Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:29 28.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Да попитам за лечение с орбазон следствие усложненнови  
Автор elzet ()
Публикувано19.05.12 17:29



Здравейте моля да попитам и аз,
изкарах грип през февруари и малко след това грипа ме повтори и се наложи да ме оставят в болница.Получих проблем с дишането,нещо подобно на спастичен бронхит.В болницате всеки ден ми биеха орбазон,правиха ми инхалации с вентолин и през цялото време имах тръбички с въздух в носа(не знам как се казва,може смешно да ви се стори,но не знам)След една седмица ме изисаха като ми преписаха да пия орбазон по схема,първите три дни по цяло хапче,после три дена по половин после по една трета и после спирам.Добре но когато започнах по една трета още първата вечер бях като риба на сухо въобще не можах да заспя цяла нощ не ми стигаше въздух и сутринта взех пак половин хапче.
Моля ви кажете,опасен ли е орбазона и колко време мога да го взимам.В Испания съм,ако трябва пак да вляза в болница свързано ми е с огромни проблеми пък и друго си е някой на български да ми обясни за да мога добре да разбера.
Надявам се някой да прочете темата ми и да ми отговори.

http://fantasygalleryart.com/library/NTNTP-


Тема Re: Да попитам за лечение с орбазон следствие усложненнови [re: elzet]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано20.05.12 00:42



Ми урбазона е опасен - това е кортикостероид с доста странчни и нежелани ефекти.
Спирането му трябва да бъде постепенно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Да попитам за лечение с орбазон следствие усложненнови [re: bira_more]  
Автор elzet ()
Публикувано20.05.12 11:02



Благодаря ви,че ми отговорихте.
Аз също се поразрових из нета и разбрах ,че урбазона е вреден,но пък ми помага да дишам,след като постепенно го спирах и стигнах на една трета от таблетката,през ноща не можах нито да спя нито да дишам.Ох чудя се какво да правя,ще търся някакви билки които помагат,ще правя упражнения за дишана,пък да видим.

http://fantasygalleryart.com/library/NTNTP-


Тема Re: Да попитам за лечение с орбазон следствие усложненнови [re: elzet]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано20.05.12 11:09



Виж сега, трябва да разбереш на какво се дължи тази невъзможност за дишане. Ако е алергия - трябва да я лекуваш. Ако е било просто спазъм има инхалаторни бронхоразширяващи лекарства, които трябва да приемаш.
Ако е било бронхопневмония - тя НЕ се лекува с кортикостероиди. Напиши поне каква ти е била диагнозата. Описанието отговаря на поне 10 неща.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Да попитам за лечение с орбазон следствие усложненнови [re: elzet]  
Автор elzet ()
Публикувано20.05.12 23:42



Инфекция на горните дихателни пътища,бронхиална асма и остра дихателна недостатъчност.
Лечение урбазон 16 мг три дена по едно после три по половин и три дена по една третинка.И като стигнах до третинката започнах пак да не мога да дишам.Вдишвам,но издишването ми е на пресекулки. Имам изписани много инхалатори вентолин по две впръсквания сутрин обед и вечер,атроалдо(ipratropium bromid) по четири впръсквания сутрин, обед и вечер и един път на ден ot Rilast (budesonida,formorerol fumarato dihidrato)
Ето с тези лекарства ме изписаха,казаха,че не съм направила пневмония.Не знам дали не сбърках с този орбазон ,че взех пак по едно хапче,ще го намаля и спра,но трябва тези спазми с дишането ми да отминат.
Благодря ви много че сте ми писали,чакам отговор с нетърпение.

http://fantasygalleryart.com/library/NTNTP-


Тема Re: Да попитам за лечение с орбазон следствие усложненнови [re: Rapidfire]  
Автор elzet ()
Публикувано20.05.12 23:46



Инфекция на горните дихателни пътища,бронхиална асма и остра дихателна недостатъчност.
Лечение урбазон 16 мг три дена по едно после три по половин и три дена по една третинка.И като стигнах до третинката започнах пак да не мога да дишам.Вдишвам,но издишването ми е на пресекулки. Имам изписани много инхалатори вентолин по две впръсквания сутрин обед и вечер,атроалдо(ipratropium bromid) по четири впръсквания сутрин, обед и вечер и един път на ден ot Rilast (budesonida,formorerol fumarato dihidrato)
Ето с тези лекарства ме изписаха,казаха,че не съм направила пневмония.Не знам дали не сбърках с този орбазон ,че взех пак по едно хапче,ще го намаля и спра,но трябва тези спазми с дишането ми да отминат.
Благодря ви много че сте ми писали,чакам отговор с нетърпение.
Извинявайте два пъти отговарям защото толкова съм се объркала че си отговорих на моят пост.Е сега поправям грешката.

http://fantasygalleryart.com/library/NTNTP-


Тема Re: Да попитам за лечение с орбазон следствие усложненнови [re: Rapidfire]  
Автор elzet ()
Публикувано21.05.12 00:41



Ама и аз със моят перфектен превод,имало е съмнения за бронхиална астма,но не е,остава острата дихателна инфекция.

http://fantasygalleryart.com/library/NTNTP-


Тема При вашия случай....нови [re: elzet]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано21.05.12 09:55



урбазона е бил задължителен,заради дихателната недостатъчност.В следствие на инфекцията се получава оток на лигавицата в дихателните пътища и това води до дихателна недостатъчност(много грубо и приблизително обяснено)Възможно е да се натрупа и течност в белия дроб.Ако няма допълнителни усложнения,би трябвало да употребявате помпичките и урбазона успоредно и при спиране на урбазона да нямате проблем.Вие употребявате ли редовно тези помпички,или разчитате само на урбазона?Останах с впечатление,че не ги ползвате.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: При вашия случай....нови [re: Дokи]  
Автор elzet ()
Публикувано21.05.12 14:47



Благодаря ви за доброто обяснение.
Да ползвам си най-редовно помпичките,просто реших да продължа за още три дена урбазона и след това да започна да намалявам дозата.Започнах да си правя и инахалация с лайка и днес (чак ме е страх да го напиша) се чувствам добре.Но тези две вечери няма да ги забравя никога ,чувствах се като риба на сухо.

http://fantasygalleryart.com/library/NTNTP-


Тема Re: Да попитам за лечение с орбазон следствие усложнен [re: elzet]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано23.05.12 08:39



най добре си вземи кислороден апарат, товас тръбичките с което си била в болницата, дават се под наем, така както те чета, това ще ти свърши работа)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.