Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 29.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Морфей  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано04.04.13 00:39



ме е изоставил напоследък...
Привет на докитата!
Не съм сигурна дали е някакъв проблем голям, но ми е дискомфортно.
От известно време имам някакви смущения със съня. Просто..или сън не ме хваща, или заспивам, но се събуждам нетрадиционно и после до сутринта не мога да заспя. Не пуша, не злоупотребявам с алкохол - може по чаша червено вино вечер и това е, но не системно. Не приемам никакви медикаменти или др.стимуланти, водя се здрава, нямам оплаквания, поне не явни. Имайки предвид, че гледам малко дете и ставам по 5-6 пъти всяка нощ, когато има нужда..май трябва доста да ми се спи. А се получава обратното..точно ей по това време - ме хваща някаква хиперактивност и мога да откарам до сутринта - музика, тв, четене, писане..каквото се сетите. Онази вечер беше до 4 сутринта..Кофтито е, че през деня не обичам да спя, имам възможност - но не лягам, защото, ако спя - се събуждам просто като дроб. От дете съм така - раздразнителност, криво ми е, ужасно съм гладна, отпусната..просто се разкапвам, ако спя през деня.
Съобразявам се какво вечерям, много рядко пия Кола, кафета или др.подобни след 16 часа..но..малко да кусам - просто няма заспиване след това. Да не говорим по Пълнолуние какво става, но това май не е обект на изследване от класическата медицина.


А да..млада съм, ако това има някакво значение.

Някой да има идея какво става?
Нещо да препоръчате?

Благодаря предварително.

Редактирано от impulce на 04.04.13 00:41.



Тема Re: Морфей [re: impulce]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано06.04.13 02:45



Е, какъв е проблемът де?



Тема Re: Морфей [re: impulce]  
Автор Refurbished (Реставриран)
Публикувано06.04.13 13:57



Това ми се е случвало само и единствено, когато съм изправен пред голям житейски проблем, който се оказва, че е "забравен" с години наред и изведнъж трябва по спешност да се реши.

Медитацията ме спасява в такива моменти. Има активна, има и пасивна медитация. Първият вариант става, когато поне веднъж на две (2) седмици ходиш по 4-5 часа на абсолютно непознато за теб място. Така се изключва съзнанието ти и подсъзнанието ти може да ти реши проблема, който не ти дава тих и спокоен сън.

Методът на този вид разходка (активна медитация) се използва от Чарли Чаплин и много други световноизвестни личности.



Тема Re: Морфей [re: ha!]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано06.04.13 17:16



Ами и аз не зная дали има конкретен проблем, но се получава така, че първо не ми се спи и не заспивам, карам известно време така, примерно няколко дни, после изведнъж ме отрязва. Нормално, предполагам, насъбира се умора.
Нямам спокоен сън, когато заспя, преди не съм имала подобни проблеми.
Не е болка за умиране, но ставам разсеяна съответно, забравям, изведнъж ми се доспива (а не винаги имам възможност веднага да легна). Просто хем ми се доспива, хем не мога да уцеля момента ли и аз не зная..
Примерно - приспивам шефката, понякога и аз задрямвам до нея за малко, после като стана и няма заспиване..
Спряла съм всякакви кофеинови истории, освен сутрин.
Интересното е, че въпреки недоспиването - съм на някакъв полусъеднител постоянно, просто се усещам хиперактивна ли как да ти го обясня. Ставам недоспала сутрин, но не сънена, приповдигнато ми е - сутрин, вечер, през нощта, ако остана да будувам. По някое време след обяд вече се отпускам, но докато пък ми дойде ред да заспя или пр...то пак трябва да съм на крак и така..



Та..нямам идея дали има конкретен проблем.
Но определено е нещо ново за мен, преди дори не съм ставала до вц. Лягам и чак на сутринта.



Тема Re: Морфей [re: Refurbished]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано06.04.13 17:28



На мен не ми се е случвало под тази форма до момента - да, когато е имало някакво напрежение, стресови ситуации, някакви неочаквани обрати - все се е случвало да мисля вечер, нещо да се понатегна и сънят трудно да идва..
То май при всички хора е така.
Но напоследък много, много.
Интересно звучи това.
А как се разбира какъв е проблемът, ако е потиснат?



Тема Re: Морфей [re: impulce]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано07.04.13 02:03



Аз продължавам да не виждам проблем, освен в желанието ти да запазиш статуквото. Ползвай времето си, Ама че хора!



Тема Re: Морфей [re: ha!]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано07.04.13 02:08



Не те разбрах много..дано си прав/а и да няма проблем. Сигурно е нещо моментно, предполагам, че ще мине. Ще видим.





Тема Re: Морфей [re: impulce]  
Автор loverrock ()
Публикувано07.04.13 02:51



Какво си пробвала до сега, и не действа?

domino dancing


Тема Re: Морфейнови [re: loverrock]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано07.04.13 11:44



Не съм пробвала нищо.
Това не е от вчера (може би, година), но до момента съм го отдавала винаги на новия режим, свързан с детето, това, че спя с прекъсвания, ставам около 5-6 пъти на вечер (обикнвено на всеки кръгъл час след 1 часа ), съответно се разсънвам и пр., което е нормално за ситуацията. Но после си заспивах.
А сега (може би около месец и малко отгоре), като че нещата се усложниха.
Събират ми се около 4-5 часа сън на денонощие(понякога по - малко), което е нетипично и си носи и съответните неудобства. Просто се наблюдавам и се чудя дали има за какво да се притеснявам или е някакво временно положение.
Реално нищо особено не се случва, освен че будувам, съответно ме налягат разни мисли, отнасям се, разсънвам се, започвам да си разсъждавам и така..

Опитвам се да се сетя за нещо - не физиологично, което да е провокирало цялата работа, но не съм имала някакви особени промени, стресове, животът май си тече, може би една или две необичайни ситуации, но не бих казала, че са с негативен контекст, макар, че често си мисля и за тях.

Може би, просто имам нужда вече от малко истинска почивка - смяна на обстановката, проветряване на главата, малко повече слънце и природа, отколкото тв и компютри. Нещо такова.



Засега спрях всякакви тонизиращи напитки.



Тема Re: Морфейнови [re: impulce]  
Автор Kи. (не позна)
Публикувано07.04.13 15:34



Нищо необичайно ,щом имаш бебе...Когато станеш майка не само режима ти се нарушава ,ами целият ти живот се променя...напасваш го към детето и неговия режим...Може би трябва да направиш така ,че то да не се буди през нощта...едва ли има нужда да яде или пие ,нощта е за сън:-)





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.