Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 06.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема мога ли да си боядисам хладилниканови  
АвторEди (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 10:55



ще правя нова кухня и тоя бял хладилник ама хич не се връзва, та въпросът ми е има ли как да го боядисам. някакви шпреьове или... Лошото е че хладилника е сравнително нов и си е готин и не върви някакси да купувам друг, а пък от друга страна да се съобразявам с белия хладилник , като си избирам нова кухня също някакси не искам и въобще ми е голям проблем. Дайте някакъв акъл



Тема Re: мога ли да си боядисам хладилниканови [re: Eди]  
Автор494 (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 11:12



Вариянт 1 - облепваш с подходящо фолио. Ще можеш сам да го направиш в къщи и практически няма да цапаш въобще.
Вариянт 2 - занасяш хладилника на автотенекеджия, и той ти го пръска с пистолета в цвят какъвто ти се иска.



Тема Re: мога ли да си боядисам хладилниканови [re: 494]  
АвторEди (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 11:33



Благодаря за бързия отговор .да питам за вариант 2. Смяташ ли, че ще стане добре, в смисъл дали ще се олюпи бързо или не би трябвало. Също така ще се покрият ли и пластмасовите части, които са по краишата на самия хладилник. Дали няма нещо да се прецака уплътнението или? По отношение на цена имаш ли някаква идея горе-долу кое колко е? Кое смяташ че е по-добре. За и против?



Тема Re: мога ли да си боядисам хладилниканови [re: Eди]  
АвторKaлoян (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 11:48



Купи си спрей с автобоя. Цветове има всякакви. Ще ти стигне за няколко хладилника. Пробвай се първо с друга мебел. Покритието е много трайно. Все пак е създадено да издържа на всевъзможни климатични въздействия.



Тема Re: мога ли да си боядисам хладилниканови [re: Kaлoян]  
АвторEди (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 11:55



Казаха ми, че повърхностите на хладилниците били много гладки и какъвто и да е шпрей щял да хване трудно, освен ако преди това не се "махне" тоя гланц дето го има на повърхността. Вашият коментар на тази теза?



Тема Re: мога ли да си боядисам хладилника [re: Kaлoян]  
Автор bushkata (непознат)
Публикувано12.06.06 11:59



Уплътнението няма да се боядиса хубаво и после ще се олюпи. Трябва да го облепиш с тиксо, за да не го боядисаш. Но не е много лесно да боядисаш със спрей. Трябва да потренираш преди това - отдалече, поне 20 см, равномерно навсякъде, ако трябва като изсъхне - ще теглиш още един слой, но не повтаряй още на първото пръскане много на едно място, защото задължително ще ти стече, а тогава е гадно.

Варианта с фолиото е много по-лесен,а също е издържливо и качествено. А и има огромно изобилие от цветове, десени, имитации на дърво и какво ли още не.

Редактирано от bushkata на 12.06.06 12:00.



Тема Re: мога ли да си боядисам хладилниканови [re: Eди]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 12:55



Преди доста години един приятел автотенекеджия ми пръсна стария хладилник със зелен металик. Стана просто супер и който го види се хваща за главата

. Не боядисвай уплътненията, даже съвета ми е да го махнеш преди да боядисваш



Тема Re: мога ли да си боядисам хладилниканови [re: Eди]  
Автор494 (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 14:36



Ако се хване да го прави някой майстор както трябва (да направи необходимите подготовки на повърхноста), и самият той да е сръчен, ще се получи супер. То си е все едно да боядисва кола, а при ремонт на коли със сигурност си забелязал, че има добро и лошо изпълнение. За цена нямам идея какво би ти струвало. Това си е все пак нещо по-нестандартно за изпълнение и трябва да попиташ майстор какво ще ти поиска, за да го направи. Не че е нещо по-различно от боядисването на един калник, но може и да не искат да се захващат. В никакъв случай не боядисвай пластмасови и гумени елементи. Боята по по тях няма да седи дълго време и ще стане грозна гледката. Но най-добре, ако си решил да минеш на вариянта с боядисване, го обсъди с майстор бояджия. Той най-добре ще знае как и какво трябва да се направи.
Успех, и да се похвалиш какво си сътворил накрая!





Тема Re: мога ли да си боядисам хладилниканови [re: 494]  
АвторEди (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 15:30



Мерси. Ще видя какво ще правя в крайна сметка. въпросът ми беше дали е възможно да се направи. Така че при всички случаи ще търся майстор. Щото аз определено не се наемам да озяня нещата. Въпросът ми беше кой вариант ще е по-добър, като и в двата случая ще търся специалист



Тема Re: мога ли да си боядисам хладилниканови [re: Eди]  
Авторbushkata (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 15:57



Хрумна ми, че дори да сгафиш с боядисването - винаги можеш да залепиш отгоре фолио - така че - смело!






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.