Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:26 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема Препоръчайте вътрешна изолация !нови  
Авторscorp (Нерегистриран)
Публикувано15.10.03 10:42



Здравейте. Какво бихте ми препоръчали за вътрешна топлоизолация. Става дума за това, че дневната (вкл.трапезария) е със северно изложение, а на изток стената ми е калкан. Калкана има 5 см стириопор, колоните също имат изолация (фирба или как там се нарича). Северната страна е със стъклопакет в по-голямата си част (ПВЦ дограма). Пода е с теракот. Отоплявам се с електрическо котле и чешки чугунови радиатори, но първо е доста скъпо и второ в дневната си е студено. Спалните са южни и зимата е с около 3-4 градуса по-топло.
Какво бихте ме посъветвали !



Тема Re: Препоръчайте вътрешна изолация !нови [re: scorp]  
Автор Shapi (непознат )
Публикувано15.10.03 21:58



Фибран или минерална вата.
Препоръчвам да сложиш минерална вата на стената и върху нея гипсокартон.



Тема Re: Препоръчайте вътрешна изолация !нови [re: scorp]  
Автор Toчko (В помощ)
Публикувано18.10.03 22:27



Знаеш ли, ако искаш да изглежда битово апартаментчето ти, прибегни до корка. Три см. дебелина, технически или производсвено издокарана шарка, ще те спаси. На пръв поглед е скъпичко, но като приемем , че само се нанася лепилото на стената и на корка и после се притискат, може и с винена бутилка /елементарно/, го прави предпочитан.
Я си представи, екструдиран полистирол + дюбели + мрежа + лепила + шпакловка + майстор 4 лв. за един квадрат и накрая технологично време най-малкото за съхнене. Лишаваш се и от вътрешно пространство!
Смятай! Спирам!
Нали ставаше въпрос за вътрешна топлоизолация?

Спри! Огледай се, ослушай се и ако не ти стиска вади портофела и ръси! Има кой да ги събира.


Тема Re: Препоръчайте вътрешна изолация ! [re: scorp]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано22.10.03 16:40



Ние използвахме Депрон.





Тема Re: Препоръчайте вътрешна изолация !нови [re: Toчko]  
Автор skarabey (странен)
Публикувано30.10.03 14:45



Аз не препоръчвам корк, там има проблем с влагата. Миналата година правих основно проучване по въпроса. Лично аз си сложих полистирол. Удоволствието ми струваше 420 лв. за закупуване на материал за 38кв.м. И това беше всичко. Никакви майстори, никакви 4лв. на квадрат. Лепиш, дюбеливащ, нанасяш шпакловачната смес с гребеновидна шпакла (май така се казваше), слагаш мрежата, заглаждаш и това е! А щом аз мога, значи ще можеш и ти, особено при факта, че аз съм жена.

Ако ти писне, само ми кажи


Тема Re: Препоръчайте вътрешна изолация !нови [re: skarabey]  
Автор troll (&)
Публикувано01.11.03 15:15



Само шпакловачна смес ли използваш за мрежата или изполваш някакво лепило заедно с мрежата и после шпакловаш с гипс.



Тема Re: Препоръчайте вътрешна изолация !нови [re: troll]  
Автор skarabey (странен)
Публикувано03.11.03 12:47



Само шпакловачната смес. Много е лесно. Както по-горе обясних, нанасям сместа на "ивички" с гребеновидната шпакла, слагам отгоре мрежата (а тя се задържа върху сместа) и заглаждам с шпаклата.

Ако ти писне, само ми кажи


Тема Re: Препоръчайте вътрешна изолация !нови [re: scorp]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 20:18



vij ot tuk tablicata s R-stojnosti za razli4nite materiali. Po-goljamoto R dava po-dobra izolacija. Stojnostite sa za 1 inch ( 2.54 sm.) debelina, taka 4e smjataj, ako sloji6 1 sm kork 6te e 5 pati po-zle ot 5 sm. polistyrol....Efecta ot corka e po-skoro dekorativen, 6toto 5 sm. kork ( kolkoto trjabvat za dobra izolacija ) 6te struvat zdravo...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.