Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:24 01.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Безсъниенови  
Автор stanislav24 (непознат )
Публикувано29.09.14 18:31



Здравейте. И преди съм имал безсънни нощи, в които само се въртя и не мигвам цяла нощ, но обикновено на другия ден се наспивам. По принцип спя малко, заспивам на телевизор и се будя през нощта и после пак заспивам. Преди 20 дена имах няколко нощи в които ме спохождаха разни гадни мисли за болести и изобщо не спах 2 нощи. След това се отключи някакъв страх в мен от това че не спя и пробвах да заспя с чай, прясно мляко, валеряна и т.н но успех никакъв. Вечерта се превърна в ад за мен. Започнах да тичам по 5 километра с надеждата да се изморя и да успея да заспя, но нещата ставаха все по-зле. Имах чувството, че организма ми е изморен, но мозъка ми мисли нещо подсъзнателно на пълни обороти и от това не заспивам.Пулса ми е около 100. Колкото повече тренирам толкова повече енергия се налива в мен без да чувствам умора.
Направих си пълна кръвна картина, изследване на щитовидната жлеза. Всичко ми е наред. Отидох на невролог, който ми даде Диаксит и Зопиклон за вечерта.
Със зопиклона успявам да спя по -4-6 часа вече 14 дена, но имам чувството че когато го спра няма да мога изобщо да заспя.Невролога казва че трябва да го пия поне 20 дена.
Най-много ме притеснява факта да не се дължи на някаква неизличима болест това безсъние. Това не ми дава мира. Невролога ми казва - Тежък депресивен период.
Чета в интернет за най различни болести и после започвам да си втълпявам, че имам такива симптоми.

Пиша тука защото имам нужда да споделя с някой.
Ако сте имали подобни проблеми пишете как сте ги разрешили!



Тема Re: Безсъниенови [re: stanislav24]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано29.09.14 22:13



Спри всякакви хапчета и глупости!
Преди лягане се на яж като свиня и да видиш само какъв сън те чака!
По скоро е изостряне на сетивата и така превъзбуждаш нервната си система.
Успех.



Тема Re: Безсъниенови [re: stanislav24]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано29.09.14 23:06



мани хапчета


кинта и десет е в аптека Здравница
и пет километра са си детска играчка
барем 10
и така
послушай ме
биолог съм, теоретик, от преди трийсе години
........
що не питаш някоя девойка за нещо свързано с пола й,
на девойката де, не, твоя пол
после гледай какво става със спанака



Тема Re: Безсъниенови [re: stanislav24]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано30.09.14 06:37



Тичането е хубаво, защото имаш цел и я постигаш, но през нощта може допълнително да разбуди организма. Освен това не бива да бързаш със заключенията, защото веднъж разстроен, режимът на сън може да се нуждае от по-дълго време за да се нормализира (защо не седмица-две).



Тема Re: Безсъниенови [re: stanislav24]  
Автор thegiverandthetaker1 (истински)
Публикувано01.10.14 21:35



На твое място щях да направя следните неща. Щях да спра Зопиклон МОМЕНТАЛНО. След това щях да отида при невролога и да му кажа, че ако не започне да пие Зопиклон веднага в продължение 20 дни, ще му разбия кратуната.

Зопиклон е транквилант, който е за така наречената "поддържаща терапия". Това не е лекарство, а дрога, която ще ти оправи проблема само докато я пиеш и след това ще спре да ти действа, а за капак тялото ти ще привикне към него и после няма да можеш да го спреш... тоест ще го спреш, ама ще ти излезе през носа. По-добре пий Геродорм, той е бензопиазепинов дериват, който е доста по-силен. ОБАЧЕ го пий САМО по 3 поредни нощи и след това трябва да следват поне 2-3 без да го пиеш, защото в противен случай ще развиеш жестока физическа зависимост.

