Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 04.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Варианти за под???  
АвторБyлдoзep (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 13:56



Давайте акъл че закъсах откъм идеи:
Задачката е следната- помещение около 20 квадрата в което няма подова настилка- на бетон е който не е особено равен. В останалите стаи има дюшеме т.е. нивото е около 10см. над нивото на плочата във въпросната стая. Сега помещението се подготвя да стане обитаемо но не знам какво да му сложа за под- това е единственото което трябва да се направи за да е обитаемо.
Най-естествения вариант е дюшеме- така нивото ще е такова каквото е в останалите помещения но както и да го смятам ми излиза нещо като 700 лева всичко която сума за момента е неприемливо висока за мен. Пита се как да се слезе под тази сума? Естествено е ясно че нивото ще трябва да е по ниско от това в другите стаи т.е. да се прави праг. Обаче въпроса е с какво да се замаже отгоре плочата? Най-близкия до ума вариант е да се сложи ламинат обаче в такъв случай какво да слагам върху плочата преди ламината и колко ще излезе с поставяне с первази и оформяне на стъпало? А някой да се сеща как би било най-евтино? (трайността в случая на решението не е ключова- важното е да стане бързо и евтино та дори и 5 години да не изкара)



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Бyлдoзep]  
АвторMaйcтop (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 15:33



Не пишеш какво има отдолу - земя, мазе, обитаемо помещение. Ако отдолу е студено може да сложиш топлоизолация - 3-4 см стиропор (няма нужда да се набутваш с XPS, но все пак по-добре да е с по-голяма плътност - >30 кг/мк). Отгоре замазка до готово ниво без дебелината на ламината + подложката. Ако не искаш изолация, само замазка - 10 см не са много. Мисля, че тук имаше теми за замазка, потърси ги. Замазката изглежда просто нещо, но много често я правят калпаво и се налага да се повтаря, потретва и т.н. Ако ти трябват указания - казвай.



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Бyлдoзep]  
Автор ha!Модератор (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 15:48



сложи OSB плоскости и лакирай
след време върху това можеш да сложиш всичко което се сетиш
на местното топливо най-тънките бяха 4лв квадрата



прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ

Тема Re: Варианти за под???нови [re: Бyлдoзep]  
Автор *Плaмeн* (ентусиаст)
Публикувано31.01.06 18:19



Кво е тва дюшеме дето за 20кв.м ще излезе 7 стотака бе?
Нещо много ми се вижда!
Виж сега какво:каквото и да си решил да правиш,изравнителната замазка е задължителна,в случай че държиш и на качествено изпълнение де!
Замазката като материал ще ти струва не повече от 100 лева,за майсторлъка как ще се пазариш незнамОт там нататък,можеш да правиш каквото си искаш.
Балатум,мокет паркет ламинат,дюшеме и т.н.
Като се решиш да почваш,и си наясно какво ще слагаш,(трябва да се знае предварително,щото има замазки и замазки)се регистрирай и ми пиши на лични да обясня за замазката,не само че няма да ти се наложи да повтаряш и потретваш,но ще си я ползваш абсолютно здрава дълги години.
А ако не те мързи да си я направиш сам,после с гордодост можеш да си я показваш на душманите



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Maйcтop]  
Автор Бyлдoзep (непознат )
Публикувано31.01.06 19:03



Отдолу е отоплявано помещение т.е. няма смисъл от изолация. Ако дадеш указания ще съм благодарен. А се търси евтин вариант защото жилището ще се ползва максимум още 5 години даже е възможно и да са 3.



Тема Re: Варианти за под???нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Бyлдoзep (непознат )
Публикувано31.01.06 19:07



Ето ме логнат тъй че ще съм благодарен да пратиш на лична или тук указания. Решението явно е ламинат или въпросните OSB плоскости и разликата в нивата ще се преживее- т.е. ще е необходимо само заравняване (неравностите са до около 1-1.5 сантиметра. Саморазливна замазка ли имаш предвид или нещо друго?



