Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 23.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема коронарографиянови  
Автор2365 (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 20:13



Можели някой да ми разясни повече за коронарографията . На мъжъми му е предписана и ще се прави в ТОКУДА, моля за вашите съвети! предварително ви благодаря, много съм притеснена



Тема Re: коронарографиянови [re: 2365]  
Автор Spooky7212 (Love Huskies)
Публикувано07.07.07 21:41



Това е ренгеново изследване на сърцето, провеждано чрез въвеждане на контрастово вещество (през барихиалната или феморалната артерия) и позволяващо визуализиране на коронарните артерии.

-Site for Siberians.

Тема Re: коронарографиянови [re: Spooky7212]  
АвторMira (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 20:21



Днес направиха на моята любима баба коронарография. Една игла се вкарвала и впръсква цвят и се вижда къде е запушен кръвоносен със, и дали да се прави операция или само с лекарства. Хубаво е да се направи - трае около час.



Тема Re: коронарографиянови [re: Mira]  
Автор236 (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 20:26



мерси, и на бабати какво и сложиха намериха ли запушен съд?



Тема Re: коронарографиянови [re: 236]  
АвторMиpa (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 18:43



да - има запушен съд и сега в 3та градска най вероятно ще я оперират спешно. Благодарение на коронарографията се разбра че е за операция иначе лекарите казаха че е възможно инфаркт:( Коронарографията и я направиха в 2ра градска с/у 17лв. но има ЕР ТЕЛК и бяха много любезни.
Не губете време взимайте мерки защото всяка болест хваната навреме се лекува - чакаме ли само да се оправи ...
Но каквото и да ти казват лекарите чети много в нета и събирай информация.
УСПЕХ



Тема Re: коронарографиянови [re: Mиpa]  
Автор2567 (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 19:24



благодаряти Мира при нас положението беше че 2,5 год.го тъпкаха моя съпруг с лекарства а беше само на 37г!! и след направената коронарография в Токуда се оказа че всички съдове са перфектни и съвсем здраво сърце!!!
Благодаря на перфектни доктори и екипи на ТОКУДА!!!! Дай боже всекимо здраве!!!! миналото да остане затворена страница!!!



Тема Re: коронарографиянови [re: 2567]  
Авторbdf (Нерегистриран)
Публикувано03.08.07 21:44



Много добре че съдовете са здрави. Пазете си резултатите и снимките и всяка година си правете ехография на сърцето и съдовете.



Тема Re: коронарографиянови [re: 2567]  
АвторБИMИ (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 00:31



ТВЪРДЕ КЪСНО Е ,НО НЕ МОГА ДА ЗАСПЯ!! ПРЕДСТОИ МИ КОРОНАРОГРАФИЯ И СЕ СТРАХУВАМ. ИМАМ АНЕМИЯ, АЛЕРГИЯ, ВИСОКО КРАВНО ОТ 20 ГОД. СЕГА СЪМ НА 56 ГОД. И ИМАМ НАСЛЕДСТВЕНА ОБРЕМЕНЕНОСТ-РОДИТЕЛИТЕ МИ СЪЩО СА ХИПЕРТОНИЦИ. НЕ СЕ СТРАХУВАМ ОТ БОЛКАТА ВСЯКАК ЩЕ ИЗТЪРПЯ- СТРАХУВАМ СЕ ОТ РИСКА. КАКВО ЛИ НЕ ЧЕТА ВЪВ ФОРУМИТЕ.КАК МИНА ПРИ ВАС АКО МОЖЕ ПИШЕТЕ МИ . ЩЕ ВИ БЪДА МНОГО БЛАГОДАРНА-СТОИАНОВА



Тема Re: коронарографиянови [re: БИMИ]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 07:45



Не е страшно,няма болка освен колкото бодването на иглата,риск има но не е голям,пък и все пак сте в ръцете на опитни лекари.На мен лично ми беше забавно .Кога друг път може да наблюдаваш работата на собственото си сърце.Успех,късмет и да нямате проблем с стеснявания на артерии.



Тема Re: коронарография [re: aз]  
Автортaня (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 10:05



Моля Ви, който е преживял коронарография, кажете има ли някакви некомфортни състояния след това. На майка ми й правиха преди 5-6 дни, а сега от 1-2 дни се чувства много зле, боли я ръката, през която са правили манипулацията, не й се яде, само вода пие, трудно говори, това нормално ли е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.