Транквилантите грубо се делят на няколко групи - бензодиазепини, небензодиазепини и барбитурати. Всичките влияят на ГАМКА рецепторите, но по различен начин, бензодиазепините се закачат за нещо като подрецептори на ГАМКА рецепторите, но и трите групи предизвикват сходни ефекти. Алкохолът действа на същите рецептори. Бензодиазепините и барбитуратите са най-тежката артилерия, като вторите излязоха от употреба в България преди около 5 години, защото са прекалено остарели (открити са преди повече от 120 години) и от тях се мре доста лесно при предозиране, докато при бензодиазепините леталната доза е по-трудна за постигане.

Както и да е, важното е, че и трите групи, барабар с алкохола, водят до жестока абстиненция, в която ако изпаднеш, сегашните ти проблеми ще ти се сторят като ядене на захарен памук. Това ти го казва човек, който е пил Зопиклон и всичко що е измислено. Карал съм абстиненция от най-страшния транквилант-хипнотик, който се използва в медицината - Диазепам. Карал съм абстиненция и от втория най-грозен транквилант в листата - Клоназепам и в момента съм зависим от него. Само ще ти спомена, че абстиненцията от хероин минава за около 5 дни и от нея не се мре, а абстиненцията от Диазепам и Клоназепам трае месеци и може да умреш ако е прекалено силна... сам си вади изводите.

Ако си нямаш никаква представа що е абстиненция, накратко:

Диазепам
- Ускорен пулс 24/7
- Нервно напрежение 24/7
- Халюцинации
- Страх 24/7
- Паранои
- Бесъние
- Треперене 24/7
- Чувство, че всичко ти е на анимационен филм 24/7

Клоназепам:
- Много силно треперене 24/7
- Много силни крампи на мускулите
- Безсъние
- Жестоки панически атаки
- Нервно напрежение 24/7
- Болезнено висок мускулен тонус

Изброените красиви неща са с РАЗМАЗВАЩ интензитет и сила.

Зопиклон е малко по-слаба ракия, ама пак е пълно самоубийство да се пие редовно.

Съветът ми е следният - пий Геродорм (Цинолазепам) само при зор, като е добре да започнеш с четвъртинка от 20 мг, ако е слабо половинка и чак тогава цяло хапче. Освен това задължително всеки 2-3 нощи поредно пиене, трябва да бъдат следвани от поне 3-4 нощи без да го пиеш. Така няма да развиеш физическа зависимост никога. Нарушиш ли това правило, ще съжаляваш горчиво.

Сънотворни и транквиланти, към които не се развива зависимост:
- Дифенхидрамин (търг. назв. Калмабен)
- Прометазин (Антиалерзин)
- Мелатонин
- 5-хидрокситриптофан (Неолексан)
- L-theanine (L-theanin)
- Валидол

Ако не си рабрал нищо от горното, накратко - ако ти предпишат бензодиазепин, не го пий всеки ден, ако ти предпишат Зопиклон или нещо подобно, не го пий всеки ден; тези неща не лекуват безсънието, а само закърпват нещата за няколко часа.

Друго важно нещо е - за щитовидната жлеза, пускал ли си хормон FT4, както и антитела TAT и MAT, ако си какви са им стойностите?

Освен безсънието имаш ли някакви други други оплаквания, свързани с нервната система? Подробно, мога да ти помогна.

Допълнение

Неврологът ти явно е слабоумен, защото ти е предписал Деанксит за вечерта. Той съдържа две активни съставки - Мелитрацен и Флупентиксол. Първото е трицикличен антидепресант, а второто - невролептик. Това лекарство предизвиква ускорен пулс и безсъние, поради което, логично се пие само сутрин. Може да бъде заменен с Неолексан, който също е слаб антидепресант, но за разлика от Деанксит действа успокояващо, вместо възбуждащо.

------------------------------------------

Редактирано от thegiverandthetaker1 на 01.10.14 21:47.



Тема Re: Безсъниенови [re: thegiverandthetaker1]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано01.10.14 23:47



И мацка му върши работа.


Не питай старило а патило.....

И на двамата докторите ви са за бой, при толкова много билки да вземате лекарства.

