Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Какво ще кажете за котлите на ток???нови  
АвторAЛEKC (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 17:00



Здравейте! Влязох в този клуб за да искам съвет от някой, който е патил като мен от отопление....Няколко години се мъча с какво ли не.....Накрая реших да си направя парно на цялата къща...Източникът е печка с водна риза...Бях много ентусиазиран..купих въглища и дърва...Оказа се обаче голяма мизерия...Ставам по сто пъти на нощ за да слагам на печката...Направо се сдухах...Налага се да включвам и ел.печка в едната стая, защото имам бебе и трябва да поддържам някаква температура...И така, лягам си към 23часа...Като се събудя в 2ч. печката е полузагаснала...разпалвам я...в 4ч. отново е полузагаснала...и така...голяма мизерия....Ако беше котел, щях да го паля с горно горене и нямаше да се налага редовно поддържане на огъня....И така... като си направих калкулацията, отоплението ми излиза над 200 лв. месечно...Може ли някой да ме посъветва, ако си махна печката и на нейно място поставя котел на ток, колко ще ми излезе като разход...Инсталацията вече си я имам...Само източника да си сменя...Чух за някакви икономични източници от фирма "АКВАТЕРМ"....Не успях да се свържа с тази фирма....Нямам идея какво да поставя на мястото на печката....Благодаря предварително на всеки, който ми даде акъл...!!:)))))



Тема Re: Какво ще кажете за котлите на ток???нови [re: AЛEKC]  
АвторOrняp (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 19:20



С една печка цяла къща.... Направо е трябвало котел на твърдо... Но щом не обичаш мизерията... Явно газ нямаш... На ток е най-готино, но умножавай горното число по 4...
Нека да е лятоооо!
Ех, ако бях в къщаа... В термопомпата е истината - хем избягваш мизерията, хем цената не е като директно на ток...



Тема Re: Какво ще кажете за котлите на ток???нови [re: AЛEKC]  
Автор ППP тaпa c peзбa 1/2 (Дивомер)
Публикувано23.11.05 19:19



Ел. котела е добро решение стига да ти се дават пари за ток. Има си Н на брой колекторни изводи и можеш да си контролираш къде да ти е топло и къде не. Т.е. може да не слагаш термовентили на всеки радиатор. Ако котела си има и седмичен програматори още по-добре. Програмираш си го и си бачка както си му указал.
Това е.
И котела на твърдо гориво пак е оферта ама явно не си свикнал и я караш по мързеливия начин.
Купи си Атмос, който е пиролизен и се зарежда веднъж на ден, гори дърва и остава малко пепел. Цена малко над 4000 лв.
Ти си решаваш



Тема Re: Какво ще кажете за котлите на ток???нови [re: AЛEKC]  
Автор jordanvass (сбрадаимустаци)
Публикувано23.11.05 20:38



Никога не съм разбирал защо някой ще тръгне да си прави котел на ток! Като имаш бол пари за електричество - сложи си по един маслен радиатор (или по-модерен конвекторен) във всяка стая и си готов. Що трябва да грееш вода, да я пращаш по тръбите до радиаторите... Някакво предимство има ли този вариант пред отделни електрически радиатори? То котел се прави, ама за твърдо гориво (или газ), за да се ползва по-евтино гориво. Като ще е на ток какъв е смисълът? Виж ако си в Столипиново и я караш на аванта - това е друг въпрос.

Мъж без мустаци - все едно жена с мустаци!

Редактирано от jordanvass на 23.11.05 20:39.



Тема Re: Какво ще кажете за котлите на ток???нови [re: jordanvass]  
Авторпoмпиep (Нерегистриран)
Публикувано24.11.05 17:45



Огняр -аз имам условия за на термо помпа но нямам представа от оборудването(бих желал сам да си го направя,а и как става монтажа.
Би ли дал инфо



Тема Re: Какво ще кажете за котлите на ток???нови [re: пoмпиep]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано24.11.05 20:34



Аз също са интересувам що за животно е тая термопомпа ???



Тема Re: Какво ще кажете за котлите на ток???нови [re: Hиkи]  
АвторOrняp (Нерегистриран)
Публикувано24.11.05 20:48



Ами дадох тази идея на един приятел и му нахвърлях принципно нещата. Той излезе сериозен и го направи и сега е много доволен.
Четете, има инфо в нета достаъчно и си заслужава!



Тема Re: Какво ще кажете за котлите на ток???нови [re: Orняp]  
АвторBobyB (Нерегистриран)
Публикувано24.11.05 21:40



Прочети цялата тема:





Тема Re: Какво ще кажете за котлите на ток???нови [re: AЛEKC]  
Автор Von (стар)
Публикувано24.11.05 22:02



Няма евтин начин за отопление с водни радиатори захранвани с електрически котел.
Начините за евтино отопление в нашите условия са принципно два:
1. Избираш евтин енергоносител - твърдо гориво и го ползваш: или в евтино огнище /печка, камина и т.н./ с ниско КПД, или пък в котел с прилични условия на горене /по-високо КПД/ съответно и по- скъп.
2. Използваш ел. енергия за някаква термопомпа.
Най- евтиния вариант е климатик - с риск ако е много евтин на студеното да не топли.
По- скъпия и сигурен е с термопомпа, но за да е ефективна ти трябва достъп до природен източник с постояна температура: подпочвени води с голям дебит или пък тръби закопани дълбоко в земята и т.н. Общо взето сложен и скъп вариянт с дълъг срок на откупуване.
В твоя случай - с печката, мисля, че проблемите са от това, че не е правилно оразмерена и не достига топлинна мощност. Ако температурата на конвекционалните радиатори е по- ниска от 70 грС те практически не топлят. Затова най-лесния вариант е да изключиш част от тях и да отопляваш с парното само няколко стаи, поне там ще е топло .



Тема Ако си комбинирам акумулираща печка?нови [re: AЛEKC]  
АвторAЛEKC (Нерегистриран)
Публикувано25.11.05 09:12



Вчера ми хрумна нещо...Като запаля печката с водна риза, след 15-20 минути имам гореща вода в бойлера...Та чудя се, ако прекарам същата серпентина през акумулиращата печка, на мястото на реотаните, дали ще се нагреят тухлите? Ако някой е пробвал такава глупост, моля да сподели....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.