Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 17.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема резултат от цитонамазка  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано15.11.12 20:42



даде ми го сестрата пред кабинета и само каза: "2-ра група. Нормални клетки!" Първо се ококорих, защото винаги съм била 1-ва група и знам, че тя е нормалната, но после като чух "Нормални клетки" реших, че всичко е ОК и ще си видя в изследването какво точно е описано. Е, не, там просто няма описание! За първи път виждам резултат от цитонамазка, на който нищо да не е описано! Само на предната страница пише:
PVCU-Pap - || гр.
CC-Pap - || гр.

притеснена съм, какво да мисля?
дори не пише след какъв период е препоръчителна следваща цитонамазка, няма такова изследване просто! нямам думи, пълен шок!


моля, ако има някой специалист, който може да го изтълкува?


Редактирано от TRlNlTY на 15.11.12 20:42.



Тема Re: резултат от цитонамазка [re: TRlNlTY]  
Автор MamaNetty (блондинка)
Публикувано17.11.12 10:42



Трябвало е да си поговориш с гинеколожката, а не просто да вземеш резултата - и щеше да си вече спокойна. Втора група е нормална находка за раждала жена, особено ако има повече от един партньор...В такива случаи, най-вече ако има някакви оплаквания от течение - трябва да се вземе и влагалищна натривка за посявка - за да се търси евентуална бактериална или гъбична патология, която често е разликата между 1 и 2 -ра група, поради намаления брой лактобацили. Но дори и след адекватно лечение на подобна инфекция често жените си остават във 2-ра група... не е притеснително, ако няма съпътстваща патология.

Пробвай една опаковка от

и после пак иди на цитонамазка...

Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 17.11.12 10:43.



Тема Re: резултат от цитонамазка [re: MamaNetty]  
Автор Kи. (не позна)
Публикувано17.11.12 12:09



Всичко е така ,ама без последното.
Трябва да е луда да пробва "нещо" ,без преглед от специалист ,диагноза и т.н.




Тема Re: резултат от цитонамазка [re: Kи.]  
Автор MamaNetty (блондинка)
Публикувано17.11.12 15:37



Е, доста преекспонираш... линкът, който съм пуснала е за безобиден пробиотик, който се дава без рецепта и съдържа култура от живи лактобацили, които виреят нормално във влагалището на жените... Няма да се отрови от него.

Ако не и помогне, поне няма да навреди...
От друга страна няма за какво да и се "помага" всъщност- цитонамазката и е нормална, макар и 2-ра група, а тя вече е ходила на преглед при гинеколог и не са и открили нищо специално. При здраво влагалище и шийка - няколко дози лактобацили ще я върнат в първа група и всичко ще и е на 6.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: резултат от цитонамазка [re: MamaNetty]  
Автор WMC 5.00.13 RC (Евангелизатор)
Публикувано17.11.12 15:46



Ако не и помогне, поне няма да навреди...

За момент си помислих, че я правиш на опитно зайче, но щом казваш...

Soul is smarter



Тема Re: резултат от цитонамазка [re: Kи.]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано17.11.12 17:28



Що се отнася до приема на лекарства, човек винаги трябва да бъде предпазлив. Всеки организъм е различен, и лекарства, които приема определен човек и му помагат, не означава, че на друг ще подействат по същият начин. Хванах се за твоят пост, защото и моето мнение е такова.



Тема Re: резултат от цитонамазка [re: dama spatia]  
Автор MamaNetty (блондинка)
Публикувано17.11.12 19:08



Така, когато става дума за лекарства.
Пробиотиците обаче не са лекарства в истинския смисъл на думата, те са вид "хранителни добавки" за организма... примерно, както киселото мляко или киселото зеле, които освен хранителни вещества съдържат и микрофлора, полезна за организма и присъстваща в тялото на здравите хора.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: резултат от цитонамазка [re: WMC 5.00.13 RC]  
Автор MamaNetty (блондинка)
Публикувано17.11.12 19:10



Ти пък откога се сдоби с вагина, че четеш подобни теми?!



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: резултат от цитонамазка [re: MamaNetty]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано17.11.12 19:41



Добре, възможно е да си права, не оспорвам. Но все пак, не би било зле да се консултира и с лекар. Но пък всеки решава сам за себе си.



Тема Re: резултат от цитонамазка [re: MamaNetty]  
Автор TRlNlTY (съзерцателка)
Публикувано17.11.12 19:49



ами да, ще си поговоря разбира се с нея, тогава просто не ми оставиха такава възможност, а нямах време да се върна и да чакам отново, че да се добера до нея при положение, че нямам и записан час... очевидно е много важна особа и е трудно да се вредиш, но това съвсем не й пречи да се отнася пренебрежително... телефон не си дава и трябва да се ходи до нея... ноо, да не я коментирам, няма да я поправя, по-добре да я сменя.
иначе преди цитонамазката още си направих всички видове изследвания и всичко си ми беше ОК, затова и се притесних какво в крайна сметка ми има, ако останалите изследвания показват, че съм здрава.


и като пуснеш на Гугъл 2-ра група по Папаниколау и ти излезе в Уикипедията, че 2-ра група показва как имаш едно от два вида заболявания няма как да се почувстваш добре просто... и тогава думите : "2-ра група, НОРМАЛНИ КЛЕТКИ" започват да кънтят някак досадно и лъжовно!...
благодаря за съвета с лекарството (което всъщност е пробиотик, да), но все пак смятам първо да се консултирам аджеба има ли ми нещо или ми няма и ако ми има какво ще е, след като микробиология нищо не показа.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.