Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:46 28.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Една билканови  
Автор mario.1993 ()
Публикувано16.09.13 19:29



Задължително ли е билката бабини зъби да се пие само по няколко лъжици на ден? Много ми харесва мекия и деликатен вкус и си я пия като обикновен чай. Вкусът е подобен на китайската хризантема бан лан гън. Но после прочетох ,че се вари 15 минути, кисне се денонощие и се пие по три лъжици на ден, като стъпаловидно се увеличава броя на лъжиците. За да не предозирам нещо заливам билката не със вряща вода, ами малко преди да заври. Освен това държа пакетчето само една минута. И все пак приятният вкус на билката си се запазва а и разбрах ,че е много полезна, едва ли не супер лекарство. Силно действаща билка ли е и има ли проблем да се пие често? Аз за всеки случай редувам с друг чай и я пия през ден-два. Но въобще съм се отказал от безалкохолните напитки ,защото са много вредни, пия всякакви билки, харесвам и вкуса на мечото грозде,каркадето,а също и аромата на пелина.

Редактирано от mario.1993 на 16.09.13 19:32.



Тема Re: Една билканови [re: mario.1993]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Истински.)
Публикувано17.09.13 18:38



Ти досега чул ли си някой да е умрял от мащерка? От изброените растения, единствено пелинът е опасен, защото е силно психотропен и токсичен. Действието му е подобно на марихуаната. Във високи дози може да увреди черния дроб.

------------------------------------------



Тема Re: Една билка [re: mario.1993]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано17.09.13 19:44



Прочети упътването на пакета и спазвай указанието. Ти за какво я пиеш тази билка?



Тема Re: Една билканови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано17.09.13 19:46



Това за пелина, че е токсичен и силно психотропен го чувам за първи път, затова се изненадах за тези му свойства. Спомням си, че като малка ми даваха да пия пелин за апетит , защото бях злоядо дете. Никак , ама никак не ми харесваше, защото много горчеше.



Тема Re: Една билканови [re: dama spatia]  
Автор mario.1993 ()
Публикувано17.09.13 20:02



Билката не я пия по определена причина, а си я взех да си я пия като обикновен билков чай и си ми е вкусно. Обаче ако го пия по няколко лъжици то убива целия кеф, все едно да пия кола по три лъжици дневно. Пелинът наистина много горчи, но в малки дози и смесен с други билки може да стане приятно питие, а също гони молци.

Редактирано от mario.1993 на 17.09.13 20:04.



Тема Re: Една билканови [re: dama spatia]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Истински.)
Публикувано17.09.13 23:03



То това много малко хора го знаят, обаче е факт. Неслучайно пелинът и алкохолът са основните и най-важните съставки на абсента. А предполагам всеки знае, че абсентът е доста опасно питие, което допреди няколко десетилетия е било забранено. Историята, че Ван Гог си е отрязал ухото под въздействието на абсент, също е доста известна.

Обаче алкохолът в голяма степен неутрализира действието на пелина. По принцип пелинът ако е приет самостоятелно в достатъчно висока доза, предизвиква много гадни ефекти, подобни на марихуаната. По-слаби са, но са по-дълготрайни. Обаче в комбинация с някой депресант на Централната нервна система: алкохол, бензодиазепини, барбитурати, иначе гадният ефект на пелина, се обръща в доста приятна еуфория.

Самостоятелно марихуаната и пелинът, могат да предизвикат параноя, халюцинации, илюзии, загуба на представа за местонахождението ти, нацепено виждане, все едно виждаш с 1 кадър в секунда, вместо с 24, както и много други странни и неприятни усещания. А има и един куп синтетични дроги, като JWH например, които действат на същите рецептори в мозъка, предизвиквайки същите ефекти, но с по-голяма сила. Преживяването е изключително мъчително.

------------------------------------------



Тема Re: Една билканови [re: mario.1993]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.09.13 17:46



Каквито и билки да пиеш, не ги пий повече от 3 месеца. За да има резултат, трябва да се пият толкова време. Дай си известно време почивка, примерно -месец и след това отново можеш да продължиш със същата билка.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.