Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 23.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Изолация на поданови  
Авторbayo (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 12:56



Живея в панелно жилище, нямам съседи под мен и над мен и стаята е северна.
Преди 2 зими направих вътрешна изолация със фибран и сложих климатик и нова дограма. Като започнаха студовете, се появи влага на пода откъм външните стени. Реших, че е от напуканите фуги и при навлизането на студен въздух, кондензира на пода в отоплената стая. Тази есен правих фуги, но пак същото. Сега си мисля за някаква изолация на пода че да видим какво ще става.
Пода е покрит с добре залепен линолеум/ балатум/, който не ми се маха.
Спрял съм се на минерална вата или стериопор и отгоре ламиниран паркет, но незная какво ще стане ако не махна балатума
А дали въобще ще спре кондензата, това въобще незнам.
Пода не е от най-правите и ако трябва и замазка да правя съвсем се усложнява
Може и други някакви идеи да дадете за изолация, има все нови и нови неща и човек неможе всичко да знае



Тема Re: Изолация на поданови [re: bayo]  
Автор atakmim (хммм)
Публикувано13.01.06 11:43



И аз правих тази зима подобна изолация.
Миналата година имаше само един балатум и си беше направо студено, въздуха топъл, ама краката ледени :(
Та направих следното, два пласта от изолация за ламинат(3мм), един върху друг(препоръчвам ти да го залепиш), отгоре балатум, и после мокет с добра изолация. Спор няма, стана малко "пружиниращо" :) обаче разликата е огромна. Сега мога да си ходя бос и не се усеща студа.

Варианта с ламината е добър!

Редактирано от atakmim на 13.01.06 11:46.



Тема Re: Изолация на поданови [re: bayo]  
Автор P1O (Маняк)
Публикувано13.01.06 16:25



Сложил съм си директно върху плочата по 2см. XPS /не е фибран/ единия е син, другия оранжев, синия е по-твърд. и отгоре направо ламинат. разликата е огромна от преди, но чак пък да си ходя бос.... не е топло.



Тема Re: Изолация на поданови [re: P1O]  
Автор c4oko (непознат )
Публикувано13.01.06 17:25



Преди време правих изолация на пода в хола. Майсторът бе хванал ниво на плочките в антрето и коридора на 2 см от плочата защото му бян казал, че ще редя естествен паркет. После се отказах и реших да сложа ламинат. И се оказа неприятна разлика в нивата между стаята и коридора понеже ламината е 8 мм, а паркета 2см. За да ги изравня наредих под ламината и вложката 6мм Депрон. Изравних нивата перфектно, а в последствие разбрах, че съм постигнал много добра изолация. Депрона се равнява на тухла четворка!
Това е вариант!!!
Успех



Тема Re: Изолация на поданови [re: c4oko]  
Автор P1O (Маняк)
Публикувано13.01.06 17:27



а тухлата четворка що за сравнение е?



Тема Re: Изолация на поданови [re: P1O]  
Автор c4oko (непознат )
Публикувано13.01.06 17:30



Каквато изолация дава тухла четворка такава дава и 6 мм Депрон!



Тема Re: Изолация на поданови [re: c4oko]  
Автор mora23kt (непознат )
Публикувано14.01.06 03:30



Това сравнение с тухла четворка е като бабини деветини, дето ги използват майсторите строители от преди 20-30 години.
Изолациите (а и всички материали) имат параметър, който се нарича топлопроводимост.

За обикновения стериопор е около 0.03 W/m.K или обяснено с думи означава, че през 1 квадратен метър, с дебелина 1 метър (1000 ммилиметра), преминава 0.03 W топлина, при температурна разлика 1 градус.

На депрона този коефициент е 0.028. Изобщо всички топлоизолационни строителни материали са с коефициент около 0.02-0.04.

На тухла четворка този коефициент е около 0.5. Като го разделиш на "дебелината" 0.25 се получава за тухла четворка топлопроводимост 2 W/м2.К

За 6 мм депрон - 0.028/0.006=4.6 W/м2.К

Та накрая се оказва, че 6мм депрон се равнява на тухла с дебелина около 10 см.

Редактирано от mora23kt на 14.01.06 03:33.



Тема Re: Изолация на поданови [re: mora23kt]  
Автор c4oko (непознат )
Публикувано14.01.06 08:06



Това дето си го написал е много вярно само че ние не сме в строителен техникум а във форум за да си помагаме с каквото можем. Нещата се обясняват по простичко и достъпно а не с физични уравнения за топлопроводимост



Тема Re: Изолация на поданови [re: c4oko]  
Автор 818O (новак)
Публикувано14.01.06 18:49



Ами той колегата ти е направил простия извод след сметките.
И сега спокойно можеш да сравняваш приблизително с тухла четворка, зидана "на верев".



Тема Re: Изолация на поданови [re: c4oko]  
Автор Haчko (страхкор)
Публикувано14.01.06 19:31



ОК, остави тогава да помагат тези, които могат. В областта на топлоизолациите явно си лаик. И най-важното - физиката, за която ти си позволяваш да говориш толкова пренебрежително, е науката на науките, науката, която описва света и живота. Самите производители на така безумно хваления от теб "Депрон" яко са се опирали на нея, за да си получат материалчето. ...И после също така идиотски като теб са я загърбили и са започнали да твърдят разни дивотии.
Полека, човече, пак ти казвам - глупостите, които говориш, могат да повлияят зле на нечий джоб. Бъди по-отговорен.



"Мяу" - това е "бау" на котешки.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.