Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 28.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ИНСУЛТнови  
Автор Rama (член)
Публикувано21.02.01 22:09



Тази нощ баща ми е получил силна болка в дясното слепоочие - после му минало и заспал. На сутринта открил, че му е вцепенена дясната половина на тялото - особено ръката и крака. Казва, че ги усеща като гумени, изтръпнали...
Дойде лекар, после викна невролог. Одеве го приеха в болница...
Лекарят каза, че има инсулт - уж бил лек, ама не се знаело...
На всичко отгоре баба ми (майката на баща ми) почина навремето от инсулт...
Много ме е страх за баща ми - моля, обяснете ми какво представлява всъщност инсулта? Опасно ли е наистина? Задължително ли се умира?!
Ужасно съм уплашена...
Моля ви, кажете....

Аз ли съм или не съъъъъм...


Тема Re: ИНСУЛТнови [re: Rama]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано21.02.01 23:36



Не се стряскай....но знай...че това може да ти се случи и на теб,ако живееш така, както е живял баща ти и баба ти...
Щом е парализирана дясната му част, това е блокаж в лявото полукълбо на мозъка.Баща ти е бил много "активен"...много напорист и не е обръщал внимание на чувствата си....потъпквал ги е ....за да постигне целите си...
Не се безпокой...бъди зрител...така и така ...не можеш му помогна.....ако той сам не си помогне......




Тема Re: ИНСУЛТнови [re: Rama]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано21.02.01 23:39



Моли се на Бога.....те..... българите се молят само когато са на зор....
Ако си на зор...обърни се към Бога...от сърцето си.... от душата си, от ума и духа си.....
Само от това ще има смисъл....Дерзай!



Тема Re: ИНСУЛТнови [re: Rama]  
АвторTapanar (Нерегистриран)
Публикувано22.02.01 00:03



Pri insult ima smart na mozachni kletki. Kakto pri infarkt ima smart na sardechni kletki.
Chovek obache ima mnogo kletki (i mozachni i sardechni).
Ako kolichestvoto na zaginalite kletki ne e goliamo, i ako ne sa zasegnati kritichno vazni zoni (a v sluchaia s basta vi e tochno taka, stom e oste ziv), ima goliama veroiatnost sasednite (zivi) kletki da poemat funkciinte na zaginalite.
Osven drugoto, pri podobni incidenti, chast ot kletkite sa v "shok" i pri opredeleni uslovia mogat da se vazstanoviat, a pri drugi da zaginat.
Ili kaznano na obiknoven ezik, pri pokoj basta vi ima goliama veroiatnost da se vazstanovi v mnogo goliama steppen (edva li napalno).
Kasmet



Тема Re: МУЛЕнови [re: MУЛE]  
Авторлинa (Нерегистриран)
Публикувано22.02.01 09:30



Мулето е право, помоли се на бог, надявай се,... всичко ще си дойде на мястото...
Една комшийка прекара инсулт преди 2 години, сега е жива, за здравето тя си знае......, на диета е , отслабна, видимо всичко й е наред...
СПОКОЙНО:)))



Тема Re: piramemнови [re: Tapanar]  
Автор Бaй Xyй (новак)
Публикувано23.02.01 15:01



със сигурност ще му го предпишат,но вместо него опитай с инжекции Nootropil.Като се консултираш с лекар който го познава разбира се!Ефекта е много по-добър!!!



Тема Taj de ....нови [re: линa]  
АвторTapanar (Нерегистриран)
Публикувано25.02.01 00:10



ako molitvite ne pomognat za drugo pone ste mu osiguriat dobro mesto na po dobria sviat.
Amin



Тема Re: 25.02.нови [re: Rama]  
Автор Rama (член)
Публикувано25.02.01 18:42



Баща ми вече е доста по-добре!
Изтръпването е изчезнало, бодър е.
И аз съм по-спокойна.
Благодаря ви много!

Аз ли съм или не съъъъъм...


Тема Re: 25.02.нови [re: Rama]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано25.02.01 21:47



Ти с това..."Аз ли съм или не съъм"...си временно по добре....смея се.
И пред баща ти е стоял този проблем и въпрос и той не е могъл да си отговори.
Инсулта е отговора....на въпроса му....
И ти както пишеш...че си "по -спокойна"...лъжеш...себе си...това е временно....
Но както и да е.....



Тема Re: 25.02.нови [re: MУЛE]  
Автор (член)
Публикувано25.02.01 23:04



Ей, Му! Ще те пляскам!






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.