Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 28.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Има ли алтернатива?нови  
Автор Lolla ()
Публикувано25.03.14 15:50



Като за начало да уточня, че не съм наясно с медицинските терминологии. Майка днес е ходила да и правят рентгенова снимка. И са и казали, че има коксартроза, гонартроза и силно износване на ставите и на двата крака. В къщи с чужда помощ едва се придвижва. До колкото разбрах възможно е да се облекчи състоянието , но с операция. Проблема е че тя има и други заболявания, освен това е доста пълничка. Преди време и правиха колоскопия, и тогава анестезиолога беше и отказал упойка. Било твърде рисковано.
Лечение сме наясно, че няма, но има ли вариант с медикаментозни средства да се повлияе или намали поне болката?
Тя и сега пие болкоуспокояващи, основно диклак , но пък той оуврежда стомаха.
Благодаря за всеки съвет!



Тема Re: Има ли алтернатива?нови [re: Lolla]  
Автор The Giver and The Taker (Истински.)
Публикувано25.03.14 16:04



Еми знам, че им бият инжекции Мовалис, ама казват, че от него има временно облекчение и след време работата става по-зле. Иначе алтернатива - алтернативна медицина. Китайци с игли, масажи, лечители с енергии, рейки терапевти, билкари и т.н. Алтернативи има на всичко, и да те изядат, пак имаш два изхода.

------------------------------------------



Тема Re: Има ли алтернатива?нови [re: The Giver and The Ta]  
Автор Lolla ()
Публикувано25.03.14 16:08



E ще видим какво ще кажат докторите, пък после ще се допитаме и да разните билкари и терапевти.
Благодаря!



Тема Re: Има ли алтернатива?нови [re: Lolla]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано26.03.14 11:44



Може да пробвате с желатин - истински (животински), а не някакви желиращи растителни средства. Всеки ден по 2 пакетчета - да ги разтваря или в кисело мляко (оставя се да престои така няколко часа и после се изяжда), или във вода, както се разтваря номално желатинът за сладкиши: в количество колкото една кафена чашка се слага за 5-10 минути, после се загрява внимателно, за да се втечни, но без да кипва. Може да се сложи за 30 секунди в микровълновата. И после се изпива на един дъх. Вкусът не е приятен, но се прави за лек, а не за удоволствие. Ако след 1-2 месеца няма никакво подобрение, няма смисъл да продължава.

И също е добре да приема витамин С в по-големи количества всеки ден (500 - 1000 мг), защото спомага за усвояването на колагена (от желатина) в ставите.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: Има ли алтернатива?нови [re: Sol y Sombra]  
Автор Korani5 (новак)
Публикувано26.03.14 12:00



Как да се познае кой е истински?



Тема Re: Има ли алтернатива? [re: Korani5]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано26.03.14 12:32



Истинският е животински (в България е свински - има на д-р Йоткер например). Трябва да е животински желатин, а не някакво растително желиращо средство, защото растителните не съдържат колаген, а желатинът съдържа.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: Има ли алтернатива?нови [re: Sol y Sombra]  
Автор Lolla ()
Публикувано26.03.14 12:47



Ще пробваме, благодаря!
Дори и да не помогне, няма да навреди.



Тема Re: Има ли алтернатива?нови [re: Lolla]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано27.03.14 22:27



Лола, освен с операция тия неща с друго не се оправят за съжаление.
Никаква алтернативн медицина не помага в случая.
Съжалявам, ако написаното звучи разочароващо



Пастрока ми имаше операция и на двата крака за смяна на ставите. Диабетик е, операциите ги понесе на 75 и на 76 годишна възраст/правиха ги през 8 месеца/, сега е на 83
Опитваха разни илачи уж около 2 години дето бял ден нямаше за него...та оставете тия измишльотини, не помагат. Само операция.



Тема Re: Има ли алтернатива?нови [re: Lira Emerald]  
Автор The Giver and The Taker (Истински.)
Публикувано28.03.14 00:13



Мнението ти е доста крайно. Пастрокът ти може да е пробвал някакви глупости, но аз лично съм имал резултати от алтернативно лечение, които са направо атомна бомба... Имал съм такива и от конвенционалната медицина. Въпрос на проучване и адекватен подход е. Обаче операцията не винаги е добро решение. Операция е разумно да се направи ако има опасност за живота на пациента, но да ти ръгат арматура по краката... вярвай ми има и по-елегантни решения.

------------------------------------------



Тема Re: Има ли алтернатива?нови [re: Lira Emerald]  
Автор Lolla ()
Публикувано28.03.14 09:16



На майка отказаха операция, първо защото не доста пълничка, и второ има и други заболявания и една упойка може да се окаже фатална.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.