Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 14.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Уплътнение на хладилник...  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано12.08.04 14:59



Преди време ми се наложи да сменя уплътнението на хладилник
(родно производство) от сериите мраз.Купих от магазина уплътнение по размер смених го-добре пасна ,НО....
Новото уплътнение нее достатъчно намагнитезирано и не затваря добре вратата. Та знаели някой някъв пиниз да се справя с проблема без да сменям ново уплътнителя?

.... да му БЕРА ЛАИКАТА...

Редактирано от мyнти на 12.08.04 15:15.



Тема Re: Уплътнение на хладилник...нови [re: мyнти]  
Авторxa! (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 20:35



ако не си хвътлил старото уплътнение - извади магнитната лента и я сложи успоредно на сегашното уплътнение.....



Тема Не става...тц...нови [re: xa!]  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано12.08.04 22:15



от към страната на пантите няма магнит,точнотам в такъв случай се надига ,и пропуща топъл въздух.

.... да му БЕРА ЛАИКАТА...


Тема Re: Уплътнение на хладилник...нови [re: мyнти]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано12.08.04 22:59



Незнам
Обаче може при нивелирането да отпуснеш малко наклон да си се хлопва вратичката сама-тоест леко наклон на хладилника назад и квото стане.И аз го мисля как да си намеря уплътнение на боша на фризерчето,че мнооооо лед ми прави там където е прокъсан,ама ...на-няма такова-баси тъпите магазинчета втора употреба.То мойто бошче е осемнайста,ама то бива ли да няма резерви?
ИЗОБЩО не бях полезна,но ти ако можеш за нас пусни малко аванта





Тема Преди ..нови [re: инaт]  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано12.08.04 23:08



да сменя проклетото уплътнение доста време го позакърпвах със силикон...точно на скъсаното ,при затворена врата,нанасяш силикона ,
изчакваш малко да дръпне и с много остро ножче отлепяш от корпуса
така че даостане на вратата.
Ама нали съм умник ,реших да го сменя , и ейти

Пробвай с фризерчето може и да стане.

.... да му БЕРА ЛАИКАТА...


Тема Re: Не става...тц...нови [re: мyнти]  
Авторha! (Нерегистриран)
Публикувано13.08.04 04:41



ама чекай бе, ти си случил баси дефектното уплътнение! това трябва при затваряне на вратата да се "смачква" а не вратата да го придърпва
ти си случил на смачкана пружина....колко струва уплътнението? колко струва техник да ти го смени?



Тема Re: Уплътнение на хладилник...нови [re: инaт]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано13.08.04 10:15



Значи преди време като търсих за един стар мраз ми казаха в един от магазините че могат да се правят и по поръчка.В крайна сметка намерих случайно такова уплътнение каквото ми трябваше и не съм ползвал тези услуги.Не мога да се сетя обаче къде го предложиха.Отдавна беше.Мота ми се в главата че беше в мебелната къща в Люлин на втория етаж,ама не съм сигурен.Малко ли магазини обиколих тогава.



Тема Re: Уплътнение на хладилник...нови [re: инaт]  
Автор NejDet ()
Публикувано13.08.04 10:22



Може да ползваш съвета на "мунти" но за да не ти залепне силикона на варата можеш да я намажеш обилно с много размекнат сапун. Тогава няма да ти се наложи да режеш силикона.

Успех

Никога не е късно човек да се провали!


Тема :)нови [re: мyнти]  
Автор Диaн (идиот)
Публикувано13.08.04 20:22



А да ти е минавало през акъла че може да не е от магнитите??
Вземи и виж дали не ти е била изметната вратата обиновенно като има бутилка долу и хладилниците обикновенно се затварят с крак защото вече ръцете са заети. Та ако вратата ти е права тогава вземи виж дали уплътнението се смачква добре от страната на пантите обикновенно там е големия проблем - уплътнителя просто надига вратата и не и позволява да се затвори. Ако не се лъжа вратата на мразовете се регулираше само отгоре с 3 болта /захващането на горната панта/ - разхлабваш болтовете леко и намисташ вратата в затворено положение да се затвори и тогава затягаш - по-добре е да сте поне 2-ма. След известно време ще ти се наложи да дорегулираш защото уплътнението се смачква. Това е целия пиниз ако пазиш старото уплътнение го сравни с новото и ще ти стане ясно за какво говоря късмет:)



Тема Минавало мие ....нови [re: Диaн]  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано13.08.04 21:12



и още как, даже си направих при стругар текстолитови шайби
от 0,5 до 2мм. да подложа под вратата на долната панта щото
се бяха износили оригиналните .
вратата добре се изпъна ,повдигнасе,ама проклетото уплутнение
неще и неще

.... да му БЕРА ЛАИКАТА...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.