Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 24.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Безсъниенови [re: stanislav24]  
Автор dvesledi (много важно)
Публикувано30.10.14 22:09



Това, че си осъзнал, че си хипохондрик е напредък, остава да се пребориш с това. Не е лесно, със сигурност ще имаш нужда от специализирана помощ - психиатър, психоаналитик. Моят съвет е - не си назначавай сам антидепресанти, не е шега работа злоупотребата с тях. Пият се винаги по някаква схема, също така се и спират. За деанксита/който е доста често изписван/ съм чувала, че привикването към него било страшно, развивала се голяма зависимост и много трудно се спирал. Аз съм го вземала за кратък период от време, вземала съм и ксанакс, но са ми изписвани от лекар и съм ги пила по схема.
Успех ти желая, опитай се да се успокоиш, не мисли за лоши неща, гледай да си непрекъснато с нещо ангажиран, да си зает, да мислиш положително. Знам, че звучи изтъркано и ще си кажеш - лесно е да се раздават съвети, но опитай се да се успокоиш. Нали си чувал - спасението на давещите се е тяхно дело.



Тема Re: Безсъниенови [re: stanislav24]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано26.11.14 20:37



Радвай се, аз имам точно обратния проблем. Хеле пък следобед, като хапна, и заспивам прав. Вярно е, че си отспивам в събота и неделя, ама явно не ми стига. Сега почнах да преподавам в едно ВУЗ и имам много свободно време, голяма част от което прекарвам в сън, така че, нещата се пооправиха. Явно имаш проблем с нервите, смени си гаджето, работата и т. н. - промени живота си. Недей да пиеш някакви подозрителни илачи, които ще те превърнат в импотентен наркоман. Отпусни му края, отдай се на някой порок (пороци) и не му мисли. Веднъж се живее!





Тема Re: Безсъниенови [re: stanislav24]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано06.01.15 09:52



В отговор на:

Отидох на невролог, който ми даде Диаксит и Зопиклон за вечерта.
Със зопиклона успявам да спя по -4-6 часа вече 14 дена, но имам чувството че когато го спра няма да мога изобщо да заспя




Ми чети за Деанксита

"....Деанксит трябва да се използва с повишено внимание при пациенти с органичен мозъчен синдром, конвулсии, ретенция на урината, хипертиреоидизъм и чернодробно или сърдечно-съдово заболяване в напреднала фаза.
Не се препоръчва при възбудими или хиперактивни пациенти, тъй като активиращият му ефект може да доведе до засилване на тези симптоми........"



И за Зопиклон

"..Централният депресивен ефект на зопиклон може да се засили при едновременна употреба с невролептици, хипнотици, седативни средства, антидепресанти, наркотични средства, антиепилептични средства и антихистаминови лекарствени продукти със седативно действие....."


Въобще ,КРАСОТА!!!!!!!



Тема Re: Безсъниенови [re: thegiverandthetaker1]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано06.01.15 10:28



В отговор на:

По-добре пий Геродорм, той е бензопиазепинов дериват, който е доста по-силен.




АМА той даже не пробван върху мишки и плъхове.

"5.3 Предклинични данни за безопасност
Наблюдаваните предклинични ефекти при прилагането на много високи дози имат малко значение за клиничното приложение на продукта."

На това му се вика -измиване на ръцете.





Тема Re: Безсъниенови [re: firrst]  
Автор thegiverandthetaker1 (истински)
Публикувано08.01.15 18:46



Той ако не е тестван, няма как да бъде одобрен за продажба изобщо. Освен това се произвежда от изключително сериозна австрийска фирма, която не прави компромиси с нищо.

Пък и за лекарства като Депакин (валпроева киселина), Ламиктал (ламотригин) и други подобни, също има оскъдна информация относно начина им на действие, но се използват много широко за третиране на епилепсии, биполярни разстройства и шизофрении. Единственото сигурно нещо е, че предизвикват жестоки странични ефекти, за справка напиши lamotrigine skin в Google Images и се наслаждавай. И въпреки това помагат много.

