Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 21.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Цени на груб строежнови  
АвторKTB (Нерегистриран)
Публикувано04.07.04 00:37



Здравейте,
предстой ми да започна изграждане намалка къща /около 50 кв.м/ край София.
Бихте ли ми помогнали с информация как върви цената на грубия строеж/ труд +материали/ на такива обекти от фирми ?



Тема Re: Цени на груб строежнови [re: KTB]  
Автор Zest ()
Публикувано04.07.04 00:39



около 100 евро/квадрата без дограмата



Тема Re: Цени на груб строежнови [re: Zest]  
АвторKTB (Нерегистриран)
Публикувано04.07.04 09:00



В тези 100 евро какво се включва ?


Аз се интересувам от грубия строеж до фаза бетон, тухла и покрив.

Благодаря



Тема Re: Цени на груб строежнови [re: KTB]  
Автор Haчko (главобол - бол)
Публикувано04.07.04 09:42



Я кажи какви други фази на грубия строеж познаваш

Опа! Забравих да кажа, че за малки обекти относителната цена за единица натурален измерител (кв.м.) нараства. С други думи, ако за строежа на кооперация 1 кв.м. излиза около 100 евро, то на теб ще ти струва например 120 евро. Казвам "например", не се хващай за цифрата! Просто го имай предвид и не се учудвай, когато започнеш да договаряш. Това не е аномалия, а закономерност.



Редактирано от Haчko на 04.07.04 09:45.



Тема Re: Цени на груб строежнови [re: KTB]  
Автор Zest ()
Публикувано05.07.04 23:50



Ти сам си си отговорил какво включва(бетон, тухла,покрив+улуците, ел и вик) но не забравяй че 50% от тези 100 евро са за основи, 30% за покрив и само 20% са за етаж. Така че ако правиш само един етаж може и повече да ти излезе както спомена вече Haчko.

Редактирано от Zest на 05.07.04 23:51.



Тема Re: Цени на груб строежнови [re: KTB]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано06.07.04 10:49



Па що го не сметнеш сам? 400-450 тухли единични редени напречно са един кубик.
Единиците са горе долу 50 ст. максимум, четворките стигат и до лев вносните. Хоросана 1.50-1.80 на 20 кг. цимента деа го знам колко е вече.



Тема Re: Цени на груб строежнови [re: Zest]  
АвторKTB (Нерегистриран)
Публикувано06.07.04 23:50



Благодаря ВИ много!

Смятам да строя около 2 етажа или 100 кв. м РЗП.
Какво ще ме посъветвате като вариант за груб строеж? 100 евро /м2 са ми много за даения момент. Аз се позамислих дали не е по удачно да направя безгредова конструкция или как там се какзваше където бетона е носещ, плюс покрив, а останалото със собствени сили и малки бригади да довърша?

Споделете мнения и идей. Благодаря.



Тема Re: Цени на груб строежнови [re: KTB]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано07.07.04 01:13



Именно! Изкоп, плоча с малко арматура да не ти се пукне ако ти носят пластовете, колони и после кеф ти тухли, кеф ти газобетон
Тухлите определено ще те надживеят, за газобетона не знам, зависи от мазилка предполагам, пък и разликата в цените не е чак кой знае колко.
Не бързай, направи си проект първо преди да започнеш да копаеш и да купуваш материали.



Тема Извинявайнови [re: KTB]  
АвторДимoв (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 10:00



Като ти видях мнението за бетона и безгредовата конструкция те съветвам да се обърнеш към специалист-най добре стр. инженер. Той ще ти направи проект, ще те съветва по въпроси с цени, материали, качествено изпълнение и т.н.



Тема Re: Цени на груб строежнови [re: KTB]  
АвторИвaнчo (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 15:36



не си играй сас раматурата, плочите и носещите, да не ти паднат на главата. най-малкот не знаеш как се изчисляват.
Първо си намери архитект да ти направи проект и след това проектанти да ти проектират плочите, инсталациите и т.н. Без проект никак няма да минеш, защото, за да получиш разрешително за строеж, трябва да занесеш проект в общината. след разрешителното идват едни техници, които ти определят строителна линия (очертанията на къщата на парцела), линия за ограда (не можеш току така ограда да правиш) и кота 0 (височината на първия етаж. След това отиваш в енергото да ти позволи да ползваш индустриален ток иначе как работниците ти ще бъркат бетон (на ръка вече никой не иска) и как ще им работи подемната и друга техника.

За грубия строеж си прав - той е само 20-30% от стойността на къщата. Но това в градски условия. От тези пари поне едни 30% са ти за транспорт. И ако си далече от бетонов възел и т.н. ще имаш едни хубави транспортни разходи.
После и дограма да ти докарат ще ти искат повече за транспор ти разкарване и т.н. Извън големия град трудно ще докараш и качествени работници - това означава да си заделиш пари да оправяш бакии и да преправяш.
Най-добре да си я строиш сам или с познати, но така ще строиш години дори грубия строеж.
А да, ако парцела не е регулация, първо го регулирай: молба общината, осигуряване излаз на път, проекти за инфраструктура, вписване в кадастъра

Абе с две думи не се захващай, ако нямаш много пари. По лично мое мнение, ако имаш само 10000 юро, няма да построиш грубия строеж на двуетажна къща от 100 квадрата, така че да ти хареса после, ако въобще успееш да го довършиш. Реалността е, че цените отиват главоломно нагоре




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.