Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:05 16.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как решихте проблема с миризмата?нови  
Авторirkum (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 15:20



Колеги кажете моля как сте решили проблема с неприятната миризма идваща от канализацията в панелните апартаменти. Имам S навсякъде , но като постои 2-3 дена без да се пуска вода се вмирисва на застояло. Лошото е, че не помагат ароматизатори, а трябва да пусна да тече вода и след 2 мин, изчезва миризмата. Мисля си за някакви гумени уплътнения в/у сифона. Сега съм сложил капачки, които донякъде репават проблема , ама не си е работа в баня за 10 хил. лв. да гледаш капачки:-)
Благодаря ви за мненията предвариттелно:-)))



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: irkum]  
АвторKaлoян (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 15:27



По принцип в сифоните се образува нещо като водна тапа. Но няколко дена ако не се пуска вода, тази водна тапа се изпарява. Така че май няма спасение. Освен да си измислиш по-красиви капачки.



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: Kaлoян]  
Автор ha!Модератор (ентусиаст)
Публикувано05.06.06 15:38



сифонът всъщност е водна тапа. като се изпари водата те умирисва канализацията, като престои водата в сифона сама се умирисва. проблемът не е нито в панелката нито в съседите, системата е такава
ич не се питам защо в панелка баня за 10 000



прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: irkum]  
Автор GBlO (доброжелател)
Публикувано05.06.06 15:49



Щом банята ти е за 10 000лв. едно устройство за 100-150лв няма да те събори.
Накарай някой да ти накрави поплавък с контакти, който да се монтира в сифона и когато се изпари водата да задейства електро-клапан за перални и да ти допълва нивото

.
Мисля обаче, че проблема ти идва обикновенно когато си пуснеш ширма или вентилатора в банята. Ако е така има и други решения



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: irkum]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано05.06.06 16:40



И аз имам същия проблем, независимо че не живея в панелка, при мен переодично се появява такава силна миризма, не се трае. Като ми дойдат гости ме е срам като влязат в тоалетната, все едно не мито с години. Истината е да си прочистиш добре канала, аз отвреме на време сипвам белина и се оправя, но когато беше най силната миризма се акоза ще канала е бил запушен, демек имал е много малко сечение(става въпрос за канала който влиза в сградата, дадохме 300лева за лайнарка и сега горе долу е добре, все се каня да саберем пари и да купим сода каустик и дса се оговорим всички съседи по едно и съшо време да излеем по няколко литра за да се прочисти канала цялостно, а не локално, така и хлебарките изчезват.



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата? [re: _Mepakлия_]  
Автор BakлинXpиcтoв (по идеите)
Публикувано05.06.06 19:03



Пробвай следващия път с Tub-O-flow. Или поне така ми се върти в главата да се казваше. Под левче е в магазините, а дава удивително добър резултат.

Vaklin Hristov
CAR DIAGNOSE Ltd.
P.O. Box 79
3320 Kozloduy
Bulgaria


Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: irkum]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано05.06.06 19:06



на тази баня и липсва да кажем "автоматичен" сифон/ с падащ поплавък/ цена до 50 лв е, но при 10000 лв не се усеща.



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: диkoбpaз]  
Авторok (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 11:24



Е, стига де вие се хванахте за цената.
Важното е да ви е готино докато сте вътре.
Мерси все пак



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: ok]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 11:35



при всяко падане на атмосферното налягане под нормалното,разтворимостта на газовете в отходните води рязко намалява и каналите започват да миришат,като барометър,времето се разваля.Решението без пари е като се къпеш вечер или сутрин като забърсваш пода на банята не минавай през сифона нека остане влажен-за един ден няма да изсъхне.



Тема Re: Как решихте проблема с миризмата?нови [re: ok]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 18:35



колега, казвам че е трябвало да се заложи при изграждането, и сега не е късно но с жертването на 4 плочки и къртене. препоръчва се особено при подово в банята




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.