Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Щори или пердета?  
Авторgreen (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 20:58



Предварително се извинявам, ако въпросът ми ви се струва несериозен. Но всичко, което касае обзавеждането, не е маловажно - и като визия, и като вложени средства.
Надявам се, че вашият опит и познания във областта на вътрешния дизайн биха ми помогнали. Предстои ми да се нанасям в ново жилище, но все се колебая какво да сложа на прозорците - вертикални щори или класическите пердета . И при единия, и при другия вариант има богата гама от материи и цветове. Въпросът е да реша... Струва ми се, че щорите повече биха подхождали на офис, отколкото на дневна, например, или греша?
Дайте ми идея - отнася се за обзавеждане на отделна кухня и две спални.

Благодаря предварително на тези, които се отзоват по темата! :)



Тема Re: Щори или пердета?нови [re: green]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано27.02.06 21:12



Ако вече беше решила дали щори или пердета поне бих те посъветвала какви,но ти още незнаеш.
Ако избереш пердета според мен трябва да са поне два ката,пропускливи и непропускливи светлина,но и това не е миродавно,зависи какво искаш,зависи като цяло от обзавеждането,как ще се върже
Ако обаче искаш щори пак има варианти,алуминиевите са много удобни,но наистина е като в офис и не ги ли свалиш под вода няма измиване,вертикалните ги нямам в къщи,но са лесни за поддържане,навиваш на ролка,хоп в пералнята и няма да ти отнеме ден време за всички прозорци
Все пак решението си е твое,но според мен е нормално да се съобразиш с поддържането,ако ти ще чистиш

[


Тема Re: Щори или пердета?нови [re: green]  
Автор GBlO (доброжелател)
Публикувано27.02.06 22:40



Решенията относно вътрешния дизаин и интериора, са по скоро индивидуални за всеки човек и зависят от неговите лични разбирания за хубаво и лошо, красиво и кичозно.
За да ме разбереш по-добре това е, като баба която носи кюлоти и за нея по-хубави гащи няма, дъщеря и предпочита високо изрязани бикини, а внучката освен "прашки" друго не признава. Важното е всеки да се чувства добре и да му е приятно
Робуването сляпо на модните тенденции на мен лично не ми допада, макар и в случая да съм за щорите. Вероятно цената на два вида пердета и корниз ще същата като на щорите, но всичко зависи от стила на останалата мебелировка



Тема Re: Щори или пердета?нови [re: инaт]  
Авторgreen (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 17:32



Да си призная, по клоня към пердета. А и съпругът ми също. Но майка ми е за щорите - вертикални, от плат, намира ги за много елегантни и лесни за поддържане.
Ако се спра окончателно на "пердения" вариант, какво ще ме посъветваш за цвета и материята им. Стаите са бели, малки, но светли и приятни. Мебелировката е топла дървесина в бежево и светлокафяво.
поздрави :)



Тема Re: Щори или пердета?нови [re: GBlO]  
Авторgreen (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 17:38



Здравей и на теб :)
жилището е уютно, скромно. Нищо фрапантно и модернистично /и в трите стаи/. Има естествен паркет, преобладава изобщо дървесината.
Ще ми се цветният акцент /напр. в кухнята/ да е прозорецът - нещо весело и шарено? В спалнята, да речем, пердетата и дамаската на леглото ще си подхождат цветово в по-приглушени оттенъци...



Тема Re: Щори или пердета?нови [re: green]  
Автор GBlO (доброжелател)
Публикувано28.02.06 19:25



Ти вече си взела решение за себеси и сега търсиш по скоро потвърждение отколкото опровержениена твоя вкус.
Мисля, че си права и вертикалните щори ще са чужди на дървесината използвана за под и мебели



Тема Re: Щори или пердета?нови [re: green]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано28.02.06 21:42



Ами аз бих се спряла на цвят шампанско и не дълги,най-много 15-20 сантиметра под прозореца,щом стаите са малки,за материя не мога да кажа,зависи дали искаш плътни или дантела колкото да не е гол прозореца.Има голям избор,пообиколи магазините

[



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.