Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 05.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Съседа си гледа пилци в апартаментанови  
Авторoтчaян (Нерегистриран)
Публикувано27.05.04 14:49



Какво да правя....пищман стана с тоя съсед...
Над мен ,в панелка, живее един чичка, който си гледа пилета. Всеки уикенд, като по часовник си чисти клетките от терасата и се носи ужасна смрад. Имам малко бебе и стаята на малкия е точно под стаята с пилетата . Запачнах да развивам странна кашлица с жена ми и няма оправяне.....Почвам да се плаша за маненкия..
Консултирах се с адвокат какво да правя, но се оказа че апартамента си е неприкосновенна територия и всеки може да си прави каквото си иска в него.
....Излиза, че нищо не мога да направя....
Дайте съвет...Моля



Тема Re: Съседа си гледа пилци в апартаментанови [re: oтчaян]  
Авторmda (Нерегистриран)
Публикувано27.05.04 15:01



Ne mozhe da si gleda pilci. Ima naredba na obstinata za tova kakvo mozhe da se pravi v obstata zhilistna sobstvenost, kakvato sa blokovete i kakvo ne. T.e. zakonovo niama pravo, no kakto znaem v nashata darzhava prostotiata i prostastinata sa v dovolno goliamo kolichestvo i zatova sa na pochit. Zatova i shansovete da se preborish s tiah sa malki.



Тема Re: Съседа си гледа пилци в апартаментанови [re: mda]  
Авторoтчaян (Нерегистриран)
Публикувано27.05.04 15:41



а наясно ли си къде мога да намеря тази наредба....или поне от кога е



Тема Re: Съседа си гледа пилци в апартаментанови [re: oтчaян]  
Автор Frysco (капут!)
Публикувано27.05.04 22:14



Малей, не знам приятелю какъв характер си, но аз дето не съм конфликтен ще се кача и ще му изкъртя всичките клетки с пилци.
Това да не се съобразяваш че има бебе под тебе и да се изживяваш като аграр е достойно за побой, независимо моралната гледна точка на това деяние.
Ако вече сте говорили по този въпрос, и си срещнал неразбиране, събери още комшии и заедно викнете ХЕИ.Те ще оправят нещата.
Имаше и някакви неща, като в един апартамент може не повече от две кучета или нам си колко маци, пък сигурно има и нещо за пилета.



Тема Re: Съседа си гледа пилци в апартамента [re: Frysco]  
АвторPeзyлтaтeн (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 08:06



Би трябвало да има някакъв вариант за агресия над пернатите - не знам как понасят продължителен ултразвук примерно - може и да се споминат ...или добре метната димка ... все трябва да се намери вариант



Тема Re: Съседа си гледа пилци в апартамента [re: oтчaян]  
Авторmda (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 10:54



Един от най-простите начини е да вземете решение на общо събрание:


чл. 2 и чл. 22а
Но, за 30 години живот в блок, досега не съм попадал на съседи, способни да направят нещо.
Със сигурност трябва да има възможност да се действа и чрез ХЕИ и ДВСК. Отгелждането дори и на едно домашно куче, ако се спазва закона, става само със съответните документи. Абе начини много, ама кой у нас спазва закони? В най-добрия случай ще започнете някое дело, дето ще се точи с години, а ти през това време ще си дишаш прахта на пилците. По добре е, ако наистина има начин да ги умориш с нещо



Тема Re: Съседа си гледа пилци в апартамента [re: oтчaян]  
Авторmda (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 11:05



Ето и наредбата:

,
не ми се вярва тоя чичка да е спазили изискванията.



Тема Re: Съседа си гледа пилци в апартамента [re: Peзyлтaтeн]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано01.06.04 00:47



Колега ти си по добре, моят съсед гледаше кон на терасата на третия етаж, представяш ли си като вземе да цвили, сина ми се стряскаше и почваше да плаче. Ходих до кметството, ХЕИ и нищо, съседа обещал да го махне и така си остана. Накрая извиках един мой приятел / военен/ и го гръмнахме. Да знаеш какъв вой настана , разледване ,комисии и.т.н , но нищо не се доказа всеки от блока вдигаше рамене и казваше , че не знае кой стреля. И тъй се отървахме от от това ревящо чудо. ПОМОГНИ СИ САМ ЗА ДА ТИ ПОМОГНЕ И ГОСПОД.



Тема Обади се в ХЕИ [re: Niki]  
Авторnasopicaso (Нерегистриран)
Публикувано01.06.04 09:07



Интересен похват за саморазправа.а немисла че трябва да се саморазправиш.Сигурен съм че институциите ще ти помогнат ама трябва да си упорит. Моя съве е да отидеш на лекар и да говориш с него за кашлицата.Тя се получава от люпене на парчета кожа от пилетата. Извади си медицинско и натисни ХЕИ и полицията.Ама ги натискаи всеки ден.Ако си настоятелен със сигурност ще си свършат работата. Но по-до0бре не се занимавай със саморазправа. Наистина има много наредби според които властта трябва да ти съдейства. Ако пуснеш жалба тогава вече няма как да се разсейват защото имат черно на бяло за какво да се хванат.
Бъди сигурен че ще успееш.Аз мога да ти разкажа куп истории за моите 28 години в които съм имал нужда от властта и винаги са ми помагали. Сами малко трябва да ги ръчкаш.
Успех




Тема Re: Съседа си гледа пилци в апартамента [re: oтчaян]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано02.06.04 20:52



А пък над мен един съсед отглежда зелен слон




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.