Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Какви ПДЧ плоскости за корпус на кухня  
АвторMapинkaтa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 10:41



Здравейте,

Много ви моля за компетентна помощ по няколко въпроса, свързани с изработване на корпус на кухня, тъй като след много разглеждане на различни кухни по поръчка, материали, обков, аксесоари и преценяване на бюджета и главно личния ми недостатък, че съм много претенциозна, реших да поръчам изработването на корпуса на кухнята и плотовете за вграждане на уредите на един майстор, а вратичките - на друг. Да си призная не мога да дам 1200 лв за линеен метър и да ми твърдят, че пневматична панта от 13 лв е към екстрите и трябва да бъде заплатена допълнително. Някак си е обидно!
Според мен това, че човек не разбира много-много не е причина да го правят на балък. Затова сега реших преди да поръчам каквото и да било да понауча едно-друго и ще съм много благодарна, ако ми помогнете.

1. Освен шпертплат или ПДЧ - използват ли се други материали за корпуси на кухни?

2. Кои са най-добрите ПДЧ плоскости за изработване на корпус на кухня?
Неотдавна консултантът в един магазин за плоскости ми каза, че предлаганите турски ПДЧ плоскости са с по-плътна структура и съответно по-добри от плоскостите на една известна германска фирма /няма да я пиша, че не съм съвсем наясно с правилата в този форум/.

3. С какво покритие трябва да е ПДЧ-то за корпус на кухня.

4. Отвсякъде ли се обкантва с ПВЦ кант - в смисъл - стрениците на горните шкафове трябва ли да са обкантени откъм стената?

Много ви благодаря!



Тема Re: Какви ПДЧ плоскости за корпус на кухнянови [re: Mapинkaтa]  
АвторPeter (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 10:54



Щом можеш да дадеш 1200 за линеен метър никой ли не ти е споменавал за MDF плочи те са много здрави, плътни и скъпи. По принцип от тях правят вратичките а останалото от ПДЧ. Хубаво е ПДЧ-то да се оканти от всякъде защото така спираш донякъде достъпа на влагата навътре в плоскоста и се предполага че ще изкара по дълго.
За MDF-а има гол който се лакира но няма шарка а има и фурнирован който стои много добре. И двата вида могат да се резбоват без проблемно така че да имаш релефни вратички ако ти харесва естествено.



Тема Re: Какви ПДЧ плоскости за корпус на кухнянови [re: Peter]  
АвторMapинkaтa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 11:18



Може би нещо не съм била много ясна - въпросите ми са насочени само към корпуса на кухнята /страните и рафтовете - това, на което вратичките се закачат и което те скриват/, а не към самите вратички - около вратичките нямам питания, макар че ще съм благодарна, ако някой може да препоръча добър майстор на вратички.

В този смисъл, Peter, обясненията ти около MDF-а не ми вършат работа, освен ако не ми предлагаш корпусът да бъда направен от този материал /предполагам обаче че излиза доста скъпо и не мога да видя предимствата му точно на това място/.



Тема Re: Какви ПДЧ плоскости за корпус на кухнянови [re: Mapинkaтa]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано08.09.05 12:28



Къв КОРПУС НА КУХНЯ ма миме?Ти полева ли ще я правиш?
Поне си задавайте правилно въпросите.
На полевите са от ламарина и са на колела.



Тема Re: Какви ПДЧ плоскости за корпус на кухнянови [re: Mapинkaтa]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано08.09.05 12:28



На мен също ми препоръчаха едни турски плоскости като по-добрата алтернатива на фона на плоскостите на Еггер и Кроношпан (не мисля, че правилата на форума не позволятват цитирането на разни марки). Освен, че били по плътни като структура имали и по-добро покритие. Обаче не знам дали говорим за едни и същи турски плоскости.
Прелагаха ми и 1-2 вида читави немски плоскости, на които не им помня имената (едните май бяха Wodego), за които също ми казаха, че са добри като структура и покритие. Цените им бяха същите като на тези турските При мен проблемът беше, че тези 2 вида качествени немски плоскости нямаха този цвят, който исках. Затова ще ми правят част от вратичките от турски плоскости, а корпусът и останалите вратички - от тези на Wodego.
Не съм чувала да се правят корпуси от друго, освен от ПДЧ. Май покритието се казва меламиново (ако не греша), но то е същото като това на вратичките от ПДЧ.
Ако искаш, питай за плоскости Wodego. Доколкото знам, моят човек с мебелите си купува плоскостите от Варна, но едва ли само там ги продават. В почти всички мебелни магазини, в които съм питала, са ми предлагали плоскости Еггер, които според нашия мебелджия е по-добре да не се ползват за кухни, защото не са особени плътни като структура.
Що се отнася до кантовете - почти съм сигурна, че не се кантоват страниците откъм шпертплата - или са залепени или са хванати с винтчета.
1200 лв./лин. м. и допълнителни пари за панти и т.н. ми се виждат наистина преклено много. Моята кухня ще е 4 м. горни шкафчета, 4 м. долни шкафове и чекмеджета + отделен модул с ниски шкафчета около 1.65 м. - ПДЧ + стъкла на 4 вратички + читав немски обков + голямо италианско корито + италиански термоплот и термогръбче. Цените, които са ми предлагали с различни плоскости за въпросната кухня, се движеха между 2900 и 3400.

