Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема PVC дограманови  
Автор HaдяИ (непознат)
Публикувано31.10.05 12:49



Наскоро махнах старата винкелова дограма на терасата и сложих пластмасова. И при старата ми се получаваше леко замъгляване на стъклата, но сега е доста, особенно като отворя вратата на стаята към терасата - хем температурите все още не са толкова ниски,хем все-още не пускам парно.Притеснявам се, че като стане по-студено, съвсем ще се замъглява и ще се стича вода.На какво се дължи и какво да направя

There`s always sunshine after rain


Тема Re: PVC дограманови [re: HaдяИ]  
Автор494 (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 16:53



Като отвориш вратата към терасата, и от помещението излиза топъл въздух който е с някаква влажност все пак. Тъй като сега най-студената част от новата ти дограма е стъклото, точно там се образува и конденз. Преди проблема е бил по-незабележим тъй като старата ти винкелова дограма е била достатъчно НЕплътна и е имало вентилация на външен въздух през нея. Предполагам, че и някакво ремонтче все пак сте направено-я плочки, я шпакловки. От там допълнително влага във въздуха.



Тема Re: PVC дограманови [re: 494]  
Автор HaдяИ (непознат)
Публикувано01.11.05 10:37



Да, така е - правена е шпакловка и са лепени плочи, а по някога има и пране. Наясно съм и с това, че въздуха в стаята е значително по-топъл и е неминуемо да не се получи замъгляване на стъклата, но се притеснявам да не би проблема да е в самия стъклопакет. Около нас има доста тераси - при някои съм забелязала замъгляване, при други не и се чудя на какво се дължи.

There`s always sunshine after rain


Тема Re: PVC дограманови [re: HaдяИ]  
Авторoтkaтa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 15:25



ако тези над и под твойта тераса са остъклени няма да имаш проблем, но ако не са е кофти. ще ти трябва външна изолация иначе няма спасение



Тема Re: PVC дограманови [re: oтkaтa]  
Автор HaдяИ (непознат)
Публикувано02.11.05 09:38



Ами долната тераса под мен е затворена,има и изолация. Аз също сложих изолация, но вътрешна, тъй като за момента не можах да си позволя външна. А терасата над мен е с винкелова дограма, но с няколко изпочупени стъкла

There`s always sunshine after rain


Тема Re: PVC дограманови [re: HaдяИ]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано02.11.05 10:40



Аз също смених дограмата това лято, но на стаите. И имам много обилен конденз по стъклата.
Живеем в апартамента постоянно само от 3 дни. Парно пускаме само вечер като се върнем от работа. През нощта не работи, защото не можем да спим на топло. Конденз засега се появява само рано сутрин, но е много - стичат се струйки.
Изложението е западно. Дограмата е ПВЦ - трикамерна Рехау с обикновен стъклопакет без К-стъкло.
Апартаментът е наскоро сериозно ремонтиран, но вече и шпакловките и плочките са сухи. Вратите на стаите са отворени (просто не са сложени още), така че стаите имат предостатъчно възможност да дишат в момента. Освен това отварям и прозорците, за да проветрявам.
Изолации има само на 2 северни стени - гипскартон с минерална вата.
Има ли нещо, което мога да направя, за да намаля конденза? В момента капе от дограмата, ако не улуча момента да подсуша стъклата? Започвам да се притеснявам сериозно какво ще стане като паднат още температурите...

To hear, one must be silent.


Тема Re: PVC дограманови [re: Davie]  
Авторivcho_2OO2 (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 14:20



Няма спасение за съжаление.Става така, защото няма движение на въздух през прозорците.Аз ексшериментирах с един стар държен прозорез с двойни крила.Слойих само на външните крила самозапепващо уплътнение резултата беше-гьолчета всяка сутрин по мокета и мухъл по една стена, която е въшна.



Тема Re: PVC дограманови [re: ivcho_2OO2]  
Автор HaдяИ (непознат)
Публикувано02.11.05 14:42



Дограмата ми е също с обикновен стъклопакет, а не с К-стъкло. Та възможно ли е това?
Към ivcho_2OO2: Старата ми дървена дограма не се затваряше добре, нямах и самозалепващо уплътнение - резултата беше същия като при вас - трябваше през ден да попивам събралата се вода между двата прозореца. Затова сега имсложих самозалепваща изолация, но на вътрешните крила, защото реших, че по този начин няма да излиза топъл въздух, който да предизвиква конденза. Ще видя какво ще стане тази зима - за сега няма!

There`s always sunshine after rain


Тема Re: PVC дограманови [re: HaдяИ]  
Автор Maлoyм 2 (неспасяем)
Публикувано02.11.05 15:48



Глей сеа.

Ако простираш на терасата - къде да отиде водата от прането - разбира се, на студен елемент (стена, прозорец, дограма) - там кондензира.
Затова - трябва да е "открехнато" при сушене на пране, или - влага от готвене, например.
Водни пАри има и от : дишане, мивка, цветя и ... огледай се - всичко що е "влажно"!
Колкото е по-висока температурата на въздуха, толкова повече водни пАри разтваря. Тези пАри кондензират на студени повърхности.
Направи си изкуствена "студена" повърхност - там ще ходи "излишната" влага.
(Скоро казвах на някой, да изкара замразения бройлер от фризера и той, докато се размразява, ще поема водните пАри от въздуха - не е съвсем майтап, просто и така става!)
...

"... И рече Бог, да бъде светлина! И видя, че това е добро!..."
Одобрявам!

Редактирано от Maлoyм 2 на 02.11.05 15:50.



Тема Re: PVC дограманови [re: Maлoyм 2]  
Автор HaдяИ (непознат)
Публикувано02.11.05 16:07



Да, така е - и простирам и цветя имам и от време на време готвя на терасата, както е и вярно това, че сега в студеното време прането съхне по няколко дни.
Просто исках да се убедя, че е от това, а не е нещо от самия стъклопакет
Благодаря на всички

There`s always sunshine after rain



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.