Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:26 26.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема Сваляне на тапети и блажна боя в банянови  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 08:51



Банята ми е мината с боя и вържу нея има налепени (преди няколко петилетки). Та идеята е как най-лесно да махна всичко това за да се наредят плочки?!?



Тема Re: Сваляне на тапети и блажна боя в банянови [re: A4o]  
Автор ha!Модератор (непознат)
Публикувано29.03.06 12:55



сори ама няма лесно
малко по-надолу има тема за сваляне на блажна боя, намери, прочети
а тапетите - зависи с какво са лепени
общо-взето голямо стъргане

mamkamudir


Тема Re: Сваляне на тапети и блажна боя в банянови [re: ha!]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано29.03.06 15:39



или изчукване ... помня как за 1 квадрат ми се взе здравето преди 5-6 години ... добрата новина е че не е нужно да внимаваш кой знае колко да не нараняваш стената, а и (въпреки че не съм майстор) може би не е задължително да махнеш боята прецизно и навсякъде ... все пак ще се лепят плочки отгоре

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Сваляне на тапети и блажна боя в банянови [re: V. Grig]  
Автор *Плaмeн* (ентусиаст)
Публикувано29.03.06 16:06



Хахаха
На чужд гръб и сто тояги са малко,нали!
Значи на теб за един квадрат ти се еба дръндера майни а съветваш човека да се заеме -ей-така с 20-тина
Ей тва сеира е голяма работа деба

Като ми се доработи,сядам и чакам да ми мине


Тема Re: Сваляне на тапети и блажна боя в банянови [re: V. Grig]  
Автор ha!Модератор (непознат)
Публикувано29.03.06 19:57



в тази връзка се сещам за великия инструмент тесла
ем стърже ем чука ...
а какви са тия тапети лепени преди толкоз години в баня?
(пистолет горещ въздух?)

mamkamudir


Тема Re: Сваляне на тапети и блажна боя в банянови [re: ha!]  
Автор stanetzz (мушмурок)
Публикувано29.03.06 21:07



Теслата му е майката !
Преди година и половина по този начин трябваше да подготвя за плочки 4 м2 баня . Вярно , разказа ми се играта , но друг начин просто нямаше. Особено когато боята се бели на люспи , а основата е ронлива ...

О,неразумни...ПИШЕТЕ НА БЪЛГАРСКИ!!!



Тема Re: Сваляне на тапети и блажна боя в банянови [re: stanetzz]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 13:09



Абе основата не изглежда никак ронлива (в участъка си над тапетите). Блока е правен от строителите, на които след това са раздали апартаменти т.е. правен е ... както малко неща в Бг се правят.

Аз лично мислех да пробвам с флекс и пита за шлайфане (не за метал а с нещо като шкурка).

А иначе, с метода на теслата, предлагам на правилите го да споделят цената за която се биха навили на квадрат



Тема Re: Сваляне на тапети и блажна боя в баня [re: A4o]  
АвторStealt (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 14:29



Има специализиран инструмент за тази работа.Виж откъде ще го намериш- не знам , но виж някъде под наем.Не е нещо необикновенно.Представлява глава с три въртящи се корундови диска в корпус колкото виброшлайф и свързано към прахосмукачка.
По-принцип може да се замени със среден ъглошлайф на който се монтира такъв диск.Като конусни шайби са и стържат с тях мозайките.Не са нито много едри нито много ситни да не се задръстват бързо.Ъглошлайфа обаче има високи обороти и трябва да се намалят.Някои от моделите имат електронен регулатор , но малко от тях са и със стабилизатор на оборотите.Би могло да се използва външен тиристорен регулатор.Чрез повече внимание и регулиране на натиска на шайбите върху стената може да се работи.А един човек със мощна прахосмукачка наблизо ще е от голяма полза.



Тема Re: Сваляне на тапети и блажна боя в банянови [re: *Плaмeн*]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано31.03.06 15:05



Не но на практика това е положението ... в моя случай първо бях мазал с "Терминатор" и после пробвах със шпакла, докато не установих че незнайно количество слоеве (около 2 мм) блажна боя не се свалят по никакъв начин ...

ТЕСЛА му е майката

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Сваляне на тапети и блажна боя в банянови [re: A4o]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано31.03.06 15:08



Не знам тарифите но за по-малко от 100тина кинта на квадрат не бих се хванал ... бе и пари да ми даваш пак не ща

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.