Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:46 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Вътрешна топлоизолация и шпаклованенови  
Автор Guriman (Не е Важно)
Публикувано15.11.04 16:21



Искам да си сложа вътрешна топлоизолация и съм се спрял на едни стиропорени плоскости 2 или 3 см. от най-обикновените(белите).Интересува ме как и с какво се лепят към стената и след това как се шпакловат отвън .Дали се слага мрежа или може и направо върху плоскостите? Благодаря предварително



Тема Re: Вътрешна топлоизолация и шпаклованенови [re: Guriman]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано15.11.04 17:27



лепила съм ги с теракол. с назъбената шпакла и после притисках с "точилка" - за да не се смачка стиропора - равномерно става. ако няма армировъчна прежа шпакловката се напуква. (наложи се да слагам тапети)
най-добре е вместо шпакловка, с гипскартон.
все забравям да погледна колко струват мрежите
ама и те видове видове...

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...


Тема Re: Вътрешна топлоизолация и шпаклованенови [re: Guriman]  
Авторdartuha (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 13:06



Чувал съм, че когато се лепи стиропор отвътре на стената, задължително се появява мухъл, независимо колко добре е залепен. Вкъщи като избих балкона, отвътре залепиха с теракол 5 см. бял стиропор, но отгоре иззидаха втора стена от единични тухли на ребро, т.е. стана сандвич от бетон-стиропор-тухла. Човекът, който ми прави ремонта (строителен инженер) каза, че стиропор под 5 см. няма смисъл да се слага, ако искаш да се изолира както трябва. За всеки случай викнах и алпинисти и те сложиха и 4 см. изолация отвън. Сега тази кухня е най-топлото помещение вкъщи, въпреки че избих и стената към коридора и се получи нещо като голям вестибюл, в който се влиза от входната врата и би трябвало да е ветрилник.



Тема Re: Вътрешна топлоизолация и шпаклованенови [re: Guriman]  
АвторPeter (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 15:28



Според мен а и според много специалисти не си слагай такава топлоизолация защото ако си нямал мухъл ще имаш а и няма да можеш да се оттървеш от него
Иначе по принцип технологията е следната:
Редиш си плоскостите и ги укрепваш към стената с теракол и срециални дюбели за топлоизолация.
После задължително слагаш мрежа която действа като арматура и не позволява на замаската да се отлепи нея е прикрепваш също с теракол и след това щпакловка или квото решиш.
Може и да ползваш нещо друго освен теракол но от опит ти казвам че теракола е най доброто за сега на българския пазар



Тема Re: Вътрешна топлоизолация и шпаклованенови [re: Guriman]  
Автор1OO (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 22:00



Аз сложих на две стаи, но не стиропор, а стиродур-той е по-твърд, но пластмасата е същата. Лепих го с теракол, но по-специален, не като за плочките. Препоръчаха ми го от склада, като им казах за какво ми трябва. Вече две години минаха и дя чукнем на дърво, няма никакви признаци за мухъл. Отгоре го шпакловах без мрежа и залепих тапети.



Тема Re: Вътрешна топлоизолация и шпаклованенови [re: Guriman]  
АвторGuriman (Нерегистриран)
Публикувано17.11.04 08:59



Едно голямо благодаря на всички, които ми помогнаха!



Тема Re: Вътрешна топлоизолация и шпаклованенови [re: Guriman]  
Автор P1O ()
Публикувано17.11.04 09:11



ако слагаш отвъртре изолация послушай ha за гипс-картона, иначе при лек удар и ще се получават неприятни дупчици в стената. другия вариант е да си сложиш фибран, който е по принцип за вътрешна изолация, малко е по-скъп, но като сметне гипс-картона и ще излезне същото - това е според мен само



Тема Re: Вътрешна топлоизолация и шпаклованенови [re: P1O]  
АвторPeter (Нерегистриран)
Публикувано17.11.04 12:24



Фибрана е за външна топлоизолация затова по добре Аустротерм или Стиродур



Тема Re: Вътрешна топлоизолация и шпаклованенови [re: Peter]  
Автор P1O ()
Публикувано17.11.04 13:16



Това пък от къде го измисли, "фибрана е за външна изолация" или са ти сложили на теб отвън, или така са ти казали в някой от гаражите на сточна гара
Иди в някой сайт и се образовай, или поне не давай грешна информация.



Тема Re: Вътрешна топлоизолация и шпаклованенови [re: P1O]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано17.11.04 15:25



И аз си мисля да слагам вътрешна изолация. От стиропора казахте че хваща мухъл. С другите видове изолации пак ли ще цъфне мухъла?

На едната ми стена имаше сложен итонг - 5см от строителите, но от вътрешната страна. Ако сложа още 5 см итонг ще има ли смисъл? Поне е твърд и няма да има проблем с "чукването" както при стереопора.

Редактирано от PeteRHR на 17.11.04 15:27.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.