Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 18.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Болки - няколко  
Автор Хюррем (теле-патка)
Публикувано15.02.13 22:50



Боли ме лявата плешка. Като се завъртя и усещам остра болка, която пълзи от врата по гръбнака и лявата ръка.
Болят ме и ребрата понякога, когато дишам дълбоко.
Боли ме и главата. Беше в тила, после мина отстрани на черепа болката.

За плешката ползвам Алгезал, но явно не ми помага.
За главата нищо не вземам. Не знам какво.
Ребрата ми се струва, че ме болят заради плешката, но не знам.



Тема Re: Болки - няколконови [re: Хюррем]  
Автор Refurbished (Реставриран)
Публикувано15.02.13 23:32



Бг-мамите препоръчват

, но няма да е лошо да отидеш на лекар. Това са сериозни според мен болки.

ПП: За главата някой си доктор Гилотен е измислил лекарството, ама не ти го предписвам.



Тема Re: Болки - няколконови [re: Хюррем]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано16.02.13 09:00



кревата нали оправи?
с масичката се справяш

сега подреди едно гадже да ти оправя болежките
..........
айде, че и манджа трябва, не е само гаджета и после в банята



Тема Re: Болки - няколконови [re: Хюррем]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано16.02.13 16:19



Най вероятно е разместване (блокаж) на гръбнака.
Ако някой ти масажира гърба, ще усети разлика в мускулния тонус в различните части на гърба, а ти ще усетиш болка.
Има няколко варианта за лечение.
1. Наместване - трябва ти добър мануален терапевт. Има и лекари които се занимават с това, но са малцина. От друга страна - лекар може да прецени дали не се касае за нещо по сериозно.
2. Има едни масажни столове. Идеята е следната - гореща вана, масажен стол, някакво обезболяващо от сорта на нурофен или нимезил - и след масажа се опитваш да се самонаместиш - възможно е, правил съм го със себе си.

Разбира се може да е нещо друго, и тогава ти трябва невролог.
Но все пак, според мен най-вероятно е именно блокаж. Толкова високо - вероятността от дискова херния е малък.
Механизма на блокажа - правиш някак разместване - разместването на прешлените е минимално, но предизвиква мускулен дисбаланс, и пренапрежение на мускулатурата, което води до болка, която пък усилва дисбаланса, и може да предизвика разместване и на други прешлени, и във всички случаи влошава кръвообращението.
Всичко това може да обясни всичките болкови синдроми - имал съм ги.
По простите блокажи - в областта на гърба, особено ако не става дума за някоя грамада се наместват лесно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Болки - няколконови [re: Хюррем]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано06.06.13 18:15



В отговор на:

За плешката ползвам Алгезал, но явно не ми помага.
За главата нищо не вземам. Не знам какво.
Ребрата ми се струва, че ме болят заради плешката, но не знам.




Ако толкова много болежки са се появили внезапно ,това ми прилича да зверско настиване.
По-добре пий нещо за загряване и препотяване!!!





Тема Re: Болки - няколконови [re: Хюррем]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано07.06.13 12:45



Мисля, че е невралгия.
Посети невролог. Дано да имаш здрав стомах.



Тема Re: Болки - няколконови [re: bira_more]  
Автор Kи. (не позна)
Публикувано07.06.13 13:33



И аз се научих сама...след като посетих няколко пъти мануален терапевт...е не го правя съвсем като него,но като "изпука" ми става по-добре:-)
В момента обаче 2ри месец ми е изтръпнала лявата ръка,много неприятно и неудобно...казаха уж,че някакъв нерв съм прискрипала..ама срам не срам - каза ми го една "народна лечителка" (по които не си падам особено),защото джипката не ми обърна внимание-да съм намаляла упражненията,и толкоз...






Тема Re: Болки - няколконови [re: Kи.]  
Автор Chasa (непознат )
Публикувано08.06.13 11:15



Вземи да правиш борцов мост - прав и обратен. Отначало съвсем лекички движения, постепенно нещата ще се оправят. И аз съм имал подобни проблеми, след тези упражнения около 2-3 седмици няма да се познаеш.



Тема Re: Болки - няколконови [re: Chasa]  
Автор Kи. (не позна)
Публикувано08.06.13 16:24



Ще пробвам,ако ми обясниш какво е това..наистина не знам


Моите упражнения са съвсем любителски,колкото да си успокоявам съвестта,че правя нещо:-)





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.