Тема Re: Варианти за под???нови [re: ha!]  
Автор Бyлдoзep (непознат )
Публикувано31.01.06 19:10



Благодаря за съвета. Тези плоскости с какво ги закрепяш- ако е лепило какво? А фугира ли се с нещо после?



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Бyлдoзep]  
Автор *Плaмeн* (ентусиаст)
Публикувано31.01.06 20:06



Ламинат или плоскости?
Щото току що се информирах и тамън щях да се извинявам за невежеството.
дюшемето вярно си излиза около 35 лв-кв.м като 12-13 са само разпоркитет.е. гредичките които ще са нужни и за наковаване на плоскостите.
Така че ламината излиза сравнително евтин,бърз,и не напоследно място по важност чисто!няма да ти се налага да чакаш много за изсъхването,спецовете си идват с влагомери и ще те светнат кога е добре да се положи!
Саморазливната замазка не е за бетон в Бг!
Gоворя ъа иъравнителна ъамаска'цимент и пясзк!
Ne6to mi se precaka kirilicata,a i sum na dwe rakii-gladen!
Utre sutrin ako imam wreme,i ti velanie.6te te swetna za zamaskata.
Kato pak kazwam,uto4ni kakwo 6te ima wyrhu neq!I
Aj leka we4er na wsi4ki



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Бyлдoзep]  
АвторMaйcтop (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 07:46



Като ще правиш изравнителна замазка, грехота е да не изравниш нивата. само дето хамалогията е повече ( бъркане и качване ), но цената няма да се промени много. Ще стане и по-здраво, нищо, че това не те интересува. Вярвам, че указанията на Пламен ще са ти достатъчни, само ще обърна внимание на две-три неща. Преди започване измий пода за да бъде чист и много добре намокрен. Материалът трябва да е земно-влажен, т.е. водата е много малко. Трябва да имаш хубав дълъг мастар и точен нивелир. Трябва да имаш достатъчно помощници за бъркане и носене, за да свършиш цялата работа бързо. Накрая може да метнеш един найлон отгоре, за да съхне по-бавно.



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Бyлдoзep]  
Автор GBlO (доброжелател)
Публикувано01.02.06 18:15



аз съм за предложението на ha! За изравняване на неравностите, ако се ползва велпапе от кашони на перални и телевизори дори да си ги купиш пак ще излезе по-евтино от всякакви други замазки. Единствения проблем е в съединяването на отделните плочи, но и за това може да се намери решение

Редактирано от GBlO на 01.02.06 18:17.



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Maйcтop]  
Автор *Плaмeн* (ентусиаст)
Публикувано01.02.06 19:23



Вярно е че е неудобно с различни нива,но е грехота при положение че неравностите са около см-см 1/2,да се прави замаска 10 санта
Това не само е ненужно,но и забранено!
А цената ще се вдигне само със 150%
Човека търси бързо решение което вероятно ще е временно(макар че знам аз един лаф за временните неща)а и да е по-евтиничко доколкото разбрах
И още нещокоето ще моля да не го приемаш като лично към теб:
Преди започване измий пода за да бъде чист и много добре намокрен. Материалът трябва да е земно-влажен, т.е. водата е много малко
Това нещо го забравете веднъж за винаги,това е остаряла технология която вече не би трябвало да се използва,дори и само заради товаТрябва да имаш достатъчно помощници за бъркане и носене, за да свършиш цялата работа бързо
Пример:за заливане на замазка от 150кв са достатъчни 4 човека и 8 часа работен ден+един човек и един ден подготовка и нивелация и един човек и един ден престъргване и запечетване



Тема Re: Варианти за под???нови [re: GBlO]  
Автор vale24 (непознат)
Публикувано01.02.06 21:38



На мене ми предстои подобна манипулация - поставяне на OSB и замазка на пода. Нека, които го е правил да напише нещо по-подробно (като за начинаещи ако може).
Мерсо предварително!



