Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:54 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Помощ, кучета!!!нови [re: merany]  
АвторlnfoPredpolagam (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 15:45



Po vyprosa za ku4etatata se izkazaxa mnogo i protivore4ivi mnenia zatova 6te se opitam da pod4ertaq tova koeto e nai-kategori4no i polezno v dve kategorii.
1 Otnosno povedenieto im:
- nqama nikakvi "jelezni" pravila kato tova, 4e ako go gleda6 v o4ite 6te otstypi ili ako ima6 dobro otno6enie i namereniq i jivotnoto (kakto i xorata) 6te otvyrne sys sy6toto; 4OVEK TRQBVA DA SE ZA6TITI, A NE DA RAZ4ITA NA DOBROJELATELNOST!
Nqmam predvid nepremenno drasti4ni merki ili pone ne predi da e opitano drugo;
- 4ovek izrastva mnogo po-bavno i se razmnojava (kolkoto i zoologi4eska da e dumata) mnogo po-bavno ot ku4etata i pri vsqko polojenie ima "po-visoka stoinost". Osven tova edno bolno ku4e naistina moje da zarazi mnogo xora i jivotni s tenii, glisti, krasta i kakvi li ne gadosti.
2 Za za6tita ot ku4e:
- sprei Antidog, Kontradog, Piper (ili takiva specialno za jivotni ili na bazata na piper), ima gi po oryjeinite magazini,
natiskane za okolo 1-2 s e edna doza i deistva na okolo 1-2 m razstoianie (po-blizko e po-efektivno, no iz4akvaneto e riskovano),
s-u vqtyra ili v tesni pome6teniq e opasno i za izpolzva6tiq, no dori i togava e za predpo4itane, za6toto efekta se premaxva s izmivane, dokato naxapvaniqta sa po-opasni i seriozni,
nqma opasnost "otno6enieto" na sobakite da stane po-lo6o otkolkoto bez da se vzemat merki;
- "na zlo ku4e - zyl pryt" sa kazali xorata (ot li4en opit :) osobeno kato tezi za koito 4ovek moje da se podgotvi, no vse pak trqbva da poloji fizi4eski usiliq, za6toto pri nere6itelnost i izxodyt ne e mnogo siguren (nqkoi si povi6avat 6ansa kato zakovat goliam piron na pryta otkym stranata na ku4eto:);
- nqklko kamyka v joba (pone kolkoto orexi) sy6to sa mnogo pove4e ot o4akvane na blagovolenie;
- ako drugo ne pomaga otrova za plyxove predpolagam, 4e v nai-lo6iq slu4ai 6te im pri4ini diskomfort.


za sxemite za "ku4egoni" imam malko informaciq vijdal sym gi v oryjeinite magazini, no ne za 7, kakto pi6e6e nqkoi, a za nad 30 lv (sigurno i bateriite im sa skypi i svyr6vat byrzo za6toto s malka mo6tnost edva li 6te izpydqt nqkoi zvqr), taka 4e ako nqkoi znae ne6to dano go spodeli?!

na nqkolko mesta pi6e i za obajdane v ku4karnik, no nqkoi 6te spodeli li tel ili adr na takyv, za6toto o6te ne sym sre6tal takiva danni?



Тема Re: Помощ, кучета!!!нови [re: lnfoPredpolagam]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 10:50





Обаждате се по тези телефони и уговаряте ден и час, в който да дойдат от службата и да приберат безстопанствените кучета. Нали за това става въпрос в темата - кучета, които са безстопанствени и живеят в някакъв вход, в който някаква баба ги храни и пои, но не е поела изцяло грижата за тях - ваксинации, подслон в апартамента й, такса "чистота във входа и асансьора" за всяко куче, извеждане на каишка на разрешените за тази цел от общината места и безопасност за съседите.



Тема Re: Помощ, кучета!!!нови [re: Жeни]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 10:52



Още един телефон на ОП "Екоравновесие": 02/931-41-64



Тема Re: Помощ, кучета!!!нови [re: merany]  
Авторmerany (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 14:16



Благодаря ви за съветите!
За сега саморазправата се размина! Бях 2 седмици в отпуск и не знам как, но като се върнах кучето вече беше кротко като агънце!?! Сега вече цяла седмица минавам покрай него и изобщо не ме поглежда. А и очевидно вече не ме гледа с онзи зъл поглед. Първите дни мислехме че е болно и затова не реагира, но май нищо му няма. Постелката пред вратата ми беше пълна с негови косми - може пък да ми е свикнал с миразмата, знае ли човек?

Излишно е да казвам, че не предприех никой от драстичните мерки предложени тук, защото основния проблем отпадна от самосебеси. Но все пак ще запазя телефона на кучкарите, малко трудно се примирявам с мръсотията и космите пред вратата.



Тема Re: Кръвожаден съветнови [re: bezobraznia]  
АвторlnfoPls (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 17:08



Otnosno

"Ето я принципната схема на устройството против кучета и котки:
http://step-in-hifi.atspace.com/MISC_FILES/elektronics_dogs_kites_stop_trespass.pdf"

za sxemata koqto predlaga6 ima li i nqkakva druga informaciq? Pone spisyk na elementite i nqkakvo opisanie?!???? Samo ot principnata sxema pone na men mi izglejda trudni4ko za pravene :(((

.. a da deistva samo na ku4eta, bez da pre4i na kotki nqma kak da stane, za6toto ne stava vypros za tqsna 4estotna lenta. i kotkite i ku4etata si 4uvat primerno do 22-25 kHz (ne znam to4nite 4isla), no pyk obxvata ne e golqm i prosto trqbva da se vkliu4va samo blizo do "vraga" :)



Тема Re: Помощ, кучета!!!нови [re: merany]  
Автор Диaн (непознат )
Публикувано20.08.04 19:08



Ако бях на теб бих се обърнал към хазяина да се оправя с лудата бабка и бих си потърсил друга квартира. По този начин проблема се решава по най-безболезнения начин и за теб и за кучето/надявам се/.



Тема Re: Помощ, кучета!!!нови [re: Диaн]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано21.08.04 09:18



Абе в подлеза до ЦУМ продават джаджа за плашене на кучета. Пак такава ултразвукова. Става въпрос за едно малко магазинче на единя ъгъл на подлеза. Не помня каква бепе цената му. Продавача каза че го е пробвал и многого добре бачкало.
Сега си мисля какъв кеф щеше да е ако по целия град имаш естационарни улстразвукови плащила за кучета.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.