Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Моля кажете опасно ли е......  
Автор ta_ra (минаващ)
Публикувано19.02.06 09:48



Здравейте всички, много се надявам някой от вас с повече опит да ми помогне със съвет. Накратко - отоплявам се с пиролизно котле, имам и друго - на нафта. Те са свързани с един и същи комин. Нафтата избягвам да я ползвам по финансови съображения. Та понеже от невежество 5 години не сме си чистили въпросния комин - той се запали. Излизаха едни пламъци - ужас. Пожарникарите ни казаха, че трябва нов комин, този бил калпав и т.н. И наистина - той просто се разцепи. Понеже точно сега е доста студено без парно - къщата ни е доста голяма, въпроса ми е - дали може докато си намеря свестен майстор за да ми изгради нов комин да си ползвам нафтовото котле или има вероятност пак да се запали нещо в комина. Един съсед ми каза, че всички сажди били изгоряли, ама аз не искам пак да викам пожарната. С други думи въпросът ми е дали дима от нафтата може да предизвика ново запалване във въпросния комин или той вече се е "изчистил" вследствие на пожара. Предварително благодаря на тези които ми отговорят.



Тема Re: Моля кажете опасно ли е...... [re: ta_ra]  
Автор ha!Модератор (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 16:16



ako имате сажди - има си начини да се справите с тях, но вече сте си повредили безвъзвратно комина "той просто се разцепи"
така няма да тегли, ще връща дима и отгоре на всичко ще подпалите къщата.
ако само котлето ползва този комин можете бързо да го ремонтирате като поставите вътре подходяща метална тръба - това е описано в една коминска тема от миналата година

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Моля кажете опасно ли е......нови [re: ta_ra]  
АвторOrняp (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 19:24



Мога само да допълня, новия комин да го направите с по-голямо сечение, ако е външен да се изолира и да прегледа майстор котлето - не е нормално пиролизен котел да събира толкова сажди, освен ако не го ползвате прекалено "икономично"



Тема Re: Моля кажете опасно ли е...... [re: Orняp]  
Автор ha!Модератор (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 20:15



нямаш си представа колко е нормално, в смисъл често срещано абсолютно неадекватно отношение към уреди с жив огън
( никак ли не познаваш шофьори които най-редовно си давят колите ...)

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Моля кажете опасно ли е......нови [re: ha!]  
Автор ta_ra (минаващ)
Публикувано19.02.06 20:36



Ами докато аз пиша тук, моят мъж вече е включив котлето на нафта в същия комин. Отначало се изплаших, обаче сега виждам че "разцепеното" всъщност е гипсовата замазка, а отвътре тухлите са си цели. То е ясно це ще трябва да правим нов комин с тръба - /ще потърся темата, благодаря/, но дотогава все е някакво временно решение. За пиролизното котле обаче ще трябва да се съобразя със съвета на специалист защото пушекът не може да се сравни с този от нафтовото. А колкото до саждите, освен калпав комин, и ние сме си виновни, защото не сме го чистили пет години.



Тема Re: Моля кажете опасно ли е......нови [re: ta_ra]  
Автор ha!Модератор (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 22:12



в минала тема накой беше обяснил как се палят тия пущини
ако изведнъж се надумка на студено - кофти изгаряне, сажди + конденз в комина .... постепенно трябва да стават тия работи
ще намериш темите, ще прочетеш

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Моля кажете опасно ли е......нови [re: ha!]  
Автор ta_ra (минаващ)
Публикувано20.02.06 19:52



Понеже днес са идвали майстори, разбили са комина, махнали са коминните тела и сега ще слагат тръба, искам да попитам: Достатъчна ли е изолацията на тази тръба с минерална /или някаква друга вата, не зная точно/, фолио и вместо да зидат комина с тухли, отвън гипсокартон. Казали са че няма проблеми. От такива дето казват че няма проблеми и после работата стига до пожарна вече ми е писнало. Та искам да попитам изграден по този начин комина дали може да издържи на голямото нагряване, което се получава отдолу, защото не ми се мисли какво ще стане ако всичко това нагори и се запали по средата на къщата.



Тема Re: Моля кажете опасно ли е......нови [re: ta_ra]  
Автор ha!Модератор (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 20:13



ми няма да издържи
за печка ок ама за котле ...
и внимавай какви материали ползват и по колко че наскоро тук някой се оплакваше как все му изгаря ватата

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Моля кажете опасно ли е......нови [re: ha!]  
Автор ha!Модератор (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 20:16



и струва ми се
интересно решение на проблема
разбиват комина, вадят коминните тела
.....

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема какво е горивото?? [re: ta_ra]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано20.02.06 22:35



Я си признайакво гориво ползвате, че от дърва каквото и да няправиш сажди не се трупат и дори и да се натрупат не горят, за въглищата зависи какви са НО ако сте ползвали пластмаси или гума нормално да се запали комина. Каквото и да сложите както и да го направите ако гориш гуми то техните сажди са предразположени към горене. Така че правите си комина както си знаете и после всяка пролет се чисти.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.