Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:57 23.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Щори на PVC дограманови  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано15.04.06 15:31



Имам нужда от помощ. Старата дограма я сменихме с PVC, но не сме слагали щори... Идва лято, пече яко Конфигурацията на прозореца е 3 равни по големина части, по средата се отваря прозорецът, другите 2 встрани - не. На висок етаж сме, източно (едната стая) и западно (другата) изложение => напича много. Какво ще препоръчате?
Външни ролетни (как става монтажът без да се дупчи обаче дограмата и възможно ли е на висок етаж, при положение, че се отваря само средното крило)?
Вътрешни алуминиеви ("венециански" май ги наричат)?
Вътрешни роло-щори (едни платнени, виждал съм ги)...
Или вертикални щори?
Много ще съм благодарен ако кажете какво е най-добре да направя, че пердето вече не пази от слънцето



Тема Re: Щори на PVC дограманови [re: Pyceнeц]  
Авторvelsi (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 20:09



Външни ролетни щори без дупчене на дограмата е невъзможно да се монтират. Пък и на висок етаж не всяка фирма ще се навие да ги монтира. А и кутията отгоре където се навива щората "изяжда" от пространството на прозореца и изглежда грозно. По-лесния вариант са вътрешни, алуминиеви, а и са значително по-евтини. Вертикалните са красиви, но прозират и според мене са си едно "по-модерно перде". Аз бих избрал вътрешни алуминиеви. Успех в избора!



Тема Re: Щори на PVC дограманови [re: velsi]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано15.04.06 20:53



velsi, виждал съм монтирани външни ролетни щори върху PVC дограма без да се дупчи... Въпросните са монтирани наобратно... Не знам как да го обясня, кутията, в която се навива щората, е монтирана навътре, т.е. отвън тя не се вижда и водачите, по които се движи самата щора са захванати някак си отгоре и отдолу направо в стената, а не на дограмата. А механизмът, чрез който се контролират, е между щората и прозореца. Остава около педя между самата дограма и щората. Така ли е или бъркам някъде?
ПС: а вертикалните алуминиеви пазят ли добре от слънцето? При тях само горният стъклодържач ли се дупчи и на колко места? Кое ще предпазва стаята по-добре от нагряване от силното слънце? (Стъклата не са "K").



Тема Re: Щори на PVC дограманови [re: Pyceнeц]  
Авторvelsi (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 21:32



Не съм виждал, точно такава щора, но мисля, че разбрах за какво говориш. Но тази щора със сигурност се монтира заедно с прозореца. Вертикалните алуминиеви вътрешни щори ще пазят колкото хоризонталните такива. Въпрос на дизайн само. Закрепването е с по две самонарезни видийки на щора. Ако трябва да се направи съпоставка, то външните предпазват повече от вътрешните. Може да си направиш почти пълен мрак. Цената на външните обаче е по-голяма, монтажа е по-труден, а и в твоя случай няма как да стане без дупчене.



Тема Re: Щори на PVC дограма [re: velsi]  
АвторPyceнeц (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 21:40



Хайде, предполагам всички имате щори, доста от вас имат PVC дограма... Кажете как сте решили проблема? Препоръчайте какво да сложа.



Тема Re: Щори на PVC дограманови [re: Pyceнeц]  
Авторvelsi (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 22:01



Имаме, ама ние си дупчим. А ти не искаш. Вече ти казахме какво може да се направи, така че... дерзай!



Тема Re: Щори на PVC дограманови [re: Pyceнeц]  
Автор Чepнokoca ()
Публикувано18.04.06 16:11



Мнение от женска гледна точка и опит .
1. външни щори - пазят добре от слънце и студ, но с неотваряеми прозорци е почти невъзможно чистенето им и стават ужасни; може да си намериш фирма да ги монтира - свалят стъклопакета, но май дупчат дограмата;
2. алуминиеви вътрешни (имала съм само хоризонтални) - много добре пазят от слънце, удобни за ползване; бързо се кривят и пречупват, ако не са фиксирани по дължина; мноооого трудоемки за чистене; май не може без дупчене (някой някъде спомена, че ставало с едни самозалепващи се кукички (има ги в Бриколаж), не вярвам да се казват така, имам предвид нещо като едни закачалки за баня, махаш една защитна хартийка от гърба им и залепяш;
3. вертикални - много елегантни, придават шик атмосфера (е, според мен, де); капризни при манипулация, лесно се чупят механизмите им; засенчват, но не спират напълно слънцето - за русенски западен прозорец май няма да са достатъчни ; може да не се дупчи - монтират се на тавана;
4. вътрешни ролетни (платнените) - има със светлоотражателен външен слой (като новите ми ), пазят много добре от слънце, вероятно и без него се справят, удобни при ползване, могат да се монтират на тавана или над прозореца, т.е. няма да дупчиш дограмата (а просто от любопитство - защо това е толкова важно ), перат се, или с парочистачка... за тези друго не се сещам, имам ги отскоро

Хм, исках да съм лаконична, ама нещо май не успях .



Тема Re: Щори на PVC дограманови [re: Чepнokoca]  
Автор Pyceнeц (Аз!)
Публикувано22.04.06 10:42



Благодаря, Чepнokoca! Доста полезно.
А сега някой може ли да ми каже колко точно е широка кутията на външните ролетни щори (каква част от прозореца ще закрие при максимално вдигната щора) и колко е "дебела" (хехе, другата "широчина") - колко ще стърчи навън (или при обърнат монтаж колко ще се изнесе цялата щора навън от дограмата). Мерси!
ПС: velsi, ето за това става въпрос: Стандартни Al-ролетни щори, монтирани към рамката на прозореца. Кутията се вижда от вътрешната страна на стаята. Този метод предлага добра топло и шумоизолация. (http://www.tradex.bg/rot_6to.htm)
Още обмисля, ако някой има нещо "за" и "против" да се обажда



Тема Re: Щори на PVC дограманови [re: Pyceнeц]  
Автор ha!Модератор (член)
Публикувано22.04.06 11:21



[url=http://www.bgcatalog.com/pictures/rolsys/04.jpg]"нормална" и "обърната" щора ... [/url] и .....абе що ли ми остава впечатлението че не ползвате гугъл.



mamkamudir

Тема Re: Щори на PVC дограманови [re: Pyceнeц]  
Авторvelsi (Нерегистриран)
Публикувано22.04.06 12:47



"Кутията се вижда от вътрешната страна на стаята..." Че се вижда, вижда се, но никъде не е казано, че се монтира отвътре. Напротив - говори се за добро уплътняване на кутията, за да се попречи на дъждовната вода... Иначе размерите са приблизително 25-30 см ширина и височина. Прибави и няколкото последни ламела, които не се прибират в кутията и се получава закриване около 40-45 см.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.