Тема Re: Варианти за под???нови [re: vale24]  
Автор *Плaмeн* (ентусиаст)
Публикувано01.02.06 22:06



Значи имайте предвид че материала поема влага,вследствие на което се измята,и то здраво.Тези плоскости няма да запазят първоначалната си позиция дори и да са заковани,ако са сложени непосредствено след полагане на замазката.Ако имате време,положете замазката(препоръчително е да е кадърно)и изчакайте да си изсъхне.Тогава можете и да не ковете,направо да ги поставите или да залепите(лепила дал пазара)
Циклене,лакиране///////и приятно прекарване в помещението.

ппИма разни начини на полагане на плоскостите
дайте нещо по-конкретно,за да получите полезен съвет



Тема Re: Варианти за под???нови [re: *Плaмeн*]  
Автор vale24 (непознат)
Публикувано02.02.06 11:09



Ето ти конкретен вариант: панелка, пода е "оригинален" т.е. не е правено нищо след строежа. Сега има мокет. Имам идея да се направи замазка (за подравняване), след което OSB 18 мм.. Под ОSВ-то мисля да сложа изолационна подложка (каквато слагат при ламината) , но не знам колко дебела. Въпроса е след това плоскостите как да се хванат към пода. То маи остава само варианта с дюбели в бетона и предполагам лепило между плоскостите (което при притискане да излезе) с цел после при движение по тях да няма триене и съответно скърцане. Други идеи за хващане на плоскостите?



Тема Re: Варианти за под???нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Xeй, pъчичkи (добронамерен)
Публикувано02.02.06 12:06



Дай някакъв вариант за лепило за залепване на OSB-плоскости към циментова замазка (ако се предполага, че е изсънала добре).
Имах една еретична мисъл за залепване (виж "под от пресовани дървени пар4ета" отпреди седмица), но бих се консултирал и с човек, който е правил нещо пособно или поне е чувал за такова лепене.
Благодаря предварително за съвета!



Тема Re: Варианти за под???нови [re: vale24]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано02.02.06 12:13



Едно предложение.Саморазливна замазка за изравняване.Нека обаче който е работил с такова да каже колко време горе-долу съхне защото съм чувал че остава влажно дълго време.Отгоре ОSВ с изолационна подложка.Не е задължително да се захваща за пода а да се направи като ламинирания паркет с луфтове към стените.Все пак ще има някакво разшитение през различните сезони.Пред вратата към другото помещение се прави едно стъпало образно казано пак от ОSВ ама примерно 1х2м или с някаква заоблена форма на нивото на другото помещение и с носещаконструкция от греди,талпи или каквото има под ръка.Това би създало раздвиженост.Така като влезеш от другата стая няма да "скочиш"веднага долу.Може да се направи същото и с ламиниран паркет например.



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Mravoiad™]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано02.02.06 12:33



Имам предвид това OSB:





Тема Re: Варианти за под???нови [re: Maйcтop]  
Автор V. Grig (антиМОНАРХИСТ)
Публикувано02.02.06 13:16



Правилно ли разбирам че имаш предви 10 см "изравнителна замазка" ???

Ми той направо и арматура да сложи и да лее плоча бе

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа


Тема Re: Варианти за под???нови [re: Xeй, pъчичkи]  
Автор *Плaмeн* (ентусиаст)
Публикувано02.02.06 17:42



Търси силиконите на "Максим"!
Това нещо няма измъкване от там залепиш ли с тях
Само че замазката трябва да е предварително запечатана и да изчакаш поне ден да изсъхне!



Тема Re: Варианти за под???нови [re: vale24]  
Автор *Плaмeн* (ентусиаст)
Публикувано02.02.06 17:58



Ако го правите на целия апартамент,т.е. не те притеснявате че някъде ще има разлика в нивата,направете това:
Изравнителна замазка,не е нужно да се запечатва,само леко се пристъргва,полагаш изолационната лента и върху неа дъски 2/5см през40-50 см.
Слагате плоскостите,желателно дължината им да е напречно на дължината на летвите и хващате с винтове!
Другия вариант е който сте описали-с дюбели,но аз лично не бих направил това върху мокра замазка,макар и върху подложка!

