Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:52 19.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема за полипропиленовите тръбинови  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано16.01.04 10:37



Тази година ми се получи теч в банята и в кухнята. Оказа се спукана тръба за топла вода, теча за сега е малък/сълзене от общата стена на банята и кухнята - за 20 дни горе-долу чаша вода/ и смятам да ремонтирам през лятото, т.е. разбивам и т.н. но това е друга тема. Посъветваха ме като сменям тръбите да сложа полипропиленови тръби, обаче въпроса е че тази пластмаса ли е найлон ли е, ми се вижда съмнителна работа. В магазина ми наговориха едни суперлативи... Единственото с което мога да се съглася е че няма да има бигор. Предложиха ми някакви тръби 20 мм., които ми се виждат и тънки, едни съединения и муфи, които сякаш всеки момент ще превъртят, а и не мога да си представя как дори и зазидани и бетонирани след като почна да им завивам някаква батерия примерно няма да се изметне, защото пластмаса и бетон – не се обечат и т.н. Та искам да попитам ако някой си и е правил такова нещо или има по-преки впечатления да си каже компетентното мнение. Благодаря!



Тема Правилно са те посъветвали в магазина.нови [re: Aз]  
АвторPPR (Нерегистриран)
Публикувано16.01.04 15:46



PPR тръбите са много по-добри от поцинкованите-Стига някога да не ги нацелиш с някои пирон.



Тема Re: Правилно са те посъветвали в магазина.нови [re: PPR]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано16.01.04 20:11



Ще трябва да си смениш инструмента за завиване на батериите.Нещо с по малко рамо да не чупиш тръбиците.Става.Ако са на открито топлата вода провисва.Иначе с две видии на крайната арматура за батерията ги държи в изходно положение.Според мен единственото предимство е антикорозията и липсата на конденз.Но има и минуси дето съм написал по горе.
Впечатления от Българското производство в Габрово.Слагай поцинковани пък следващото поколение ще прави нов ремонт - ще изкарат поне 30 години ако са направени на връзките кадърно.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: Правилно са те посъветвали в магазина.нови [re: млaдeжa*]  
Автор axial (radial)
Публикувано17.01.04 01:23



Извинявай много, ама явно никога не си чупил ППР тръба!!! Ако ти попадне такава хвани я на менгеле и я блъскай с чука или е усуквай с тръбния ключ да разбереш за какво става дума...
Не знам как стои въпроса с българския ППР, но вносния е качествен. А монтажа е като детска играчка - стига ръцете да не ти пречат.



Тема Re: за полипропиленовите тръбинови [re: Aз]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано17.01.04 19:06



Не е найлон
Полиетилена е найлон.
Тръбите са много здрави-това,че е вид пластмаса да не те притеснява.Лесничко се сглобяват и са удобни,не е нужно да си водопроводчик,за да се справиш сам.
За да се деформира/да не говорим за спукване/този материал му трябва температура,която с вода или пара не можеш да докараш.Не и от парното в къщи.
Лятото си оправи теча и те съветвам да заложиш на този вид тръби.Доколкото знам,там откъдето ще си купуваш тръбите ще ти предложат и подходящо лепило за връзките.



Тема Re: за полипропиленовите тръби [re: Aз]  
Автор NejDet ()
Публикувано21.01.04 10:36



Използвай тези траби. Работи се много лесно. Не ти трябва лепило, има специален поялник. С него се разтопяват краищата и си притискат. Става за секунди.
Препоръчвам ти първо да си направиш чертеж, кое как ще връзваш и след това да опиташ с най лесната част. Една малка особеност в сръвнение с металните тръби - НЕ МОЖЕШ да върнеш назад някакво осукване но за сметка на това тръбите търпят леко извиване без проблеми.

Още една препоръка. Добре е да ги изолираш с специални изолационни форми за тръби. По този начин през зимата няма да топлиш мазилката при пускане на тобла вода.

Успех в начинанието.

Никога не е късно човек да се провали!


Тема Re: за полипропиленовите тръбинови [re: NejDet]  
Авторxaвaнa (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 22:08



а поялника е 288 лева и не се изплаща за еднократнта му потреба. Повикай някой на който това му е ежедневие. така винаги ще можеш да му звъниш за проблеми



Тема Re: за полипропиленовите тръбинови [re: xaвaнa]  
Автор Haчko ()
Публикувано29.01.04 00:33



Има и по-евтини поялници. А и някои фирми май даваха под наем...

~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~

Тема Поялникнови [re: xaвaнa]  
Автор NejDet ()
Публикувано29.01.04 08:53



Поялника го взех под наем от магазина от който купих материлаите. До колкото си спомням беше за 6 лв за 24 часа.

Никога не е късно човек да се провали!


Тема Re: за полипропиленовите тръбинови [re: xaвaнa]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано29.01.04 11:19



Каква е тази цена на поялник? Той златен ли е?
Във Велико Търново в "Тотал" (един от по-съпите строителни магазини) се продава напълно окомплектован в метален куфар за 75 лв. А почти всички фирми, занимаващи се с ВиК и парно, дават под наем - 5 лв/24 часа.
За това време сам ще пуснеш инсталацията на средноголяма къща.

THE OLD CAR IS NOT A DEAD CAR!!!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.