Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:19 29.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За 1-ви път ремонтнови  
АвторPeмoнтиpaм caмa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 08:29



ще правя ремонт, САМА
имам енергията, имам и идеите, само неzнам от къде да zапо4на
всъщност zнам, само търся подкрепа и одобрение, както и много съвети
zа първи път ще ми бъде и се притеснявам малко
ПОМОГНЕТЕ, МОЛЯ

Моите първи стъпки
искам да сложа иzолация на тавана
zа сега съм проу4ила следното: наи- добре е със стериодур
в магаzина го продават на пло4и, zаедно с рабицата
zабравих да питам с какво се zалепват
технологията е: zалепват се, щпакловат се с теракол и се шлафа с финна шкурка, ако има нужда /ще има нужда/, после - латекс

Добре ли е така?



Тема Re: За 1-ви път ремонтнови [re: Peмoнтиpaм caмa]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано31.05.05 10:18



Значи лепят се със "Суперстирофикс" или някой от аналозите му в зависимост от фирмата производител.Има малки разлики спрямо теракола-има някакви добавки.Задължително ти трябват и дюбели.Обаче аз бих ти препоръчал на тавана вместо това да сложиш декоративни стиропорени плоскости.Ефекта ще е почти същия,но ще е много по-лесно като изпълнение и също много по-красиво.



Тема стиропорени плоскостинови [re: Mravoiad™]  
АвторPeмoнтиpaм caмa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 13:55



правят ли добра иzолаzия?
над стиропора трябва ли да правя zамаска или направо боядисвам?


каzаха ми, 4е не трябвали дюбели, zащото било вътрешна иzолация



Тема Re: стиропорени плоскостинови [re: Peмoнтиpaм caмa]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано31.05.05 15:01



Изолацията е задоволителна и направо боядисваш.Както казах това са декоративни плоскости.



Тема Re: стиропорени плоскостинови [re: Mravoiad™]  
АвторKaлoян (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 15:12



Ако си междинен апартамент, декоративни стиропорни плоскости са ти достатъчни като изолация. Но ако над тавана ти е покривът, работата е лоша. През тавана в този случай излита около 25% от топлината. Сега от тук идват вариантите. Най-добрият е изолиращи плоскости поне 2см. (стиропор, фибран) поставени на пода, който е таван за теб. Но ако помещението над теб не е твоя собственост, това става невъзможно. Тогава трябва да се мисли за тези 2см закрепени за тавана ти и скрити с някаква декорация.
Най-добре си хвани един приятел, да не се чудиш какво сме искали да кажем По въъпросите, които предстои да питаш, са изписани сума ти книги.



Тема Re: стиропорени плоскостинови [re: Kaлoян]  
АвторPeмoнтиpaм caмa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 18:18



Аz не съм толкова тъпа, не ми трябва приятел да ми обяснява. И много книги съм иz4ела. 2 см иzолация стиропор не правят 2 см иzолация фибран. Но аz неzнам то4но колко ми трябва, живея на последен етаж и преz zимата тавана е леден. Сигурно си прав, 4е 25% иzлитат преz тавана. Знам, 4е 10см фибран ще ми се отраzи добре. Оба4е търся решение, при което да zатопля помещението, да не скъсявам стаята от тавана, да се поставя лесно и да има естети4ен вид.



Тема Re: стиропорени плоскостинови [re: Peмoнтиpaм caмa]  
Автор bachev13 (непознат )
Публикувано01.06.05 10:21



има едни плоскости - мисля че търговското им наименование беше DEPRON - при тях коефициента на топлопреминаване е много по-добър от този при екструдирания пенополистирол /фибрана/ и може да се окаже че 1 см. ще свърши работа. Между другото няма голяма разлика в коефициента при екструдирания и експандирания / стиропор/ пенополистирол.



Тема Re: стиропорени плоскостинови [re: bachev13]  
Автордeпpoн (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 11:56



пурва мателиялите се характеризират с коефициент на топлопроводност е, не на топлопреминаване, вторият се изчислява на базата па пурвия и дебелината на материалаи разликата между депрон и форран е малко. това че като те зарибяват ти се хващаш на въдицата и даваш много повече пари за депрон като слагаш няколко пъти по тънка изолация и крайния ефект е значително по-малка изолационна способност.



Тема Извинявай..нови [re: bachev13]  
АвторKaлoян (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 12:01



Не става дума, че си тъпа. Никога не бих го казал на когото и да е. Още повече, на човек, когото не познавам.
Нещата са силно практически и човек ако сега започва, ще му е много по-непонятно.
А стиропорът и фибранът имат много малка разлика в коефициента на топлопредаване. (0.035 W/m.K при първия (XSP) и 0.040 W/m.K(ESP)) И 2-3 см от едното или другото ти е достатъчно. Стиропор се използва, ако може да се защити надеждно от механични и климатични въздействия (изолации в затворени помещения). Фибранът е за другите случаи. Правил съм компютърна програма за смятане на топлоизолации и с нея изчислих топлозагубите през тавана. I bachev13 е прав, като употребява понятията екструдиран (ESP) и експандиран (XSP) пенополистирол. Другото е фирмени названия.



Тема Re: стиропорени плоскостинови [re: дeпpoн]  
Автор bachev13 (непознат )
Публикувано01.06.05 12:05



можеш ли да дадеш повече инфо за Депрон - състав, техническа спецификация, ....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.