Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 22.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Тераса-кухнянови  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 21:03



Хола, спалнята и кухнята имат излаз на една и съща тераса. Кухнята е много малка и е по средата. Искам да я удължа за сметка на част от терасата, но това е свързано със събаряне на около 2 кв. м. външна стена под прозореца, за да стане той врата. Но не било разрешено, опасно било за целия блок....
Той и стара тухла. Верно ли е ? Моля за съвет, благодаря !



Тема Re: Тераса-кухнянови [re: Лили]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано10.08.04 22:04



Хммм... ако ще събаряш само подпрозоречния зид - едва ли е опасно. Не приемай думите ми за достатъчно основание да започваш да къртиш обаче Най-добре е специалист (конструктор!) да направи оглед и да даде мнение въз основа на видяното. А ако има начин и да се запознае с проекта на блока... което е малко вероятно обаче, освен ако не е някоя стара пушка, която има много връзки и информация





Тема Съвет по женскинови [re: Лили]  
АвторПaя (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 12:20



Здравей, повечето мои познати, които са предприели такова разширяване и са си изнесли кухнята на терасата (предполагам, че тя е остъклена) обикновено не събарят цялата стена, а само махат вратата кум терасата и балкона - остава едно отворено пространство с формата на знаме - имам предвид от вратата и прозореца, нали?! Аз на твое място вместо да махам тази стена, която остава под прозореца, бих я преобразила в барплот, например може да се облицожа с дърво или да се измаже декоративно, а отгоре да се постави плот или дори цяла плоскост (кръгла, например) и това да се превърне в маса. А всички атрибути за една кухня, включително и мивка ще си изнесеш на терасата и те ще останат естествено скрити зад този плот. На повечето места са направили точно така и на мен много ми харесва, можеш да вземеш идеи за този вариант от списанията за дома, например "Наш дом", дано идеята ми да ти допада?! И все пак превърни недостатъците в предимства - успех!!! Пиши какво решение си взела, когато му дойде времето...



Тема Re: Съвет по женски [re: Пaя]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 18:30



Благодаря за отзивчивостта ! Пая, това, което ми предлагаш съм го мислила....
Прочетох си първото писание и забелязах, че не съм била точна. Хола и спалнята имат излаз на терасата чрез вратопрозорец, но за жалост кухнята ....само с прозорец. Тъй, че не се образува никаква дупка с форма на знаме !!!!! Питам дали ще мога да разбия само подпрозоречното пространство...Дори си мисля и за вариант с някакви стълби нагоре, после надолу.....Сигурно съм луднала.......



Тема Re: Съвет по женскинови [re: Лили]  
АвторПaя (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 00:30



Напротив Лили, не си луднала - няма нищо по-хубаво от нестандартните идеи, това със стълбите нагоре и надолу и на мен ми хареса като идея, но таванът все пак не позволява тези стълби да бъдат повече от 2-3. А и толкова много хора са избили по този начин отвори, че не вждам пречка, но за да си сигурна дали тази стена е носеща или не - защо не се консултираш в някое архитектурно бюро (ако има такива) или да попиташ някои със строително образование?!



Тема Re: Съвет по женскинови [re: Лили]  
Авторha! (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 08:01



колко е дълга стената? ширина на прозорецът? дебелина на зидарията? колко е разстоянието от пода до долния перваз на прозореца? височина на стаята?височина на прозореца?



Тема Ако това което трябва да се събори е изграденонови [re: Лили]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 09:03



само от тухли четворки- събаряш само тухлите смело.
Ако е от плътни тухли- търсиш строителен инженер.
Но за всяка промяна на фасадата трябва да се иска разрешение от техн. служба в кметството. Ако не искаш такова съглрасие и някой съсед е против- ще имаш неприятности.



Тема Re: Ако това което трябва да се събори е изграденонови [re: Жopo]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано12.08.04 21:46



Но за всяка промяна на фасадата трябва да се иска разрешение от техн. служба в кметството
Хахахахаххахаааааааа
Ти в кой век живееш?



Тема Re: Ако това което трябва да се събори е изграденонови [re: Дeмoн]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано26.08.04 22:32



Здравей "ha", ето ти малко размери за стената с прозореца на кухнята:
Стена височина 260 и ширина 180 см, при прозорец весок 140 и широк 130 см.
Т.е. встрани от прозореца остават по 25 см, над него 25 см, под него 90 см.
Чакам съвета ти ! Благодаря !



Тема Re: Ако това което трябва да се събори е изграденонови [re: Лили]  
Авторha! (Нерегистриран)
Публикувано26.08.04 23:12



остави страничните 25см - вероятността за разбутване на целия зид не е за подценяване. спокойно си гътни това под прозореца.щурца над прозореца го остави - сигурно е добре хванат в стените. не е страшно дето помещението се прекъсва от тези "колони" покрай стените - мебелите могат приятно да се съобразят. у доста хора съм виждала това да се използва като естествено разделяне на функциите - "навън" е трапезарията...а балконът колко е голям? малко ме чуди кухнята да е посредата. пък и колко ли балкон остава за другите стаи?ще ти се наложи да измислиш нещо и за разликата в нивата на пода. не е трудно да се изравни, ако решиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.