Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как да си направя джакузи?нови  
Автор bangel (gdevil)
Публикувано07.03.06 15:20



здравейте,
реших че моята вила има нужда от вградено джакузи.
За мой ужас се оказа че цените на тези нищо и никакви устроиства не падат под 10К лева а моделите които са подходящи за вграждане са дори 16К лева.
От фирмите с които говорих така и не можаха да ме убедят защо това нещо ще струва повече от един чисто нов автомобил с 5 години гаранция.

прецених че мога да си направя бетонно корито, нагревател и помпа с дюзи - но все пак е нещо с което не съм се занимавал - дайте съвет как би могло да се направи за да преценя дали да се захващам сам.
или пък контак на някой които вече се е усетил и прави такива неща на много по-поносими цени.

"колкотоповече-толковаповече"


Тема Re: Как да си направя джакузи?нови [re: bangel]  
АвторSteev (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 20:00



I az sum mislil po tozi vapros.
Za sega ot vsichkite si razsujdenia,smjtam,che vmesto beton,do njkude she e po-prosto,a i lesno za izpulnenie da napravish edno kalupche i po-debela zalivka ot stuklen plat i epoksidna smola.
Hubavoto e,che montajnite otovrise izrabotvat mnogo po-lesno,a i kato cjlo materiala,e po-podatliv na razlichni manipulacii.

A i kato tavan-moje da si napravish precizno israboteni 'sedalki' i 'oblegalki' ili kakvoto ti dusha iska s dosta po-malko trud,i ne chak tolkova mnogo vremei pari.


E,razbira se tova e moe lichno predpochitanie,no idejta mi dopada,moje bi zaradi samata idej.Shte pomogna s kakvoto moga.

tuk minavam po-rjdko no STEEV_R@abv.bg go proverjvam vseki den.

Uspeh. I se izvinjvam za latinicata no....... :-|



Тема Re: Как да си направя джакузи?нови [re: Steev]  
Автор bangel (gdevil)
Публикувано07.03.06 21:07



то и аз не съм редовен тук - но сериозно съм решил да се пробвам да измайсторя нещо подобно впредвид как ме мотивираха цените :)

верно е че с епоксидна смола ще дам форма - ама не знам колко ще струва, а и доста експерименти ще трябват. все си мисля че коритото не е главното.
може и да няма оформени седалки в края на краищата повечето джакузита прикрепени към басейни нямат и са от бетон с плочки.
Вариант който обмислям е също да се купят една или две по евтини вани които да се срежат и съединят.
По се притеснявам от пречистването , филтрите, помпите, дюзите и т.н. че там за мен е все още тера инкогнита - но чета по въпроса.

"колкотоповече-толковаповече"


Тема Re: Как да си направя джакузи?нови [re: bangel]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано07.03.06 22:06



"Пърдим във ваната и си правим джакузи" Така се изцепи преди години един ВиК-инженер, после цял ден не можех да спра да се хиля



"Мяу" - това е "бау" на котешки.

Тема Re: Как да си направя джакузи?нови [re: bangel]  
Автор 3opниk (неспасяем)
Публикувано08.03.06 11:51



Бе, гледам едни ... модерни, цветни, дълбоки и яки пластмасови ... кофи (палети) за разделно събиране на отпадъци. Че и с колелца отдолу - преносимо-подвижна "вана" - става джакузи, като й пробиеш отдолу и ... откъдето трябва, отвори за маркучи и ... помпи с пречистващи устройства.
Отделно си прави бойлер за затопляне на вода и душ.
Разказвай по-нататък, как си го правиш, джакузито.

О, нощи теменужни!
Те не са, на голо теме, нужни.
(Тр. Акациев)


Тема Re: Как да си направя джакузи?нови [re: Haчko]  
АвторУoтъp (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 19:02



Aбе хора преди време писах по тази тема и само един колега се закачи.
Аз предложих да изкопираме моето джакузи което е марково и не е монтирано,да напражим по него един калъп и да си вадим от него други ,но само един колега се обади ,но се оказа че и не е от софия и че двамата си нямаме представа от това как да си направим нагревателя,помпи и тн оборудване.Хайде модела е от мен,с тия стаклопласти ште намерим инфо как да отлеем но оборудването проверих,от склад е кам 1000 лв и тарикатите като им казах че имам джакузити ми предлагат да им го занеса при тях а те за оборудването и монтажа ми искат общо 1600 лв(смешници.Дюзите са бял кахър по 10 лв на брой който ги няма(при мен ги има).Та от мен образеца-хайде сега да уговаряме другото.



Тема Re: Как да си направя джакузи?нови [re: Уoтъp]  
Авторvelsi (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 19:28



Аз начина го виждам така: правиш снимки и качваш някъде. За да няма "прати ми на мене", "искам и аз" и за да може всички заинтересовани да ги видят и да се включат с мнения и идеи. Колкото се може повече снимки и по-детайлни. И разбира се качествени. После по снимките ще направим схеми, чертежи, сметки и всичко останало.



Тема Re: Как да си направя джакузи?нови [re: velsi]  
Автор *Плaмeн* (ентусиаст)
Публикувано08.03.06 19:31







Тема Re: Как да си направя джакузи? [re: *Плaмeн*]  
Авторvelsi (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 19:47



Нещо смешно ли казах??



Тема Re: Как да си направя джакузи?нови [re: bangel]  
Автор *Плaмeн* (ентусиаст)
Публикувано08.03.06 19:47



реших че моята вила има нужда от вградено джакузи.
И за твой ужас реши це цените били еди кви си
Аз пък за мой ужас не моа се начуда как така решаваш че трябва да имаш нещо което не можеш да си позволиш?
Или както скоро стана на въпрос тука с един колега-че аз искам ферари,примерно.Мога ли от трабанта да си сделам такова?
То самото корито колега е нищо,оборудването е скъпо,и монтажа!
Ако си мислиш че можеш да вкараш маркуч от компресор(трябва и такъв да се купи)и два бързовара в две успоредно съединени вани,с цел да прецакате търговците изнудвачи,то ето-колегата писал по горе може да помогне със схеми и чертежи
И все пак,добре прецени дали наистина ти е нужно,и можеш ли да си позволиш освен да сделаш,и да поддържаш подобно съоръжение в къщи.
Щото да не се окаже в даден момент не само ненужно,но и заемащо ценно място в жилището.
Успех все пак!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.