Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:08 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Какъв климатик да изберанови  
Автор GingerCat (Цветен)
Публикувано24.08.04 11:52



Искам да си сложа климатик който служиза за отопление, някой може ли да ми каже опита си какъв да избера. За сега разбрах че трябва да е инверторен.



Тема Re: Какъв климатик да изберанови [re: GingerCat]  
Автор P1O ()
Публикувано24.08.04 14:39



И аз ще взимам такъв и съм се запътил към Мидеа.
http://www.bogorex.com/index.php?f=offer.php&Group=20
тука има доста от моделите, които се предлагат по хипермаркетите, само че цената включва монтаж и е по-ниска.



Тема Re: Какъв климатик да изберанови [re: GingerCat]  
АвторHaчko® (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 19:16



"Panasonic"



Тема Re: Какъв климатик да изберанови [re: GingerCat]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано24.08.04 22:27



Събирай инфо още и после избирай и си давай парите-за инвертора е верно
Ако още нямаш в къщи купчина листовки с характеристики на поне 5 фирми,значи е рано да купуваш.Аз мисля,че е добре да е "Дайкин"задължително произведен в Япония-те са измислили сплит системата-има "Дайкин" сглобка някъде в Скандинавските страни,кофти отзиви
Да не говорим,че вече има климатици,които прекарват въздуха през воден филтър и това е страхотно за пречистването-нещо като прахосмукачките,които не изхвърлят част от праха на изхода.Само че още не съм ги виждала тук и нямам идея каква космическа сума ще струват



Тема Re: Какъв климатик да изберанови [re: GingerCat]  
Автор yascho (странен)
Публикувано25.08.04 07:40



Човеко, поспри се малко и не бързай със закупуването.
Кажи първо в какво състояние е помещението, което искаш да отопляваш - дограма, изолации на стени. Щот ако не си инвестирал предварително в тях и скъпия климатик може да го затрудниш. И кви са тия Мидеи? Кой модел инвертор си си харесал? Моя съвет е да дадеш още малко повече парички и да вземеш Митсубиши (ама "Електрик" :)) от сериозна фирма или Панасоник (ама да е правен в Малайзия). За Дайкините - не знам много (на практика), но мисля, че завода в Европа е в Белгия, слушал съм, че имало и ментета, така, че ако се ориентираш натам (но те са доста скъпи) все пак внимавай какво купуваш.



Тема Re: Какъв климатик да изберанови [re: GingerCat]  
Автор Бивш Cтapeц (омайник)
Публикувано25.08.04 08:24



LG моделите са оптимално между цена и качество.Имаме монтирани над 40 бр.без оплаквания.В къщи ми е същия.Тихи са,с добър дизайн.По добре го вземи от фирма с монтаж,а не от магазин.От фирмата ще ти определят каква мощност да бъде и ще имаш гаранция.При климатиците мощността е в BTU(британска термична единица)За помещение 6х3,5х2,6 е 9 BTU,което означава консумация 850 W,охлаждане 2,4 kW,отопление 2,4,kW цифрите ги цитирам по памет,но са някъде там.Имай предвид ,че отопляват до +5+8 градуса външна температура.При по ниски температури за отопляване са други климатици,които са много скъпи.

Ако ти се доработи легни и се наспи!Ще ти мине!


Тема Re: Какъв климатик да изберанови [re: Бивш Cтapeц]  
Автор GingerCat (Цветен)
Публикувано25.08.04 09:07



da popitam staq s razmeri 5.15 x 3.40 x 2.60 tali i stiga 9 ili ili trqbwa 12



Тема Re: Какъв климатик да изберанови [re: yascho]  
Автор GingerCat (Цветен)
Публикувано25.08.04 09:10



вчера ходих до фирмата която внася Митсубиши, и за инверторна стенна сплит цента е 1400 лева. Малко много ми идва. А да знаеш коя фирма продава и монтира Панасокок.



Тема Re: Какъв климатик да избера [re: GingerCat]  
Автор Бивш Cтapeц (омайник)
Публикувано25.08.04 11:09



Твърдо девятка.Моята стая в къщи е същата.Ако искаш да ти дам телефона на фирмата.

Ако ти се доработи легни и се наспи!Ще ти мине!


Тема Re: Какъв климатик да изберанови [re: GingerCat]  
Авторbayo (Нерегистриран)
Публикувано25.08.04 13:25



Не се лутай въобще,а хващай пътя и направо в ТЕХНОМАРКЕТ ЕВРОПА,
те са вносители на panasonic.
От поне 5-6 месеца се ровя из нета за инфо по тази тема,че и аз съм решил да отоплявам северна стая с климатик и разбрах че това е истината-panasonic E9CKP произведен в малайзия с коефициент на трансформация 4
консумира 0,9kw а излъчва 3,6kw за отопление.
Само 9-ката на panasonic и само малайзиските са с такъв показател.
Точната му цена в момента е 1149лв без монтаж.Монтажа му е 100лв.
Тази цена е до 03,09 за след тази дата се очаква повишение.
Успех с избора




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.