На времето като тренирах ми даваха синдокарб и чак след 2 години разбрах че е допинг на ред с рипероли железа и супрадини. От тогава нямам сляпо доверие да не казвам че скоро казах на един доктор че мога да му дам напътствия как да си е.... мамата и оният така влюбено ме изгледа.
Преди години имах и аз нарушение на съня и един ми изписа фенобарбитал а една мед сестра ми вика ти наред ли си да пиеш такива боклуци. Каза ми една приказка само и всичко си дойде на мястото " Когато ти се спи -> спиш!" Така съм и по пътищата, само да ми се до спи отбивам с колата и се наспивам.



Тема Re: Безсъниенови [re: stanislav24]  
Автор kokep ()
Публикувано04.10.14 12:31



Чети сега съвет, от някой, който е страдал от ужасяващо безсъние и се е оправил



Първо - Безсънието никога не идва само. Ти нямаш проблем със самия сън, проблемът е тревожност, депресия или нещо друго, което причинява безсъние, но не и сънят. Измести проблема от съня, той е нещо съвсем естествено и се случва без да го мислиш. Вместо това помисли какво те притеснява в будния живот, какво те тревожи, какво кара мозъка ти да иска да стои в будно състояние.

Второ - Отиди при добър психиатър. Не невроког, а психиатър - нека това не те притеснява - на всеки може да се случи и няма нищо срамно в това да потърсиш качествена помощ. Аз пих известно време два медикамента - сутрин серопрам, а вечер преди лягане - по половин Ремирта (това е антидепресант, който предизвиква и сънливост и помага да заспиш, а на другия ден не си сънлив). Повярвай ми, пих ги около 6 месеца и спрях и двата медикамента без никаква абстиненция, изобщо не развих зависимост.

Трето - Опитай да си представяш постоянно следното нещо: Как си спокоен, как си лягаш и мозъкът ти "изключва", унасяш се бързо и заспиваш дълбоко, на сутринта се будиш отпочинал и готов за деня. Това поне 10 пъти дневно си го представяй. Мислите ни се превръщат в реалност. Изхвърли всяка мисъл за безсъние, въртене в леглото и тн. те нямат място в главата ти, защото ще произведат точно това - въртене, безпокойство и тн. Мисли само за това как лягаш и се унасяш веднага и спиш дълбоко. Представяй си го постоянно и с добро чувство - на спокойствие и блаженство.

Всичко, което има начало, има и край - този проблем също ще отмине. Минала съм през този ад (убедих се, че от безсънието по-гадно нещо няма) и зная, че има изход! Потърси адекватна помощ, помогни си и сам и ще се оправиш Аз в момента без никакви хапове заспивам моментално след като легна. Успявам да се наспя и да работя нормално и да се грижа за детето си.

Things can only get better

Редактирано от kokep на 04.10.14 12:33.



Тема Re: Безсъниенови [re: stanislav24]  
Автор kedrsibirskiy19O227 ()
Публикувано08.10.14 20:56



Здравейте, Станислав24!

Едва ли има човек, който да не е преминал през нощния ад на безсънието?! Възможно е да има и такива щастливци, но предполагам, че те са единици. Аз съм от хората, при които и най- малкият стрес рефлектира под формата на безсъние. Перманентно недоспиване от всякакви преживелици през деня. През целия ми живот.
Но миналата година няма да забравя месец август, в който също като теб си мислех,че ще умра от това безсъние. Лягаш пребит от работата през деня и мислиш,че тая нощ непременно ще заспиш, защото не може да бъде другояче - организмът е на нула. Но се отключват някакви безсънни резерви от енергия, които те ококорват още повече и разбираш,че до сутринта можеш да правиш всичко друго, но не и да спиш.
Първата седмица се притеснявах ,че сънят го няма, втората седмица вече се ужасявах,че пак идва нощ и безсънието с нея. И съответно също като теб влизах в нета да ровя какви болести ще си навлека с това състояние.
Естествено, че като търсиш нещо, непременно ще го намериш. Всички болести следствие на безсънието - учестен пулс, повишено кръвно и прочие прочие.. Намерих до какво води и естествено безсънието ми се затвърди още по-здраво.
Пулсът естествено се учести, кръвното се повиши и вече се мислех,че ще умра. През нощта будувах и треперех от страх, а през деня само мерех стойности. И продължавах да ровя в нета..

