Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 06.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Подова настилка...препоръчайтенови  
Автор Hиkoлaй ()
Публикувано10.12.02 12:17



След проточилият се почти половин година ремонт на апартамента, дойде най-накрая време за слагане на паркета. Не нов-старият, който един майстор преди време събра, подреди и каза като се стигне до нареждане да се обадя. Доста се беше разхлабил, затова реших да го махна, а и отдолу подът беше доста неравен, та се наложи да се прави наново замазка. Е, стигнах до момента на пренареждане, но днес като дойде майстора и поработи малко каза че от този паркет нищо не става, че бил много крив и тн. Аз от паркет не разбирам, така че може и да е прав, на мен си ми изглежда нормален, но той си е спеца все пак. Та явно ще трябва да се взима нов. Въпросът ми е, какво мога да сложа на негово място, тъй като помещенията, които трябва да се покрият са с площ от около 35 м2, а с напредването на ремонта парите съвсем намаляха. Чух че имало някакъв нов тип паркет, внос от Африка, който бил по евтин, но не знам къде се продава. Изобщо препоръчайте ми какно да сложа на земята. Не съм фен на ламината, въпреки че обмислям и тази възможност. Чакам мненията и препоръките ви, за което предварително благодаря!



Тема Re: Подова настилка...препоръчайтенови [re: Hиkoлaй]  
Авторelitza (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 14:38



Nai-dobre si sloji laminiran parket.Ima po- dobri pokazateli ot estestvenia



Тема Re: Подова настилка...препоръчайтенови [re: Hиkoлaй]  
Автор koko1 (R19 GTS)
Публикувано11.12.02 14:02



Слагай ламинат. Аз си сложих в едната стая и трябва да ти кажа, че е чудна работа и смятам в целият апартамент да си сложа. Обикновеният паркет струва доста по-скъпо и като го наредиш си го гледаш цял живот, а ламината като ти омръзне този цвят надигаш с кирката от единия край хвърляш и нареждаш нов. Ламината има и термоизолация отдолу, а и никога няма да ти се разскърца под краката. Ако се решиш задължително си вземи HDF, а не ПДЧ.



Тема Re: Подова настилка...препоръчайте [re: koko1]  
Автор Hиkoлaй ()
Публикувано12.12.02 10:20



Добре, и аз се насочвам вече към ламината. Искам да питам нещо обаче-лесно ли се слага и може ли човек с нормални технически умения да си го сложи? Имам представа как се слага нормален паркет, предпорагам че този е по лесен за работа. Лепи ли се, или направо се реди върху онази, бялата изолационна материя?



Тема Re: Подова настилка...препоръчайтенови [re: Hиkoлaй]  
АвторELY (Нерегистриран)
Публикувано12.12.02 12:29



I az sam se nasochila kam laminiran parket.Kajete mi kade moga da nameria po-evtin parket, a mi triabvat i maistori da go slojat



Тема Re: Подова настилка...препоръчайтенови [re: Hиkoлaй]  
Авторan (Нерегистриран)
Публикувано13.12.02 06:50



в магазина където ти продават ламинат ти препоръчват майстор. поставянето струва стотинки/левче на кв.м. не е трудно.но си трябват едни специални стеги....не се лепи за пода, защото между ламината и пода има изолация.
ламинат може да се слаожи директно върху теракота, може ивърху стар ламинат, стар паркет



Тема Re: Подова настилка...препоръчайтенови [re: Hиkoлaй]  
Автор koko1 (R19 GTS)
Публикувано15.12.02 17:36



Първо подът трябва да е равен. Изолацията се разстила перпендикулярно спрямо паркета и отделните ленти се прикрепят с хартиено тиксо. Предварително може да си напаснеш плоскостите според шарката. Нареждането започва от ъгъла по диагонал на вратата на стаята. Първата плоскост се поставя с двата нута към стената. Перото трябва да е към следващите плоскости. Ако лепилото ти не е в специална тубичка с накрайник, може да използваш празна ботилка от ВЕРО и снегова помощ пълниш внимателно двата нута на плоскоста след което я прилепяш към предходните. Първият ред трябва да се нареди много точно, иначе после всичко се изкривява. Идва ред на най сложното: да си измайсториш така наречените стяги или колани. С тях се притискат новозалепените плоскости към предходните. Не се заблуждавай, че като ги притиснеш с ръце ще се получи. Трябва да са стегнати поне 15 мин., защото после може да се появят фуги.
По-подробно описание на процедурата има в пакетите с ламината.

Успех!



Тема Re: Подова настилка...препоръчайтенови [re: Hиkoлaй]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано05.01.03 20:49



Ако парите не ти стигат за качествен паркет си сложи душаме. Аз съм против ламината. Просто с душамето трябва да се внимава при покупката, да не е мокро и въобще като го купуваш викни някой дърводелец, който разбира от "материала" да прегледа качеството на материала. Между другото поставянето на душамето направо на замаска е много неправилно, да не говорим за ламинат, без значение, че си има изолация - тя е недостатъчна. На запад никой ( или поне аз не знам някой ) не поставя паркети и ламинат направо на цимента/плочата.



Тема Re:Започнал си, няма да спрешнови [re: koko1]  
АвторKoлera (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 16:17



Послушай Коко1, само ще допълня. Снабдяваш се с два колана с оптегачи за багажник, залепваш набързо вече подготвените плоскости два или три максимум реда стискаш ги с оптегача (Заб:колана да ти е с 2 пъти дължината на стаята и минава под паркета, накрая го издърпваш и продължаваш с щанга).
Ако ти се вижда трудно, купи си ламинат с фиксиращ се нут. Нагласяваш го причукваш и той щраква вътре(фиксира се) , Може да не го лепиш, като ти омръзне: демонтаж , продажба, менка или подарък...


Важно е да почнеш веднъж-спиране нема!



Тема Re:Започнал си, няма да спрешнови [re: Koлera]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано14.01.03 14:41



чаай че нещо не сфанах, стягаш всичките плоскости по ширината на стаята или ги лепиш на по 2-3 реда и после ги съединяваш??

Кофти, кофти ама гот!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.