Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:32 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Osakaнови [re: GingerCat]  
Авторshantavei (Нерегистриран)
Публикувано12.09.04 23:05



Миналата зима си купих Osaka 12000 BTU(нискотемпературен) . При външна температура -10 градуса климатика ми подържаше 20 градуса в хола ( 20 кв.м. ) без проблеми . Сметката ми за януари и февруари 2003 беше около 80-90 лв/месец . Лятото плащам около 20-30 лв така че тоя климатик ми е топлил хола за около 60 лв /месец . Тухлен апартамент без външни стени . Недостатъка пред скъпите инверторни модели е че е малко по-шумен - 39 dB . Гаранция че работи стабилно при много ниски външни температури . Лично аз съм много доволен от съотношението цена/качество . Може би ако бях по-заможен бих си взел миттцубиши инвертор , но не съм така че, Осака-та ми върши идеална работа .



Тема Re: Osakaнови [re: shantavei]  
Автор P1O ()
Публикувано13.09.04 08:59



И аз ще взимам 12ка но ще е Мидеа и ще си я монтирам в гаража хем ще е на половин цена от инвертора, а ще върши работа и зимата.



Тема Re: Osakaнови [re: P1O]  
Автор Sev ()
Публикувано13.09.04 09:21



Midea + зима



Тема Re: Osakaнови [re: Sev]  
Автор P1O ()
Публикувано13.09.04 09:27



Мидеа + зима ????



Тема Re: Osakaнови [re: P1O]  
Автор Sev ()
Публикувано13.09.04 11:06



не е за препоръчване
освен ако не е сериозно преоразмерена машината



Тема Re: Osakaнови [re: P1O]  
Автор Sev ()
Публикувано13.09.04 11:16



я кажи за какво го ползваш този гараж и какво представлява - стени, дограма и.т.н, за да ти кажа какво да си вземеш и да ти върши работа



Тема Re: Osakaнови [re: Sev]  
Автор P1O ()
Публикувано13.09.04 14:35



гаража е на къща и ми е под тераса която е към 20м2 колкото е и гаража горе-долу, мога да оставям едната врата или някой от прозорците отворен да се проветрява. в гаража си прибирам колата, която само си нощува там. по наблюдения от минали години, температурата там има разлика с външната достатъчна да бачка обикновени климатик, а е и сухо. хола ми е точно до терасата и пътя на тръбите няма да е повече от 3м. варианта с инвертора не ми е съвсем подходящ, тъй като зимата ми пада напрежението сериозно до 180~190V и ми казаха, че няма да е здравословно за инвертор, не че за този е много полезно, обаче какво да се прави /надявам се до другата година да оправят тока/, ако не е добър, ще взема догодина инвертор, но мисля, че ще закърпя положението



Тема опа, май не сме се разбрали!нови [re: Sev]  
Автор P1O ()
Публикувано13.09.04 14:38



опа, май не сме се разбрали - аз ще топля хола, а външното тяло ще сложа в гаража!



Тема Re: опа, май не сме се разбрали!нови [re: P1O]  
Автор Sev ()
Публикувано13.09.04 14:49



ааааа
само да знеш, че около външното тяло трябва да има простронство да циркулира въздухът
а това за напрежението не знам дали е вярно
по-добре пак се консултирай, за да не купуваш 2 пъти едно и също нещо



Тема Re: опа, май не сме се разбрали!нови [re: Sev]  
Автор P1O ()
Публикувано13.09.04 15:16



място колкото искаш, съмнявам се да му трябва постоянно свеж въздух, пък и гаража не е уплатнен много, защото все пак трябва да излизат някъде газовете от колата. за тока съм сигурен, защото коя фирма няма да иска да ти набута по-скъпия инвертор, ама като им кажа, че пада напрежението и всеки вика, "а, не, не, по-добре обикновен, че имахме проблеми с този .... с онзи". по причинатас тока ще взимам и по-мощен, от тия 4KW като падне тока поне 2-3 да останат




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.