Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 27.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Тема Шумоизолациянови  
АвторDr.Flex (Нерегистриран)
Публикувано05.08.03 21:02



Знаете ли как да си направя добра шумоизолираща система, която хем да отбива шума, хем да ми позволява да си отворя прозореца. Защото стаята ми е северна и ми е прохладно и без климатик и просто няма смисъл излишно да си пръскам парите. Чух, че някакви хотели по черноморието ползвали някаква руска система за отбиване на шума, която хем им позволявала да спят на отворено, хем да им е тихичко, все едно имат херметическа изолация. Знаете ли как мога и аз да се сдобия или да си направя нещо такова?



Тема Re: Шумоизолациянови [re: Dr.Flex]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано06.08.03 20:49



Абе зависи каквъв е шума на вън . Ако живееш на шумна улица твойта задача е трудно осъществима.



Тема Re: Шумоизолациянови [re: Julian]  
АвторDr.Flex (Нерегистриран)
Публикувано12.08.03 04:03



Все пак има ли някакйв начин да се направи, и ако да-КАКЪВ Е ТОЙ? Улицата ми не е чак толкова шумна, но все пак шумът си е шум и е доста досаден. Особено пък през нощта, когато искам да си отворя за въздух и наред с въздуха, влиза и доста шум. ПОМОГНЕТЕ ХОРААААААААААААААААААА



Тема Активно шумозаглушаваненови [re: Dr.Flex]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано18.08.03 22:38



Срещал съм го само като теория а не като практическо изпълнение. И не само в Русия а и в други страни се прилага. Обикновенно за намаляване на шума от индустриални предприятия намиращи се близо до жилищни райони.
Принципа е следния. Поставя се микрофон който улавя шума от източника. В твоя случай улицата. Сигнала се инвертира на 180 градуса и се усилва до определено ниво и се излъчва от високоговорител. Поради това че двата сигнала са противофазни те се изваждат и като резултат шума намалява. Прредполагам могат да се достигнат стойности 20-30 децибела. Това е горе долу колкото пвц дограма когато е затворена. Обаче не очаквай чудеса и абсолютна тишина. Все пак динамичния обхват на усилвателя и високоговорителя са ограничени от мощноста им. Също така амплитудно честотната характеристика на микрофона и говорителя ще окаже влияние. Тоест на определени честоти заглушаването ще е по-добро а на други по-лошо. Пиши в клуб електроника. Там може и да се намери някой който да има работеща практическа схема и да сподели конкретни резултати.



Тема Re: Активно шумозаглушаване [re: Gogo]  
Автор Dr.Flex (Gangsta)
Публикувано23.08.03 02:40



10х много, човече.

PEAZ!!!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.