Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: какво е горивото??нови [re: Диaн]  
Автор ta_ra (минаващ)
Публикувано21.02.06 07:11



Както вече казах, коминът ми е ползван за котле на нафта и последните две години - за котле на дърва. Просто смятам че трябва да се почиства редовно защото при разрушаването наистина имаше много сажди. Не сме горили нищо друго освен нафта а после дърва защото котлите ми са достатъчно скъпи за да си позволя експерименти. Само че си представяхме че коминът се чисти не всяка година, а когато престане да тегли. Така че до известна степен ме успокояваш. Само да попитам - веднъж годишно след отоплителния сезон достатъчно ли е чистенето?



Тема Re: какво е горивото??нови [re: Диaн]  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано21.02.06 07:17



Никой не ми казва тия тръби металните дето се слагат , имат ли някакви преходници от правоъгален отвор към гръгал и обратно , и аз живея в панелка там телата са с по 3 отвора , Трябва ли да се поставят три тръби зада не се наруши схемата на комина ??Имам същия проблем със конденз и сажди ,
такава картина си имам на тапета ,неповторима ,ама и миризмата на сажди сия бива

.... да му БЕРА ЛАИКАТА...



Тема Нямаш проблеминови [re: ta_ra]  
Автор mora23kt (непознат)
Публикувано21.02.06 11:28



Относно изолацията - ако се сложи вата 3-4 см е напълно достатъчно. Дори и без изолация щом има допълнителна тръба няма да има проблеми. Една печка може да изкара много по-горещ дим от едно котле.
Ако пиролизно котле на дърва е добре регулирано може да не чистиш комина 10 години. По-добре е да се наблегне на почистването на самия котел - веднъж на 1-2 месеца.



Тема Re: какво е горивото??нови [re: мyнти]  
АвторOrняp (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 21:51



Правоъгълните отвори не са отгоре до долу на блока, а на всеки етаж имат тапа и преход към кръглата, а ако слагаш допълнителна кръгла няма как да напаснеш отворите...



Тема Re: какво е горивото??нови [re: Orняp]  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано22.02.06 06:57



Никъде ни долу ни горе има гръгли отвори, всичо е зидано с коминни тела а те са стандартни , евентуално завършващата част на комина на покрива е зидана и там може да са леко заоблени. так и не ми стана ясно има ли преходници или няма . Нали точно това питам ,при положение че, коминното тяло е от 3 отвора трябва ли да се слагат три тръби зада не се наруши структурната схема на комина и да спре да тегли на съседите по долу?И аз като теб по фантазия се опитвам да си го представя , но имам много въпроси на които трябва да си отговоря преди да започна тая авантюра.

.... да му БЕРА ЛАИКАТА...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.