Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:14 25.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема Пералня Беко - спря да центрофугиранови  
Автор Jacket (shpongled)
Публикувано07.06.06 11:06



Вчера я понатъпках май малко повечко от необходимото, а и една от завивките които пуснах наподобява китеник и изглежда е пуснала много влакна (по гуменото уплътнение на капака се беше събрала една шепа косми) и сега си имаме проблем... интересното е че си изкара цялата програма без проблеми, изцентрофугира си до 1000 оборота без блъскане и каквото и да било, обаче следващото пране вече не беше същото. Като се включи помпата се чуваше чукане, викам си филтъра е задръстен. Отворих го и изпаднаха няколко монетки и едно клонче, все нормални неща, които като съдя по цвета са стояли там поне година, нищо по-ненормално. Оставих я да си изкара програмата въпреки чукането и си мина пак без проблеми, центуфугата си работеше. Тази сутрин обаче решавам да си пусна една блуза да се изцентрофугира, защото я бях накиснал и центофугата неще да работи... пробвах центрофугите на всички програми и не става. Помпата работи, почуква, барабана се върти все едно е на изплакване, обаче не иска да завърти за центрофуга, изчаквах го до 15 минути и няма ефект, продължава да си цикли така...
Някакви идеи от какво може да е, че за да я закарам на сервиз ще падне голяма разправия, а и нямам толкова свободно време :(
Технически съм достатъчно грамотен за да мога да я поправя ако не се изискват специални инструменти, или резервни части.
Модела е

, купена е преди 3 години и досега никога не е имала проблеми.



Тема Re: Пералня Беко - спря да центрофугиранови [re: Jacket]  
Автор ha!Модератор (ентусиаст)
Публикувано07.06.06 11:50



имаше подробна тема тази зима
по спомени - виж да не се е откачила някоя клема - към двигателя, към кондензатор... от програматора
и още - 2006та сме все пак - извикай си техник вкъщи

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Пералня Беко - спря да центрофугиранови [re: ha!]  
Автор Jacket (shpongled)
Публикувано07.06.06 12:00



Точно се ровя из клуба, че нали търсенето не работи, ама още не съм попаднал на темата. Горе долу имаш ли спомен от преди колко време е, че да знам на коя страница да търся? Иначе след 2-3 часа като се наканя ще я разкостя да видим :)


Едит: намерих темата, да не се хаби някой безработен ся да я търси :)
Предполагам за

иде реч? Сега ще я изчета и се захващам.

Редактирано от Jacket на 07.06.06 12:08.



Тема Re: Пералня Беко - спря да центрофугиранови [re: Jacket]  
Автор ha!Модератор (ентусиаст)
Публикувано07.06.06 12:18



май тая е темата
па се присетих
сегашната ми - някаква аристонка - като си я донесох и не щеше да вътри повечко пране, реших че си е такава, слабичка....ама се наложи викане на техник да смени копче и споменах - смени кондензатор и сега и вол може да завърти (абе като гледам цени на кондензатори - ми и на соц и несоц - то като кинескоп на телевизор бе!)
та основно и начално - провери кабелаците - по женската - откачаш-закачаш ...

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Пералня Беко - спря да центрофугиранови [re: ha!]  
Автор Jacket (shpongled)
Публикувано07.06.06 12:49



Точно така и стана... отворих, погледах малко като теле, разбутах кондензатора (нищо не изглеждаше измъкнато), включих и запя... баси странната работа. А като го гледам този кондензатор не знам какво отношение може да има само към центрофугата, понеже той е включен директно на входа, преди всичко останало. Предполагам за това говорим:



Друг кондензатор не видях. Сивия кабел дето се вижда в дъното е входящия от мрежата. Единствено едната клема за масата беше доста хлабава, всичко останало си изглеждаше наред, ама пък хубаво че се оправи :) Само не знам сега щом толкова лесно се оправя, колко лесно ще се развали пак.

Обаче сега остава проблема с тропането в помпата. Явно си е задръстена, обаче е много забутана и за да стигна до нея ще трябва май да вдигам пералнята с краката нагоре, а нещо сега не ми се занимава. Единствено установих, че като наклоня леко пералнята напред спира да тропа.
Пробвах и да отворя филтъра (то по-скоро е някаква пробак, отколкото филтър) и да я пусна ама единствения резултат е, че плюе чиста водичка, нищо нередно не излиза.

Между другото пропуснах да спомена, че тази пералня е само с едно моторче и за центрофуга и за пране, или поне така изглежда :)

Редактирано от Jacket на 07.06.06 12:50.



Тема Re: Пералня Беко - спря да центрофугиранови [re: Jacket]  
Автор ha!Модератор (ентусиаст)
Публикувано07.06.06 12:56



само те заклевам, като я обръщаш, после като я изправиш - НЕ Я ПУСКАЙ!!
някакви води някъде мокрят ... нека посъхне ден....
аз тъй отраз приключих с перлите



прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: Пералня Беко - спря да центрофугира [re: ha!]  
Автор Jacket (shpongled)
Публикувано07.06.06 13:14



Благодаря, полезен съвет





Тема Re: Пералня Беко - спря да центрофугиранови [re: Jacket]  
Автор Jacket (shpongled)
Публикувано15.06.06 12:18



Преди няколко дни оправих и помпата, ама чак сега ми остана време на пиша.
Маркуча за мръсната вода при влизането си (или излизането по-точно) в помпата се разделя на две, не знам с каква цел е направено. По-дебелата му част влиза в камерата с перката, а по-тънката директно в камерата където влизат боклуците. Та в тънката тръбичка се беше намъкнал един кламер и около него се бяха натрупали мъхове и други боклуци и тая тръбичка напълно се беше запушила. Нищо друго нередно нямаше, освен още няколко от онези металните пръчки, които според приятелката ми били изпаднали от сутиени

, само че те бяха в широката тръба, която прекарва водата от барабана до помпата и не запушваха нищо.
Важното е, че сега всичко си работи перфектно, дори помпата се чува много по-малко отколкото през последната година, явно кламера е отдавна там, ама чак сега се е задръстила напълно тръбата
Изчаках я и да поизсъхне няколко часа, наистина около програматора имаше няколко капки.
Хайде бирата е от мен



Тема Re: Пералня Беко - спря да центрофугиранови [re: Jacket]  
Автор ha!Модератор (ентусиаст)
Публикувано15.06.06 13:33



:-))))) ииии уредих си бирата начи ;-))) и ти схвана как всъщност работи домашния майстор :-)))))))))))))))))))))))

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.