е 10 класи над американското гражданско такова. Неслучайно богаташите се трепят за панелни и монолитни апартаменти в центъра на Хюстън

Хайде, жив и здрав. И да се обзаложим, че единственото нещо, което ще загубя от вилата си в Пловдивско при ураган не знам си коя степен, ще бъдат само керемидите и улуците



Тема Re: Къща от стиропор за 30 дни?нови [re: ha!]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано06.01.07 17:51



какво по-точон искаш да правиш?

правил съм някои дребни кофражи, бутобетон съм лял преди години.. за какво става дума?



Тема Re: Къща от стиропор за 30 дни?нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор ha!Модератор (пристрастен)
Публикувано06.01.07 19:45



аааа мерси точно сега нищо не ща да строя акогато то ще е кирпичесто
писах го щото специалистът още не ме бе светнал че онова бялото на картинките не е стиропор от 2 лева квадрата
обаче сега ми изникна въпрос - водата от тоя бетон кога и къде си отива? не се пъна ма не виждам нанасяне три месеца след първа копка

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: Къща от стиропор за 30 дни?нови [re: ha!]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано07.01.07 01:51



Па де да я знам къде отива


Бетонна плоча като се налее задължително в продължение на определено време се полива с вода - майсторите казват, че бетонът ожаднявал Отделно още не знам си колко набирал якост (по спомен няколко години)

Ама и въпроси задаваш..



Тема Re: Къща от стиропор за 30 дни?нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор BobyB (новак)
Публикувано07.01.07 02:13



Мисля че 80 години набираше якост


Иначе съм абсолютно съгласен със разсъжденията ти за американските картонени къщи. Всеки живял известно време в такава и отбиращ малко от строителни технологии и материали ще го потвърди.



Тема Re: Къща от стиропор за 30 дни?нови [re: BobyB]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано07.01.07 04:17



По-долу един другар се беше изказал. Не знам дали е научно или не - няма да споря. Всичко верно доста систематизиро беше, но не смятам, че човек трябва да бъдет строителен инженер, за да прецени кое е добро и кое лошо.

По тази логика, ако се допитаме до генните инженери ще излезе, че трябва да харесваме точно определен тип жени/мъже с определен цвят коса, очи, ръст и пр. Защото това пък от своя страна определя много неща - устойчивост на вируси, склонност към психични болести и пр. Едва ли харесваме някого само защото гена му е здрав, нали?



Ама задълбах....

Но определено ще се озъртам за някоя къща в строеж. Наистина е много смешно. Стотици наредени клечки в последствие се облицоват с гипсокартон.. малко тухли единички на фасадата за красота.. А що колеги изпопадаха от атика (подпокривното пространство) в холовете и спалните на клиентите.. хихи, не е истина просто

Отговарям на V.Grid - харесвам всяко строителство, което е неподвластно на времето поне 30-40 години. Тук термитите братче изяждат къщата и на 3-тата година започваш ремонтите. Я си пропаднал от атика в хола.. я си се облегнал на нещо и ръката ти е хлътнала.. или пък някой ти сложил сателитна чиния на покрива и започнало да ти тече.. всичко тук се прави с мисълта бързо да свърши и максимално много хора да бъдат заети, а други да печелят милиони..Може да звучи абсурдно, но това е самата истина.



Тема Re: Къща от стиропор за 30 дни?нови [re: V.Grig]  
Автор Blake (минаващ)
Публикувано08.01.07 15:50



И кво викаш за яките хамерикански къщурки?





Тема Re: Къща от стиропор за 30 дни?нови [re: Blake]  
Автор V.Grig (Анти-царист)
Публикувано08.01.07 22:18



Ебаси и тъпите американци, те всичките им къщурки такива май ...



Тюх ма те и тукашните май същите



Един пешеходец загина, а шестима бяха ранени при тежка катастрофа в столичния квартал Княжево. Камион, натоварен с чакъл и пясък, прелетя през цялото платно, помете седем автомобила и един микробус, изкърти стълб на уличното осветление и се вряза в две къщи на отсрещния тротоар. Една от сградите е напълно разрушена.


Дядо мраз умря, застрелян в гръб от Дядо Коледа!

Тема Re: Къща от стиропор за 30 дни?нови [re: Cтиpoпopчo]  
Авторcвoбoдeнзидap (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 02:05



стига глупости а?





Тема Re: Къща от стиропор за 30 дни?нови [re: Blake]  
Авторcвoбoдeнзидap (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 02:07



ти си луд ве пич,... от де тес фотоси а?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.