Ако не успея утре то в понеделник ще ви пратя снимки,какво точно имам в предвид

Редактирано от *Плaмeн* на 02.02.06 18:02.



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Xeй, pъчичkи]  
Автор ha!Модератор (Нерегистриран)
Публикувано02.02.06 20:27



еми тъй като гледам или ти или аз ще се пробваме
аз по някое време ще изравня. с теракол. като изсъхне (много по-бързо от цимента+пясък и много по-фино/равно) ще лепя с някакъв силикон. върти ми се из главичката хубава, силикон на "салам" на едро за строителни нужди

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Варианти за под???нови [re: ha!]  
Автор vale24 (непознат)
Публикувано02.02.06 21:16



а изолационна подпожка няма ли да използвате? (то не 4е може, като ще го лепите). Ще обясни ли някой как се захваща (и с какво) към пода когато се използва подложка?



Тема Re: Варианти за под???нови [re: vale24]  
Автор ha!Модератор (Нерегистриран)
Публикувано02.02.06 21:27



за какво ми е тази изолационна подложка?
самото OSB е изолация и го продават за твърда здрава изолация. това че бедното българче е гявол и ...
ако си мислиш че 1мм сплескан стиро/дунапрен изолира ...
ако имах влага бих сложила найлон. но силиконът с който ще лепя ще свърши тази работа

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Варианти за под???нови [re: ha!]  
Автор *Плaмeн* (ентусиаст)
Публикувано02.02.06 21:28



Я ни светни как се изравнява с "теракол"и защо точно с него пък
силикон на "салам" на едро за строителни нужди
Точно този вид силикон имах предвид,на максим е изпитан-много добър!
А не е на салам защото е на едро а защото се нанася с друг вид пистолет



Тема Re: Варианти за под???нови [re: *Плaмeн*]  
Автор ha!Модератор (Нерегистриран)
Публикувано02.02.06 22:01



с теракол защото са ми до сантиметър разликите. тераколът е по-пластичен и мога на нула да го изкарам. и по дяволите доста по-леко се работи с него :-)
а! заради полимерите ли що ли ама съхне мноооого по-бързо
силикон на салам, на едро, за строителни нужди .....ееех тая пак почна мъгляво объркано да говори - ти разбра ли за кой силикон става дума? тоз който не разбра за кой силикон става дума подозря ли къде да го търси? м? аа-ма-ха
и смятам да го изцвъркам от "салама" и да го шпакловам! яко ще се надрусам

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Варианти за под???нови [re: ha!]  
Автор vale24 (непознат)
Публикувано04.02.06 19:14



Мисля плоскостите да ги хващам с дюбел-пирон за пода. Знае ли някой какъв кит (или нещо друго) да се използва за замазване на отворите и фугите (ако има такива) между плоскостите?



Тема Re: Варианти за под???нови [re: vale24]  
Автор *Плaмeн* (ентусиаст)
Публикувано04.02.06 21:22



Ако извикаш специалисти да го циклят и лакират,те си приготвят някаква смес от опилките и лака или някакво лепило и фугират с тая смес.Смятам че умело ще прикрият и следите от дюбелите!



Тема Re: Варианти за под???нови [re: ha!]  
Автор *Плaмeн* (ентусиаст)
Публикувано04.02.06 21:40



и по дяволите доста по-леко се работи с него :-)

Мноооооого има да поспориме по това,


ти разбра ли за кой силикон става дума?
Когато започнах да работя с този силикон,пистолетите струваха от 75лв

Сега се намира и за 5лв.


