Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:22 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Fibran или обикновен стиропор?  
АвторAджaмия (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 18:01



Решил съм да изолирам с вътрешна изолация две стени около 20 кв.м. Фибранът е двойно по-скъп от стиропора. Заслужава ли си парите. В магазина ми обясниха, че като има влага (конденз) е по-добре да се ползва Фибран. Проследих всички постинги на подобни теми и не ми стана ама никак ясно. Който може да каже нещо или да ме насочи с линк. Предварително благодаря!



Тема Re: Fibran или обикновен стиропор?нови [re: Aджaмия]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 18:42



щом е само двойно по-скъп, слагай фибран
наистина е по-добър във всички отношения
по-добър изолатор
с влагата се държи по-подобаващо
по-твърд е


в гугъл ще намериш всичко*
____________________
* в празното поле на гугъл пишеш на български и на кирилица
фибран
стиропор
фибран стиропор
направи сам
YTONG (търси в български сайтове)



прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...

Тема Re: Fibran или обикновен стиропор?нови [re: ha!]  
АвторAджaмия (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 10:26



Благодаря за съвета! Аз почти бях решил да бъде фибран, но ми трябваше малко подкрепа. Купувам го и това е!



Тема Re: Fibran или обикновен стиропор?нови [re: Aджaмия]  
АвторAtos (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 13:04



Аз предпочитам гипс - картон монтиран на скара и отдоло 5см вата Ефекта е невероятен Пък и стените се изправят перфектно Цена за 1кв м е около 12лв материала за работа още около 10лв кв м На фибран ще ти излезе 16-18 лв кв м само материала и стената пак ще изглежда крива



Тема Re: Fibran или обикновен стиропор?нови [re: Atos]  
Автор kmladenov (R5GTS,S120L)
Публикувано02.03.05 13:32



И аз ще слагам вата и гипскартон, но ме интересува какво значение за топлоизолацията имат кг. на ватата? Понеже гледам са от 30кг./кв.м. до 120кг./кв.м. и се чудя?
Чух, че повече килограми за звукоизолацията било по-добре, но на мен кой знае каква звукоизолация не ми трябва.




Тема Re: Fibran или обикновен стиропор?нови [re: Aджaмия]  
АвторAtos (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 07:08



Купи вата навита на РОЛО фирма ИЗОВЕРТ пухкава и много лека имай предвид че пухкавия материал е много по добър изолатор от твърдия Една ролка е 18 м кв Тя е деб10 но в средата е разцепена на 5см Ролото е 120 см широко но вземи рязано на 2 по 60 по лесно е за теб защото скарата се реди през 60см Доп инфо на SKYPE ; Acura_skyline 13



Тема Re: Fibran или обикновен стиропор?нови [re: Aджaмия]  
АвторStealt (Нерегистриран)
Публикувано04.03.05 02:02



Фибрана и стиропора са практически едно и също нещо.От там и практически еднаквата им топлоизолация.Разликата е ,че при стиропора клетъчната му структура е отворена.От там прониква влага и се влошават топлоизолационните му показатели ,а когато замръзне и се разрушава.За монтаж се налага да се закрепи върху рамка и да се влагоизолира с полиетилен и/или алуминиево фолио.Отвън се поставя рабицова мрежа или стъклотъкан за да задържа мазилка (шпакловка).Може и гипсокартон.
При фибрана всичко това отпада , а ако е за стена има вариант с вертикални канали за задържане на шпакловката без стъклотъкан.Най-евтин и най-лек е за покриване на необитаеми тавани.Най-скъп е за подове на хладилници да го газят мотокари...При пожар и двата отделят задушливи газове и не се препоръчват при високоетажни сгради.За изолация на под няма смисъл от по-скъпия фибран
Във всички случай е за предпочитане външна изолация.Ако има възможност.
Минералната вата е с монтаж подобен на стиропора.Има по-добра звукоизолация.Освен това е пожароустойчива.



Тема Re: Fibran или обикновен стиропор?нови [re: Aджaмия]  
Автор scsi ()
Публикувано31.03.05 11:27



Извинете бихте ли обяснили как се монтира фибран. За сега стените ми са само на тухла.
Дали е необходимо някаква замазка?
А как се монтира гипсокартон?



Тема Re: Fibran или обикновен стиропор?нови [re: scsi]  
Автор P1O ()
Публикувано01.04.05 11:42



фибрана отвътре нали?
лепило, дюбели, мрежа, шпакловка



Тема Re: Fibran или обикновен стиропор?нови [re: Aджaмия]  
Авторrock (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 08:31



Най-добрият европейски производител на хидро- и топлоизолации е ROCKWOOL. Ватата е минерална и не е пожароопасна като тези от типа на стиропора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.