Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 28.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема За наследствеността на кръвната група  
Автор OceanOfDreams (σ'α&#)
Публикувано08.08.12 21:04



Кратко и мисля ясно:майката е A1B, бащата 0. Може ли детето да е 0? Това по повод един спор, инфото, което намирам отрича възможността това да е така, но да попитам тук за всеки случай. Мерси!



Тема Re: За наследствеността на кръвната групанови [re: OceanOfDreams]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано09.08.12 14:44







Тема Re: За наследствеността на кръвната групанови [re: Orcad]  
Автор OceanOfDreams (σ'α&#)
Публикувано09.08.12 15:15



Тези таблици ги гледах...но излиза, че ако майката не е в тотална грешка за собствената си кръвна група и тази на бащата, както и кръвната група на детето, то самото дете не е от този баща. Надявах се грешно да схващам нещата, честно казано, както и да има някаква вероятност като кръвната група е A1B, да е някакво изключение. Между другото, аз мислех, че има AB само, а това 1 след А-то е нещо без значение, но никъде не видях таков обозначение по таблици и определния що е то кръвна група. Не съм наясно много-много, аз съм А1+, демек А+ /този индекс 1 какво значение има/



Тема Re: За наследствеността на кръвната групанови [re: OceanOfDreams]  
Автор korani7O (член)
Публикувано09.08.12 16:47



Е, как я четеш тази таблица? "А"+"0" дава 25% нулева група!!! Значи всичко си е ОК!



Тема Re: За наследствеността на кръвната групанови [re: korani7O]  
Автор OceanOfDreams (σ'α&#)
Публикувано09.08.12 19:55



A1B =A?
Майка ми е АB , аз съм А, ние сме с различна кръвна група.
В случая майката е А1B, бащата 0. Майката като А ли да я тълкуваме или като АВ?
Иначе да, виждам в таблиците, че А+0 дава процент възможност за 0, но при АВ+0 възможността е нулева детето да е 0.



Тема Фенотип Бомбайнови [re: OceanOfDreams]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано09.08.12 21:58



Тоест - може. Ако те интересува - порови из Интернет.
Фенотип Бомбай е много рядка група, но съществува.
При този фенотип, има антитела и срещу антиген H.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Фенотип Бомбайнови [re: bira_more]  
Автор OceanOfDreams (σ'α&#)
Публикувано10.08.12 07:55



Явно при майка AB и баща 0, то детето за да е 0 е с Фенотип Бомбай. Това е хубаво!


Проблемът е, че преди време една моя близка ми сподели, че нейната сестра не е напълно нейна поради съща причина - когато са обсъждали кръвни групи един лекар е реагирал, че не е възможно и има грешка някъде, след което още 6 лекаря са отрекли възможността сестрата да е дъщеря на баща си. Това е голяма травма за тях и би било добре ако има вариант да се обясни това изключение и да се докаже дето се казва. Има ли изследване, което да доказва този фенотип?



Тема Re: Фенотип Бомбайнови [re: OceanOfDreams]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано10.08.12 15:04



Има, но не знам къде може да бъде направено.
Разбира се, най-категоричен е ДНК теста.

Bеer? Mоre?





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.