Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:08 24.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема аБсорбаторнови  
Авторkokи (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 18:10



искам да сложа един абсорбатор над печката.
въпросът ми е от къде трябва да се отхожда?
блока е панелен и съм на пети от десет етажа.
Би трябвало дасе включи към кумина, обаче вентилацията на блока одавна не функционира, не знам дали ще тегли изобщо тоя кумин, освен това през отдушниците ще осмърдява съседите, което само би ме радвало, но те са си отмъстителни копелета все пак.
Ако го изведа на балкона, което е свързано с рушене на панел (една доста неприятна процедура - миналата година я извъших на килера) пак ще им осмърдява балконите, ще е неестетично, а и съм сигурен че има някаква жилищна регулация която го забранява.
Ако някой има опит да сподели моля!

сполай



Тема Re: аБсорбаторнови [re: kokи]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано19.02.04 20:42



пробвай дали отдушникати на кухнята дърпа с запалена кибритена клечка която я слагаш на вкхода на отдушника и ако се насочи пламака към кумина занчи работи, дори може да изгасне.
Това е най лесния начин да разбереш дали всичко е ОК.

Редактирано от Julian на 19.02.04 20:44.



Тема Re: аБсорбатор [re: kokи]  
Автор Bad_Dog (MB)
Публикувано20.02.04 14:51



Пинципно има абсорбатори, които работят и без комин.

- мисля, че модела "кристал" имаше такава опция.
Продават ги там, където беше Спортпром



Тема Re: аБсорбаторнови [re: Bad_Dog]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано20.02.04 18:49



до колкото ми е извесно тези които са без комин имат някакви филтри кото пречисрват мазните изпарения и друг вид пушаци но немагот обикновенни влажни пари да ги премахне(при интензивно изпарение)



Тема Re: аБсорбаторнови [re: Julian]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано21.02.04 08:36



тези дето са без комин, никаква реална работа не вършат. sorry. бръмчи... омазнява филтъра... изпича лошите бактерии с UV....и квоо?? пак има миризма, пак има влага...няма начин комин на десет етажен блок да не тегли. освен ако някой някъде не го е прекъснал...

... не можело! ...
прекрасна - ужасна - се тая!резултатът е съсипващ!



Тема Re: аБсорбаторнови [re: ha!]  
Авторkokи (Нерегистриран)
Публикувано21.02.04 11:03



за комина -
когато го построиха блока монтираха турбина на върха на кумина която да тегли.
Не знам как си представяли да работи непрекъснато, но почти веднага излезе от строя.
примерно, в мокрото помещение смърди на съседите нон стоп. Ако теглеше кумина не би трябвало да влиза миризма, а всичко да излиза.
за тва ми е притеснението



Тема Re: аБсорбаторнови [re: kokи]  
Автор manu (беден)
Публикувано21.02.04 13:05



Pdzf ksцd ufmдe pd m,eoLd,rje.ek m,eh.eo kd цkekrejf"""""""""
Odkue!

Не се претеснявай, Коки


Дните наближават. Тоже и изпълнението на всяко видение!


Тема Re: аБсорбаторнови [re: kokи]  
Автор Mиcлeщ (имам мнение)
Публикувано24.02.04 10:42



Слагай на комина без да се плашиш. Предимства:
1. Лесно
2. Ефективно

Недостатъци :
1. Ако коминът не се чисти и съседите някъде горят печки ж него и когато времето е топло може да излиза пушек от абсорбаторът в кухнята.
решението :
трябжа да се търся някяква клапа да не може да връща или да се качваш (в периода на наличие на горите фактори) на едно столче да изключваш тръбата от комина( затваряш комина) и когато ти трбва пак да си я сложиш.

както се знае универсални решения няма - налага се някак си да се адаптираме !!! Успех !

Да се учим от миналото, живеем с настоящето и мислим за бъдещото !!!


Тема Re: аБсорбаторнови [re: kokи]  
АвторPaдocтинa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 12:39



Здравейте, аз също искам да попитам за абсорбаторите. Вече разбреах ,че тези с филтрите няма смисъл да се купуват. Другите абсорбатори обаче ако не могат да се свържат в комина може ли да се направи дупка вав външната стена или стъкло за да дърпа и ще дърпа ли добре, както би правил един хубав комин?



Тема Re: аБсорбаторнови [re: Paдocтинa]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано01.03.04 16:42



Абсорбаторът не "дърпа" или по-точно за това не му е нужен комин с тяга. В него има вентилатор, който изсмуква замърсения въздух от помещението и го издухва навън. Така че къде ще изкараш изходящата тръба няма особено значение. Е, може да им понамирисва на комшиите около тебе като сложиш рибата на скарата, ама кво ти дреме

THE OLD CAR IS NOT A DEAD CAR!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.