To hear, one must be silent.


Тема Re: Какви ПДЧ плоскости за корпус на кухнянови [re: Davie]  
Автор -TACHO- (несериозен)
Публикувано08.09.05 12:44



Колега, би ли споделила, ако си от София, къде ще ти правят вратичките и колкото ти излиза на квадратен метър. На мен ми бяха предложили вратички от естествен материал-чам вратички с цвят по избор за 57 лв на кв. метър. Дали цената е нормална?

Иначе за другия материал (ПДЧ) има на Сточна гара едно гаражче, в което предлагат добри неща, режат по поръчка и кантоват и цените са нормални. В бриколаж също могат да ти всършат тази работа, имат избор, но е малко по-скъпо.



Тема Re: Какви ПДЧ плоскости за корпус на кухнянови [re: -TACHO-]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано08.09.05 12:59



В момента обитавам София, но мебелите си ги поръчвам почти от другия край на България. Просто познавам работата на тази мебелна фирма.
В София съм проверявала няколко фирми, обаче те работят само с плоскости и не мога да ти бъда от полза със съвет за чамови вратички. Сори.
Чувала съм от разни познати, че си поръчали мебели от естествен материал във Велинград и били качествени на читави цени. Но не знам доколко ти е удобен този вариант. Ако те устройва, мога да поискам някакви координати.

To hear, one must be silent.


Тема Отговори на Davie, -TACHO- и Холдъннови [re: Xoлдън]  
АвторMapинkaтa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 15:03



Холдън, ако напиша "корпус на кухненските шкафове" , по-правилно ли ще бъде и това ще ти помогне ли да се ориентираш?

Благодаря на Davie - не си записах името на турската фирма на ПДЧ плоскости, а германската е една от двете, които си написала - Кроноспан.

Към -TACHO- - фирмата, която съм намерила се намира в село Марикостиново - до Петрич. Те правят вратички от полумасив - рамката е от масив, а вътре слагат MDF плоскост. Цените са според модела и размера и не са никак ниски, но според моето скромно мнение качеството е много добро. От модела, който ми харесва долна вратичка 60х72 см е 92 лв - това е най-големият размер за долна вратичка, само за пример. Освен това там поръчват вратичките на своите кухни много от мебелните фирми, които след това искат около и над 3 хиляди лева за кухня, която обявяват за дълга 3 метра, но всъщност е по-малка заради горни лавици и фурна.



Тема Re: Отговори на Davie, -TACHO- и Холдъннови [re: Mapинkaтa]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано08.09.05 15:30



Хм. Препоръка - недей да си поръчваш корпус от ПДЧ на Кроношпан. Още повече пък на такава безумна цена. Това си е българско ПДЧ - правят го в Бургас. Сигурна съм. И всички мебелджии, с който съм говорила, са ми казвали да не ползвам техни плоскости - едни такива рехавички изглеждат като структура.
Освен това термоплотовете на Кроношпан са без никакви улейчета за оттичане на капки вода. Гледах ги наскоро в Практикер, щото ми беше хрумнало да търся бял плот. Не знам дали мога да ти обясня като хората какво имам предвид. Немските и италианските термоплотове имат едни вдлъбнати улейчета със силиконово покритие на около 1-1.5 см от предния видим заоблен ръб на плота. А Кроношпанските плотове нямат даже силиконово тиксо за тази цел (това пък съм го виждала по някакви други термоплотове). Така, ако прокапе вода по термоплота (а това често се случва като миеш чинии), капките ще се стичат директно по вратичките и ще се подуят рано или късно.
Ако те интересува, мога да ти дам имена на 2-3 фирми в София, в които съм питала за цени и материали и ми дадоха сравнително прилични цени за кухни от ПДЧ на ЕGGER (казвали са ми, че са по-добри от Кроношпан) с италиански или немски термоплот.

To hear, one must be silent.

Редактирано от Davie на 08.09.05 17:21.



Тема Re: Какви ПДЧ плоскости за корпус на кухнянови [re: Mapинkaтa]  
Автор GBlO (доброжелател)
Публикувано08.09.05 18:02



Според моето скромно мнение, плоскостите на "Водего" и на "Бучина" са добри, но по голямо значение има с какви кантове са кантирани. Тези дето се лепят с ютийката трябва да ги забравите, защото са хартиени и лесно се късат и падат. Добре е кантовете да са PVC или ABS, но по-важно е правилния подбор на дебелините им. Всички врати, плотове и челни кантове на страниците и рафтовете да са с 2 мм (места където се пипат с ръце или е възможно да се опират дрехи в тях) всички останали места да са с 0.8мм или в краен случай 0.4мм. Кантирането е желателно да се ивърши на машина, тъй като поставянето на ръка много често е на вълни, особенно на по-дебелите кантове. Кантове които ръбовете им побеляват след обработка и се нацепват при направа на ерове са с ниско качество и не са за предпочитане. Не е без значение правилното проектиране на мебелите, за да позволява лесен и качествен монтаж




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.