Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:46 26.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Депресивни състояния и среда на живот  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано23.12.13 13:57



Много трудно е да уловиш кога точно си попаднал в депресивно състояние, особено когато вече се намираш в него. Аз свързвам въпроса основно с условията на средата. Следва да елиминираме максимален брой съмнителни фактори, защото крайният резултат е твърде важен, за да рискуваме с него.

Първо правя разлика между обща умора, но позитивен тонус на нервната система и същностна преумора на нервната система. Може да имаме обща отпадналост, но при запазен нервен акумен. Считам за очевидно, че с лекуване на симптомите не можем да постигнем задоволителен резултат като при истинско откриване на причините за нарушението.

Един начин човек да направи сносни наблюдения над въпроса е да има възможност да живее на няколко различни места и по метода на диференциацията, да определи онези фактори, които могат да окажат негативно влияние.

Въз основа на това правя следните предложения за преодоляване на депресивното състояние:

1. Избягване на живеенето в зони в непосредствена близост до големи трансформатори или до високоволтови мрежи.
2. Подобряване на диетата (особено на протеините).
3. Интензифициране на общуването.
4. Може да се експериментира с това да се премахне плътна завеса или пердета на прозореца, така че човек да се събужда едновременно със засилването на слънчевата светлина. Евентуално може да има някакво отношение към тонуса.
5. Някои процеси свързани с адаптацията към по-студеното време. По принцип трябва да се избягва изнежването и може да допуснем 1-2 седмици дискомфорт, като след тях, при положение, че сме се адаптирали, вече ще влезнем в тонус и организмът ни ще се е настроил към "зимния сезон" и то без да изпадаме в летаргия.
6. Опростяването на средата и нейното подреждане - това може да избегне преумората на вниманието, което дори да не усещаме, все пак се отклонява в посока на всички тези предмети или задачи, които са наполовина започнати и т.н.
7. По принцип временно отдалечаване от компютъра, работата, отделяне на време за туризъм и т.н.



Тема Re: Депресивни състояния и среда на живот [re: dnaunseq]  
Автор The Giver and The Taker (Истински.)
Публикувано23.12.13 20:56





------------------------------------------



Тема Re: Депресивни състояния и среда на живот [re: dnaunseq]  
Автор b_kassabov-110119 (пристрастен)
Публикувано25.12.13 18:31



То за много неща може да се мисли, ама честно казано братле, не мисля, че конкретно тези неща ще се отразят позитивно върху депресивните състояния...пък ти си пробвай - не пречи.



Тема Re: Депресивни състояния и среда на живот [re: b_kassabov-110119]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано26.12.13 11:39



Мерси, но първо да попитам дали си специалист в тази област или може би имаш практически опит и някакви наблюдения. Защото това би било добре, но ако просто критикуваш, защото примерно си зъболекар и "разбираш от медицината", това вече може да не е най-правилната препоръка към хората, която можеш да дадеш.

И между другото, ако след всяко хранене зъбите се мият, човек почти няма да има развалени зъби, нито плаки. Като зъболекар (според профила ти) някога да си прозрял тази идея или да си я препоръчал на някого?



Тема Re: Депресивни състояния и среда на живот [re: dnaunseq]  
Автор b_kassabov-110119 (пристрастен)
Публикувано26.12.13 22:59



Ааааааа приятелю - недей тъй с лошо точно на Рождество! По-миролюбив и ласкав пост не бях писал от десетилетия! В него не откривам нищо критично, даже напротив - насърчително! Може би освен до депресивни състояния живеенето покрай трансформатори и най-вече липсата на пердета води и до мания за преследване...

За зъбомиенето - да не съм луд да разяснявам тези тайни на хората?! че нали ще си загубя хляба така!!!

Редактирано от b_kassabov-110119 на 26.12.13 23:02.



Тема Re: Депресивни състояния и среда на живот [re: b_kassabov-110119]  
Автор The Giver and The Taker (Истински.)
Публикувано26.12.13 23:53



В отговор на:

За зъбомиенето - да не съм луд да разяснявам тези тайни на хората?! че нали ще си загубя хляба така!!!


Ха-така! Аз съм програмист, и на хора, които не са много в материята, им разяснявам нещата лека-полека. Иначе лошо за мен.

------------------------------------------



Тема Re: Депресивни състояния и среда на живот [re: The Giver and The Ta]  
Автор b_kassabov-110119 (пристрастен)
Публикувано27.12.13 00:15



За първи и последен път, с риск за големи финансови загуби и като коледна промоция :

Зъби се мият сутрин и вечер между три и пет минути в продължителност. Хоризонталните движения на четката се използват само за разнасяне на пастата, не за изчеткване. Подходящи са както вертикални движения - " от червено към бяло" - тоест от венеца към зъба, все едно метеш, така и движения " пушек от комин" - т.е. като спирали. Зъбната четка се сменя не на 3 месеца, както уж е указано на опаковката, а най - много на 40 дни. Желателно е да имаш две четки - една за сутрин и другата за вечер - не от голяма гъзария, а за да могат да изсъхват добре и да не представляват хубаво място за развитие на бактерии. Най- често и широко използвани са средните по твърдост четки - меките са за временно ползване при възпалени венци, твърдите са за много специални случаи. Електрическите четки са много ефективни и с тях може да се мие по- кратко, особено благотворни са т.нар орални душове, които са комбинирани с четката и с които след измиване можеш да изплакнеш обилно с различни разтвори - от купешки, до варени вкъщи лайки и смрадлики. Пастата за зъби трябва да се променя - да не се използват дълго време пасти, съдържащи едно и също. Основно звено в почестването на зъбите е, че освен миенето им, задължително трябва да се използват и конци - инак междузъбните пространства остават практически непочистени, макар човек да не го осъзнава. Друг основен елемент в оралната хигиена е използването на различни води. Те също трябва да се сменят - една и съща за срок от около 3 седмици води до проблеми.

Да му се не види - нерде депресия, нерде миене на зъби...ама айде.



Тема Re: Депресивни състояния и среда на живот [re: b_kassabov-110119]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано27.12.13 00:55



В отговор на:

За зъбомиенето - да не съм луд да разяснявам тези тайни на хората?! че нали ще си загубя хляба така!!!



Профилактиката преди зъболекаря. И който иска орална хигиена да си мие зъбите след хранене, а не просто сутрин и вечер.



Тема Re: Депресивни състояния и среда на живот [re: dnaunseq]  
Автор ratna (отдалеч)
Публикувано28.12.13 10:55



който е в депресия , дори не забелязва дали и как си е измил зъбите .

Промени в социалното обкръжение могат да подобрят състоянието , също и някои медикаменти , лошото е , че последните имат странични действия и не всеки ги понася .
Прекарването на повече време в природна среда , на дневна светлина и слънце , също помагат .
........и ако не помагат , то вода ще има за всички .............



Тема Re: Депресивни състояния и среда на живот [re: ratna]  
Автор ConorJames (непознат )
Публикувано15.02.14 20:18



Аз не съм си мил зъбите от месеци именно защото съм в депресивно състояние, все пак на погребението ще съм със затворена уста а и може малко да ми ги поизчеткат с техните мощни препарати за миене на трупове. Когато погребваха дядо ми ,ухаеше на цветя, така го бяха излъскали и напарфюмирали, а преди това се беше осрал и опикал и имаше и декубитуси. Пък може преди последната стъпка да се измия като за последно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.