Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:31 22.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ключове за осветлениенови  
Автор antea (SameOne)
Публикувано17.07.05 10:50



Възможно ли е един ключ [за осветително тяло] да бъде хем девиаторен, хем димерен? Електриджиите, които ми правят сега инсталацията, казват, че НЕ, но не ми звучат като свръхубедени, от друга страна дизайнерката, която е правила проекта за осветлението, казва, че ДА, ама напоследък и на нея не мога да се доверя безрезервно. Та ако някой има опит в това отношение, да каже



Тема Re: Ключове за осветлениенови [re: antea]  
АвторДeлиятa (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 10:57



Обикновения ключ не може да се ползува за девияторен, а девияторния може да се ползува за обикновен.



Тема Re: Ключове за осветлениенови [re: Дeлиятa]  
АвторCтapeц (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 11:50



"Боже Боже ,колко мъка има по тоя свят Боже"(Елин Пелин)
Та девиаторни ключове,та 4,5,6,7,8,9 тактови ключове за печки ,котлони,бойлери и др.някакви.
Делия предлагам да направим ООД с тебе и да обслужваме мацките.
Една фирка за девиаторен,по фирка на такт.
Плюс по 10 лв.за стимул.



Тема Re: Ключове за осветлениенови [re: Cтapeц]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 12:08



Боже, какво знаете Вие - една мацка идва при мен и ми иска аксиален лагер за зелен москвич , ужас гледам си аз като извън земен.



Тема Re: Ключове за осветлениенови [re: Cтapeц]  
Авторantea (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 18:06



хм... и все пак? може или не може? аз пак по въпроса си
сякаш не е толкова сложно да се каже НЕ или ДА, обаче няма да е толкова оригинално като москвич-сребрист металик, предполагам



Тема Re: Ключове за осветлениенови [re: antea]  
Автор RC (ентусиаст)
Публикувано17.07.05 18:15



Уточни все пак какво разбираш под димерен ключ.
Защото ако е това което е в моите представи (ключ с който освен да се пуска и спира може и да се регулира), то ще трябва да накараш дизайнерката си да ти го достави.
Може и да има, но аз не съм виждал (ще трябва да е доста специален, все пак това е електронен ключ) докато девиатора е превключващ 1 към 2 възможни положения (или едното или другото).
В този смисъл девиаторния може да се ползва като обикновен (за което беше писано по-горе), а обратното - не, но въпроса май не е този (доколкото разбирам).

Редактирано от RC на 17.07.05 18:18.



Тема Re: Ключове за осветлениенови [re: RC]  
Автор antea (SameOne)
Публикувано17.07.05 22:27



ето точно това е, което си споменал
ключовете в проекта са заложени като едновременно девиаторни (осветителните тела да се палят и гасят от различни места из апартамента) и димерни - да може да се регулира силата на осветлението. Мен лично ме задоволява и само единият ключ от двойката девиатори да е димер, не задължително и двата.

и навсякъде чувам точно същия отговор - "абе може и да има, ама не съм чувал", това ме обърква най-много - очевидно съществуват технически пречки, за да има такова чудо, но никой не ще да е съвсем категоричен, че е абсолютно невъзможно за реализация, или че е пълен абсурд.

btw иначе съм блондинка и аз, и си е бая грижа грижа като минавам от кола на дизел към кола на бензин да не объркам маркучите



Тема Re: Ключове за осветлениенови [re: antea]  
АвторMaйcтop (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 22:39



Всичко може, стига да има кой да ти го направи. Проектантът ще те насочи към готово решение, но ако цената ти е проблем има и друг начин: Слагаш два обикновенни девиатора, а до този, от който искаш да става регулирането вкопаваш още една конзола и там монтираш димера, който ще използваш само за регулиране. Електротехника ще се сети как да го върже последователно на двата девиатора.



Тема Re: Ключове за осветлениенови [re: Maйcтop]  
Автор antea (SameOne)
Публикувано17.07.05 22:45



Eврика!

Майсторе, голяма услуга ми направи, благодаря :)



Тема Re: Ключове за осветлениенови [re: antea]  
АвторMaйcтop (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 22:46



Пак заповядай! Ако имаш други въпроси - тук съм.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.