Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:51 18.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема Буре за ракиянови  
АвторCвилeн (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 19:21



Здравейте
искам да си взема буре в което да сложа ракия да отлежава. До сега съм обръщал внимание само на пиенето и в останалите процеси около ракията ме няма. Та въпросите ми са няколко - какво буре е подходящо за ракия - дъбово черничево или нещо друго. Какво да гледам когато избирам бурето? Когато бурето е ново има ли някаква предварителна подготовка - миене, накисване? Колко трябва да се пълни бурето - ако не е пълно дотгоре има ли опасност да се разсъхне в горния край където остава сухо? Колко време може да престоява ракията в бурето?
Май станаха много въпросите.
Наздраве!



Тема Re: Буре за ракия [re: Cвилeн]  
АвторWWW (Нерегистриран)
Публикувано08.12.05 08:09



Най-добро е дъбовото, после акациевото, черничевото и т.н. Бурето се избира по майстора и литрите. Ново буре нищо не се прави, виж по-нататък си требе накисване. Като за начало му наливаш малко ракия, отъркаляш го, огледаш го и след някой час го пълниш. Пълниш докъдето искаш, не може току-така да го разсъхнеш. Сега, за отлежаването нямам много опит, щото няма как да отлежи при мен ракията. Но до година, мисля, без проблем. Не съм сигурен, но мисля, че в бурето ракията се държи временно, за цвят, аромат и ефекта на "усилване" на градуса. Кказвали са ми, че дървото "пие" водата. Не съм проверявал, обаче градусите преди и след наливането.
Обаче си заслужава буренцето.



Тема Re: Буре за ракиянови [re: Cвилeн]  
Автор nikoN ()
Публикувано08.12.05 12:44



Ракия се слага в старо буре, ползвано преди това за вино.
Ако я сложиш в ново, дървото пуска много силно аромата си и ще съсипеш ракията
Личен опит



Тема Re: Буре за ракиянови [re: nikoN]  
АвторДидka (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 10:06



Ами не е точно така, сигурно зависи от дървото;мъжът ми купи буре преди три месеца,пълнихме го три дни с вода, както го посъветваха,сложихме ракийката и досега проблем няма /това по негови думи,аз не съм по ракията/




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.