Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:44 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Електрическа инсталациянови  
АвторИвaнчo (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 13:35



ей, аман от некадърни еликтричари. Та тази кухня дето сега оправям има един единствен контакт. Ужас. А аз искам да поставя няколко контакта и осветление и по стените.
Въпроса ми е къде да намеря ръководство как се прави такава инсталация. Ясно ми е, че над всеки контакт трябва да има разпределителна кутия, но до тук.
и най-големия въпрос_ паралелно или последователно се връзват консуматорите, след като пак тока ми влиза в стаята по един кабел?



Тема Re: Електрическа инсталациянови [re: Ивaнчo]  
Автор stanetzz (mushmu-rock™)
Публикувано09.08.04 13:46




Toва е интернет адресът на списание " Направи Сам " .Поразрови се в Архив -сигурен съм,че в някой от старите броеве от тази година имаше доста подробна статия по въпроса.
Успех!

Be nice to everybody on your way UP! ...You might meet them on the way DOWN!

Тема Re: Електрическа инсталациянови [re: Ивaнчo]  
Авторha! (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 13:58



то не е баш последователно.....аз например за контакт взех ток от ключ за лампа. не че така се прави де, ама се налагаше.....от теб зависи, ако искаш, да си го вържеш така, че като угасиш лампата да ти се включи печката.
майтапче



Тема Там има за градинско осветление самонови [re: stanetzz]  
АвторTpaян (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 14:37



мда



Тема Re: Електрическа инсталациянови [re: Ивaнчo]  
АвторPyпa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 15:15



Пралелно/успоредно/непоследователно. Не е необходимо да имаш разпределителна кутия, ако например пуснеш кабелите по земята и поставиш външни контакти. Кабела го прикриваш с канал за кабели. Ампеража на кабелите ти трябва да е по висок от този на бушона ти! Връзвай успоредно! Ако си нямаш никаква предства от тия неща по добре помоли някой който има такава /малко е деликатен ?-са със заземяването/, че да не светнеш.



Тема Re: Електрическа инсталациянови [re: Pyпa]  
АвторИвaнчo (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 17:03



ааа, аз със заземяването на контактие се оправям :)
трябва ли да ползвам тръби за полагане на електрическия кабел. а кутиите не са ли задължителни по БДС



Тема най добре не пипай.....нови [re: Ивaнчo]  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано09.08.04 18:18



По написаното до тук си нямаш никва представая от тва.
И ел. контактите не се заземяват ,а се зануляват,тва не тие травопост
да го заземяваш.
При ел. инсталацията не всяко желание е осъществимо,стаята ти е захранена от 1 ел кртъг.Знаеш ли поне с какво сечение е захранващия проводник,имали 2-ри кръг за осветление..все въпроси на които трябва да търсиш отговора преди да искаш каквито и да са реформи.
Етажното ти разпределително табло с колко предпазителя е?

Отговорими на тия въпроси и ще се опитам да ти дам някакъв съвет

.... да му БЕРА ЛАИКАТА...


Тема Re: най добре не пипай.....нови [re: мyнти]  
АвторИвaнчo (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 19:17



ти пък сега. знам разликата между зануляване и заземяване. и дето в българия зануляват, че е по-лесно.
къщата е на два етажа. на втория дето е стаятаразпределително тябло няма. на първия етаж е разпределиотелното табло за цялата къща и е с три бушона освен общия такъв. не личи са има отделен кръг за осветлението. кабелът изглежда стандартен, такъв с който правеха и панелките - а какво сечение е - в събота ще мога точно да знам



Тема Re: най добре не пипай.....нови [re: Ивaнчo]  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано09.08.04 19:37



Тогава използвай заварения проводник за осветление -поне ще е сигурно.А си пусни от таблото с един нов предпазител 25А. един кръг
с 6см.2 кабел.и ще си сигурен че ще може да ти занхранва готварска
ел.печка с помощни контакти в стаята.

.... да му БЕРА ЛАИКАТА...


Тема Re: най добре не пипай.....нови [re: мyнти]  
Авторфaзa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 21:27



Я по-добре извикай някой да ти направи инсталацията, това не е шега работа или искаш да се оттървеш от жена си в кухнята.Едно грешно зануляване или хлабава нула и може да стане сакатлък




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.