------------------------------------------



Тема Re: Безсъниенови [re: stanislav24]  
Автор kokep ()
Публикувано25.01.15 21:07



Аз съм взимала антидепресанти малко повече от 6 месеца. Спрях ги, след като докторът ми каза, че се подобрявам и да ги пропускам, т.е. да ги пия през ден два. Без проблеми ги спрях и при теб ще е така



Things can only get better

Тема Re: Безсъниенови [re: dnaunseq]  
Автор vladimir1974m2 (член)
Публикувано27.05.15 17:37



Кажи сега какво работиш? Свързана ли ти е работата с динамика,сръчност,бързане,напрежение?.Имаш ли усещането,след като легнеш и затвориш очи, да ти се привижда, че все още правиш нещо,че времето те притиска и трябва да заспиш веднага,за да можеш да си починеш?Може би част от приюините започват от тук.И при мен е така



Тема Re: Безсъниенови [re: stanislav24]  
Автор stanislav24 (непознат )
Публикувано05.09.15 12:21



Здравейте. След много четене в интернет достигнах до една много страшна болест, която ме е страх да напиша даже, а симптомите ги виждах всяка вечер. Към момента спях с хапчета - невролептик, който ми го беше изписала Психиатърка. Естествено след като прочетох за тази болест, че при нея не помагат хапчетата и на мен спряха да ми даействат. Даже вземах Хедонин + Зопиклон и едва ме приспиваха за 1-1.5 часа и след това въртене цяла нощ. Запазих си час в София в Св. Наум да ми направят полисомномграфско изследване. Вечерта не можах да спя изобщо с тези кабели на главата. След 2-3 дена излезе резултата и се оказа, че от 6 часа съм спал 5.5 и то чак съм влизал за 1 час и нещо във фаза дълбок сън, а при мен усещането беше че не съм мигнал цяла нощ!!! След това се успокоих че нямам тази страшна болест и няма да умра защото мозъка ми явно намира начин да спи и започнах с 15мг ремирта която започна да ми действа. В рамките на 1 месец намалих ремиртата до 3.5мг и си спях всяка вечер в продължение на 4 месеца. Този проблем беше забравен за мен докато не реших на моя глава да спра изцяло ремиртата. Следваха 5-6 дни които си спях без нищо и след това пак започна всичко отначало. В момента пак едвам ми действа 15мг. ремирта и имам усещането че спя супер леко по няколко часа през вечер. Интересното е, че жена ми влиза в стаята святка лампата и аз на другата сутрин нямам спомен за това и пак имам усещането че не съм мигнал и секунда. Според жена ми аз спя. Едната лекарка от Неврологията в София ми каза, че имам Парадоксална Инсомня - някаква част от мозъка оставала будна и затова имам такива усещания. Завеждащия неврологията ми казва че нищо ми няма да се обърна към психиатър.
Психиатърката ми предписа Геродорм 20мг + Ремирта 15мг . Пих ги 4 дена и махнах Геродорм-а защото не искам да пия Бензодиезипини.
Толкова ме е яд, че 4 месеца се чувствах перфектно с някакви трушички антидепресант и го спрях..
Сега незнам какво да правя и по какви изследвания пак да ходя....



Тема Re: Безсъниенови [re: stanislav24]  
Автор thegiverandthetaker1 (истински)
Публикувано10.09.15 15:32



Това е много странно. Хедонин е един от най-силните антипсихотици и може да усмири и най-дивата психоза. Това че не ти действа означава, че не страдаш нито от психоза, нито от шизофрения, нито от каквото и да е подобно.

Значи мога да се опитам да ти помогна (без гаранция), обаче...

В отговор на:

[...] не искам да пия Бензодиезипини [...]




Забрави за "не искам". Ти не искаш и да си в това състояние, ама не може. Имам някои неща наум, обаче трябва да ги изпълняваш като часовник, така че кажи отсега - да пробвам ли да ти помогна или ще се лекуваш както ти решиш?

------------------------------------------



Тема Re: Безсъниенови [re: thegiverandthetaker1]  
Автор stanislav24 (непознат )
Публикувано15.09.15 07:33



Пробвай. Всяка помощ е от полза. Хедонин пиех по 1/2 хапче и вършеше перфектна работа, но аз спрях антидепресанта, който пиех през деня и след като прочетох за онази ужасна болест, че там хапчетата за сън не действат и при хедонина спря моментално да ме преспива. Като симптоми ми се появиха едни съвсем леки потрепвания на мускулите по цялото тяло - миглата, бицепса. От 1г. насам нито са се засилили нито са намалели. Лекарите казват, че нямало нищо страшно. Чудя се дали да ходя да правя ЯМР?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.