Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Варианти за под???нови  
АвторБyлдoзep (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 13:56



Давайте акъл че закъсах откъм идеи:
Задачката е следната- помещение около 20 квадрата в което няма подова настилка- на бетон е който не е особено равен. В останалите стаи има дюшеме т.е. нивото е около 10см. над нивото на плочата във въпросната стая. Сега помещението се подготвя да стане обитаемо но не знам какво да му сложа за под- това е единственото което трябва да се направи за да е обитаемо.
Най-естествения вариант е дюшеме- така нивото ще е такова каквото е в останалите помещения но както и да го смятам ми излиза нещо като 700 лева всичко която сума за момента е неприемливо висока за мен. Пита се как да се слезе под тази сума? Естествено е ясно че нивото ще трябва да е по ниско от това в другите стаи т.е. да се прави праг. Обаче въпроса е с какво да се замаже отгоре плочата? Най-близкия до ума вариант е да се сложи ламинат обаче в такъв случай какво да слагам върху плочата преди ламината и колко ще излезе с поставяне с первази и оформяне на стъпало? А някой да се сеща как би било най-евтино? (трайността в случая на решението не е ключова- важното е да стане бързо и евтино та дори и 5 години да не изкара)



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Бyлдoзep]  
АвторMaйcтop (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 15:33



Не пишеш какво има отдолу - земя, мазе, обитаемо помещение. Ако отдолу е студено може да сложиш топлоизолация - 3-4 см стиропор (няма нужда да се набутваш с XPS, но все пак по-добре да е с по-голяма плътност - >30 кг/мк). Отгоре замазка до готово ниво без дебелината на ламината + подложката. Ако не искаш изолация, само замазка - 10 см не са много. Мисля, че тук имаше теми за замазка, потърси ги. Замазката изглежда просто нещо, но много често я правят калпаво и се налага да се повтаря, потретва и т.н. Ако ти трябват указания - казвай.



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Бyлдoзep]  
Автор ha!Модератор (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 15:48



сложи OSB плоскости и лакирай
след време върху това можеш да сложиш всичко което се сетиш
на местното топливо най-тънките бяха 4лв квадрата



прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: Варианти за под???нови [re: Бyлдoзep]  
Автор *Плaмeн* (ентусиаст)
Публикувано31.01.06 18:19



Кво е тва дюшеме дето за 20кв.м ще излезе 7 стотака бе?
Нещо много ми се вижда!
Виж сега какво:каквото и да си решил да правиш,изравнителната замазка е задължителна,в случай че държиш и на качествено изпълнение де!
Замазката като материал ще ти струва не повече от 100 лева,за майсторлъка как ще се пазариш незнамОт там нататък,можеш да правиш каквото си искаш.
Балатум,мокет паркет ламинат,дюшеме и т.н.
Като се решиш да почваш,и си наясно какво ще слагаш,(трябва да се знае предварително,щото има замазки и замазки)се регистрирай и ми пиши на лични да обясня за замазката,не само че няма да ти се наложи да повтаряш и потретваш,но ще си я ползваш абсолютно здрава дълги години.
А ако не те мързи да си я направиш сам,после с гордодост можеш да си я показваш на душманите



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Maйcтop]  
Автор Бyлдoзep (непознат )
Публикувано31.01.06 19:03



Отдолу е отоплявано помещение т.е. няма смисъл от изолация. Ако дадеш указания ще съм благодарен. А се търси евтин вариант защото жилището ще се ползва максимум още 5 години даже е възможно и да са 3.



Тема Re: Варианти за под???нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Бyлдoзep (непознат )
Публикувано31.01.06 19:07



Ето ме логнат тъй че ще съм благодарен да пратиш на лична или тук указания. Решението явно е ламинат или въпросните OSB плоскости и разликата в нивата ще се преживее- т.е. ще е необходимо само заравняване (неравностите са до около 1-1.5 сантиметра. Саморазливна замазка ли имаш предвид или нещо друго?



Тема Re: Варианти за под???нови [re: ha!]  
Автор Бyлдoзep (непознат )
Публикувано31.01.06 19:10



Благодаря за съвета. Тези плоскости с какво ги закрепяш- ако е лепило какво? А фугира ли се с нещо после?



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Бyлдoзep]  
Автор *Плaмeн* (ентусиаст)
Публикувано31.01.06 20:06



Ламинат или плоскости?
Щото току що се информирах и тамън щях да се извинявам за невежеството.
дюшемето вярно си излиза около 35 лв-кв.м като 12-13 са само разпоркитет.е. гредичките които ще са нужни и за наковаване на плоскостите.
Така че ламината излиза сравнително евтин,бърз,и не напоследно място по важност чисто!няма да ти се налага да чакаш много за изсъхването,спецовете си идват с влагомери и ще те светнат кога е добре да се положи!
Саморазливната замазка не е за бетон в Бг!
Gоворя ъа иъравнителна ъамаска'цимент и пясзк!
Ne6to mi se precaka kirilicata,a i sum na dwe rakii-gladen!
Utre sutrin ako imam wreme,i ti velanie.6te te swetna za zamaskata.
Kato pak kazwam,uto4ni kakwo 6te ima wyrhu neq!I
Aj leka we4er na wsi4ki



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Бyлдoзep]  
АвторMaйcтop (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 07:46



Като ще правиш изравнителна замазка, грехота е да не изравниш нивата. само дето хамалогията е повече ( бъркане и качване ), но цената няма да се промени много. Ще стане и по-здраво, нищо, че това не те интересува. Вярвам, че указанията на Пламен ще са ти достатъчни, само ще обърна внимание на две-три неща. Преди започване измий пода за да бъде чист и много добре намокрен. Материалът трябва да е земно-влажен, т.е. водата е много малко. Трябва да имаш хубав дълъг мастар и точен нивелир. Трябва да имаш достатъчно помощници за бъркане и носене, за да свършиш цялата работа бързо. Накрая може да метнеш един найлон отгоре, за да съхне по-бавно.



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Бyлдoзep]  
Автор GBlO (доброжелател)
Публикувано01.02.06 18:15



аз съм за предложението на ha! За изравняване на неравностите, ако се ползва велпапе от кашони на перални и телевизори дори да си ги купиш пак ще излезе по-евтино от всякакви други замазки. Единствения проблем е в съединяването на отделните плочи, но и за това може да се намери решение

Редактирано от GBlO на 01.02.06 18:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.