Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:47 27.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема бълхи  
Автор cvbx (непознат )
Публикувано10.05.14 06:06



получих над 40 ухапвания от малки бълхи за нощ и на сутринта почуствах сърдечна слабост



противоотрова има ли за това



Тема Re: бълхинови [re: cvbx]  
Автор thegiverandthetaker1 (истински)
Публикувано10.05.14 13:23



Че каква отрова имат бълхите? Ако питаш, как да ги разкараш, най-достъпното нещо е оцет. Мажеш си ухапаните места обилно, и хем спира да те сърби, хем бълхите бягат. И за комари става... както и за много други неща.

------------------------------------------



Тема Re: бълхинови [re: thegiverandthetaker1]  
Автор cvbx (непознат )
Публикувано11.05.14 08:28



ВКАРВАТ при ухапването секрет,обезболяващ но е опасен за сърцето-получих тежест там и не се махат-смених 4 ката дрехи,на 4 адреса и 4 бани ударих и пак намирам

по мен

Редактирано от cvbx на 11.05.14 08:30.



Тема Re: бълхинови [re: cvbx]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано11.05.14 12:50



Потопи се в гореща вана целия - само носа ти да се показва. Може да добавиш орехова отвара във ваната.

Бълхите не обичат гореща вода - ше опитат да изскочат от сека гънка на тялото ти.

Стой там колкото можеш. Като излезнеш намажи се с оцет (щом помагало). Дрехите и чаршафите изгори или свари пак във вряла вода.

Това са бабешки съвети - от баба ми съм ги чувала. Навремето не са имали други начини.


За отвара от орехови листа съм чувала че мори домашни паразити. Сваряваш орехови листа да стане гъста и тъмна отвара. Правиш си вана в отварата. Много е добра за кожа, коса и всякакви други пречистващи цели. Не я пий - само за вана е и за изплакване - с външно приложение.


Не я пий - защото съдържа силно концентрирани дъбилни вещества и йод - и други неща, но за тези съм сигурна. По-голямо количество от орехова отвара може да те отрови. Не знам къде е границата и опасната доза - баба ми ме учеше така.


Ако искаш да пиеш отвара от орех - вземи млади орехчета (плода) и ги свари - помага за кашлица, за маса болести и прочие...сега не е това темата. Но ореха е много полезен за отърваване от паразити - затова старите хора слагаха орехова шума в гардероба против молци, мишки и други подобни паразити и животинки.



Едит: как можах да забравя - добави СОЛ във ваната.


Солта в голямо количество ги избива. Използвай морска сол или друга сол която ти се намира подръка. Изсипи нещо като полвин кило...1 кило...виж там колко ти е литража на ваната...но да се получи концентрация на сол над 5% минимум...ако може дори повече....




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от Roxan*na на 11.05.14 12:56.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.