Обаче една нощ попаднах на тази статия

, не е това заглавието, но този абзац ми се заби в съзнанието и затова го поствам тук. Да, аз се тревожех не толкова от факта, че не спя, а от това, че безспокойствието ми нарастваше с всяка следваща нощ.
Прочетох статията и изведнъж осъзнах ,че ние всички сме толкова различни и уникални и е съвсем нормално някои да не изпитват нужда в определено време от живота си от сън и това няма да доведе но нищо лошо.
Продължих да не спя и следващите нощи, но знаейки, че организмът има защитни механизми, които няма да позволят да умрем от безсъние, вече уплътнявах времето за нощния сън. Четях книги по цяла нощ, понякога към сутринта ми се доспиваше. Радвах се на тези кратки два- три часа, че ги има изобщо.
Точно месец продължи това изтезание, после нещата постепенно се нормализираха, но определено стресът имаше основна роля , и докато той е налице при теб по-бавно ще стават нещата. Тази година също имах три месеца, в които сънят ми бе в абсолютен дефицит. А всеки ден съм била на работа без пропуск. Но вече бях наясно - нито пулс, нито кръвно се повишиха през това време.
Само не се притеснявай излишно, че не спиш! И не спирай да тичаш - тичането ще успокои пулса ти. Надявам се и теб да помогне тази статия в някакъв аспект, така както помогна на мен.
Това е от моя личен опит.



Тема Re: Безсъние [re: kedrsibirskiy19O227]  
Автор kokep ()
Публикувано09.10.14 18:52



Браво за статията! Мисля, че всеки, който е имал допир до безсънието трябва да я прочете. Интересното е, че интуитивно сама съм стигнала до някои от изводите



Забелязала съм, че ако се отпусна напълно и лежа със затворени очи "просто да си почивам" накрая наистина заспивам.

Друг мой "трик" е, да си наложа да мисля за нещо, което искам да ми се случи, ама в детайли. Докато го мисля и неусетно заспивам.

Бе... няма страшно!

Things can only get better

Тема Re: Безсъниенови [re: kokep]  
Автор stanislav24 (непознат )
Публикувано30.10.14 09:17



Здравейте. Спрях Зопиклон-а. Започнах да пия Миртазапин 15мг. -по половин таблетка. Пих го около 8-9 дена. Съня значително се подобри, но се появиха странични ефекти - запек, потентноста ми се загуби, сухота в устата(която в последствие прерасна в по-голямо от нормалното слюноотделяне), която след 5-6-ия ден изчезна. Спрях го. Пулса през деня ми е около 90-95 като сутрин си е нормален вечерта пак пада на около 80-84. Когато си легна без да пия каквито и да било хапчета се отпускам и изведнъж точно преди да заспя ме стрелка няква мисъл (дали за някаква ужасна сцена от филм, дали някакво съмнение че съм болен от нещо, или получавам някакъв лек тремор на ръка или крак) пулса отива на 100 и започва едно въртене в леглото и няма сън.
Ходих на кардиолог - гледа ми сърцето на ехограф - всичко перфектно кръвно 120/80 единствено пулса. Кардиолога ми казва че е на нервна. Ходих на Ендокриноложка - изследване TSH и FT - в пълна норма. Гледа ми щитовидната жлеза на ехограф и каза ,че имам много малка киста (2.5мм), но това нищо не било. И според нея пулса и безсънието ми се дължат на нервна. Ходих на Гастроентеролог - гледа ми органите на ехограф и каза че всичко ми е наред.
В началото ходих и на невролог, но в първия пост съм описал за него.
Аз съм Хипохондрик и все си мисля, че нещо изпускат лекарите. Сега се притеснявам да вземам Миртазапина заради страничните ефекти иначе от него се чувствам прекрасно по отношение на сън, пулс (вечер). По лекари повече не ми се ходи, защото се психясвам още повече.
Някой вземал ли е по-продължително време антидепресанти и как се спират после?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.