Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 19.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема стъклена вата и винилов сайдингнови  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано23.10.05 11:48



здравейте,

извинявам се, че отново повдигам въпроса за изолацията, но се поразрових из вашия клуб, погледнах и модераторската тема, и не видях да сте обсъждали точно това.

значи, предлагат ми да ми изолират апартамента по следния начин: с дюбели монтират към стената ми дървена скара, запълват между летвите с минерална вата, отгоре поставят паропускащо фолио и най-отгоре слагат винилов сайдинг на фирмата Crane.

като как ви звучи това? имате ли впечатления от сгради, изолирани по този начин?

ще ми се да се оттърва от вездесъщия стиропор с някое по-елегантно решение, дали това е такова?

благодаря предварително!

Природата чука на мойта врата, с усмивка перверзна крилете ми вдига...


Тема Re: стъклена вата и винилов сайдингнови [re: the_bomb]  
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано23.10.05 12:28



Като не искаш "Стиропор", сложи си "Фибран" За мен това е по-добър вариант от ватата (объркал си се и в заглавието на темата си писал, че е стъклена). Не се подвеждай по глупостите за "дишащите" стени, които ще последват изказването ми - ще ги чуеш от хора, които като цяло са получили познанията си от периодичния печат и рекламните брошури. А мазилката пък е по-добър вариант от виниловата изгъзица ("изгъзица" ми звучи по-добре от "сайдинг"). Изобщо, пластмасата не е добър материал за екстериор - старее и губи както външния си вид, така и механичните и другите си свойства.
Какво разбираш ти под "елегантно решение"?



...Крайно време беше да намажа нещо...

Тема Re: стъклена вата и винилов сайдингнови [re: the_bomb]  
Автор ha!Модератор ((Нерегистриран))
Публикувано23.10.05 12:32



че какво елегантно има във винила?
вата е ок ама доколкото се придържаш към естествени и вечни матариали
сиреч системата която са ти предложили издиша по всички показатели
ако искаш просто кажи какво искаш да постигнеш - решения има доста ще научиш

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: стъклена вата и винилов сайдингнови [re: the_bomb]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано23.10.05 12:48



Минерална вата хубу, ама трявба да е на плоскости и се понтира по същия начин като фибрана с тази разлика че нестарее, а фибрана рано или късно ще трябва да се сменя. А ваниловите изгъзици ги забрави, те са само за тъпи американци



Тема Re: стъклена вата и винилов сайдингнови [re: the_bomb]  
Авторdii (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 22:45



Абе не ги мисли за много прости мириканците дето си слагат сайдинг, както е тръгнало за много работи ще дойдем на техния акъл, вече почнахме добре, като начало се отказахме от комунизма....
Аз си изолирах къщата със сайдинг и стана много красиво (цялото село се извървя да гледа и да ахка, дори има още 1 къща след нашата)...
За топло не мога да ти кажа щото още не съм се нанесъл ама като цена излиза колкото другата ( нашата дори не я мазахме отвън - направо върху тухлите)... иначе винила му дават гаранция 50 години, ще поживеем и ще видим
За сега съм много доволен и съвета ми е да не се притесняваш и да си слагасш сайдинг смело... и 20 години да изкара без проблеми пак ще си на кяр... само дано фирмата ти да са професионалисти
ако имаш въпроси питай аз гледах като поставияха моята изолация



Тема Re: стъклена вата и винилов сайдингнови [re: Haчko]  
Авторdii (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 22:52



Абе дали старее ще ти кажа след няколко години... Знам че не гори - пробвах го....... А като гледах как майсторите хвърлят материала и как спокойно стъпват и се разхождат върху него смятам че е доста здрав и няма да се вдлъбне от градушка като стиропорена изолация например.... отделно можеш да си миеш къщата с маркуч - и това го пробвах



Тема Re: стъклена вата и винилов сайдингнови [re: the_bomb]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано23.10.05 22:55



Аз лично мисля за някакъв подобен вариант за къщата дето искам да я строя, защото стиропор или фибран никак не ми се нравят, я изкарат 10-15 години я не. За Начко - ватата по всяка вероятност е точно стъклена, щом е мека, излиза по-евтино от меката каменна вата а не и отстъпва шо нищо, дори е по-добър звукоизолатор. Виж

, има и форум за изолации. За виниловия сайдинг - честно казано и аз имам притеснения за пластмасите. Като алтернатива ти предлагам да погледнеш цимент-фазерните плочи:
- системата Yalipan.

Честно казано за апартамент, какъвто и да е сайдинг, различен от най-обикновена мазилка или дори фасаген на мен би ми стоял доста странно като кръпка, спрямо грозната фасада на блока.

Редактирано от BobyB на 23.10.05 22:57.



Тема Re: стъклена вата и винилов сайдингнови [re: the_bomb]  
Авторбaй xoй (Нерегистриран)
Публикувано23.10.05 23:47



много елегантно решение в стила на традиционното българско (и не само) сроителство е използването на универсалният градивен материал с високи изолационни свойства и еластичност заготвен от кравешки лайна слама и глина



Тема Re: стъклена вата и винилов сайдингнови [re: the_bomb]  
Авторbor (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 11:23



navsjakude po sveta se pravi s min. vata i ploskosti,koito mogat da budat it vsjakakuv material.samo v bivsheto ddr se izguziha s fibran i stereopor.
vatata trjabva da bude na ploskosti i ne po-tinka ot 10 sm.moze i v durvena ramka moze i na noseshti par4eta tel,koito se zakrepvat v stenata na dubeli ili se nabibat m/u tuhlite.s drugi dumi zavisi ot umenieto na izpulnitelja.v 4uzbina se prodavat spezijalni penove na vint ,koito se navivat idealno po nashite steni.
posuvetvai se oste s znaeshti po vuprosa i shte se ubedish,4e vatata e reshenieto.



Тема Re: стъклена вата и винилов сайдингнови [re: Haчko]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано25.10.05 19:45



не знам дали информацията за "Фибран"-а е точна или не, на мен тва за дишащите стени ми го е казвал инженер, а не пишман-майстор, четящ "Уикенд".

под "елегантно решение" имам предвид нещо не толкова афиф като стиропора: каквато и мазилка да му сложиш на стиропора, той е крехък материал, пък и никоя фирма, не ми дава повече от 5 години гаранция за него. смятай за какво става въпрос... живял съм на вътрешна изолация със стиропор, в общи линии като се опреш в стената и рониш мазилката.

естествено, всичко зависи и от кадърността на майсторите, но при някои материали явно зависи повече, отколкото при други.

Природата чука на мойта врата, с усмивка перверзна крилете ми вдига...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.