и смятам да го изцвъркам от "салама" и да го шпакловам

Недей!
Отиди до някой магазин и си купи назъбена маламашка(3мм) и карай с нея,гледай да е някоя евтина,има за по 2-3 лв,защото така или иначе след като я ползваш ще трябва да я хвърлиш.
Не че с нея нама да се надрусаш,ами по-добре ще залепнат плоскостите



Тема Re: Варианти за под???нови [re: *Плaмeн*]  
Автор ha!Модератор (Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 23:09



ни ма мисли, се с назъбеното си работя :-)))
и за надрусването ни ма мисли - хе нали съм от русе
и! знам та че си по-голям от мене, не ми са надувай

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Варианти за под???нови [re: ha!]  
Автор GBlO (доброжелател)
Публикувано05.02.06 18:27



И да шпакловаш пода равномерно със силикон няма да постигнеш койзнае какъв успех в залепването, освен че ще стане влагоизолиран. По-добре нанеси силикона или полоуретана, който предпочитам за залепване на мазилки и други материали, на ивици през 10см с дебелина около ф10мм. Така нанасянето ще стане по-бързо и няма да се надрусаш достатъчно, за да тръгнеш по центъра и да целуваш всички наред :-))))
Не нанасяй лепилото на квадрати или на кръгове, защото няма да може да излезе излишния въздух и влагата под плоскоста и има опасност да се изкриви. Проблема е в това какво ще сложиш после върху пода за да прилепне равномерно. Според мен можеш да поканиш още 5-6човека да се надрусате заедно при монтажа, а след това да похапнете и полегнете върху плочите 24ч. докато залепнат добре :-))))))))))



Тема Re: Варианти за под???нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Xeй, pъчичkи (добронамерен)
Публикувано08.02.06 16:50



*Пламен*, Благодаря за съвета!
Ще съм благодарен, ако ми кажеш за колко време стяга и дали през това време е възможно да се надуе или свие. Бих искал да сравня залепването с такова силиконово лепило и залепването с полиуретанова пяна (виж "под от пресовани дървени пар4ета" от 27.01.2006).



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Xeй, pъчичkи]  
Автор GBlO (доброжелател)
Публикувано08.02.06 17:51



Не бъркай полиуретановата пяна за изолации със полиуретановото лепило. Първото набухва първоначално и след това става трушливо, а второто е във вид на паста която не се пени и след изсъхване става като гума.



Тема Re: Варианти за под???нови [re: GBlO]  
Автор Xeй, pъчичkи (добронамерен)
Публикувано09.02.06 08:52



Благодаря за уточнението.
Това лепило, за което казваш, плътно ли се нанася върху пода или на ивици, на точки?
Може ли да служи в някаква степен и като изолация от влагата в замазката?
Благодаря предварително!



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Xeй, pъчичkи]  
Автор *Плaмeн* (ентусиаст)
Публикувано09.02.06 13:36



Може ли да служи в някаква степен и като изолация от влагата в замазката?
Не,не може!
Нали уточнихме че замазката трябва да е добре изсъхнала,запечатана(шпаклована)и едва тогава да се полагат плоскостите.
Ако нямаш пистолет за този вид силикон.използвай шпакла и нанасяй с гребен,поне 3мм.



Тема Re: Варианти за под???нови [re: Xeй, pъчичkи]  
Автор GBlO (доброжелател)
Публикувано09.02.06 18:21



Може ли да служи в някаква степен и като изолация от влагата в замазката?
Правилния отговор е :МОЖЕ, но не му е това предназначението. За такава зел има други продукти.
Желателно е да се полага на ивици през 10-15см с пистолет на който му е отрязан накрайника с отвор ф10. Така отатъчната влага от замазката има възможност да излезе в края на плоскоста, а не да се затвори под нея и да се изкриви. Написах остатъчната влага, а не влагата от токущо положена замазка. Надявам се да разберете разликата



Тема Re: Варианти за под???нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Xeй, pъчичkи (добронамерен)
Публикувано10.02.06 08:43



Благодаря много!
Ще изчакам, естествено, замазката за изсъхне добре и ще се съобразя със съветите ви *Пламен* и GBIO.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.