Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:56 23.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Хеликобактер пилоринови  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано12.04.12 12:49



Незнам откъде да започна...Чувствам се като поредния хванат шаран на въдицата на индустрията с лекарства. Декември месец посетих гинеколог, след преглед с ехограф установи газове в червата и ме посъветва да отида на гастроентериолог, защото се лекувало и не било нужно да търпя дискомфорт. Честно казано, аз дискомфорт от газове не съм имала толкова, колкото имам запек. Така че реших щом имам възможност за направление да отида. Незнам на некоректен лекар ли попаднах или какво, но още като погледна направлението, гастроентериолога ми каза, че причина за подобни проблеми е именно тази бактерия, прати ме на кръвно изследване- резултат положителен. След което започна да ме уверява колко е опасно най вече за язва и гастрит дори рак спомена. Назначи ми лечение едновремнно с 2 антибиотика. Много се чудих дали да ги почвам, но викам си, нали лекар ги предписа...купих ги и ги изпих по предписание. Общо 10 дни ги пих!!!! След това контролно изследване- резултат положителен. Отново нов антибиотик, този път само един- 7 дни. Ново изследване- пак положителен резултат...и нов антибиотик!!!!!Лечението се проточи 2 месеца.... Нямам думи да ви опиша, колко неприятно ми беше, когато смених лабораторията за ново изследване и там имаше 17 човека всички с положителни резултати. Лаборантката се изрази че това била новата истерия и да се излекува след време може пак да се появи. Последния антибиотик не го взех, отказах се от по нататъшно лечение, но сега пък се питам правилно ли постъпих? До кога щях да продължа с тези антибиотици...ужасявам се колко химия изпих. Горкия ми черен дроб. Има ли излекували се изобщо?

Редактирано от _belladonna_ на 12.04.12 12:50.



Тема Re: Хеликобактер пилоринови [re: _belladonna_]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано12.04.12 16:07



Не съм я и чувала, тази бактерия... в последните няколко месеца няколко пъти съм ходила на различни гастроентеролози, с подобни оплаквания като твоите, вкл. един професор, и НИТО ЕДИН не ми е искал такова изследване...



Би ли ми казала - какво е точно това изследване - какво се изследва в кръвта, да си погледна резултатите, да не би пък да са ми го искали, а аз да не съм знаела...



Тема Re: Хеликобактер пилоринови [re: Униkaлнaтa]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано12.04.12 16:25



Изследва се наличието на хеликобактер пилори и количеството и защото в малки количества не е опасна. Дава се едно направление на което с латински букви пише точно хеликобактер пилори и се взима кръв от вената. Аз 4 пъти се изследвах все положителни резултати и ме лекуваше само за това. Изследването не се поема от здравната каса, струва между 15 и 20 лв.
Теб с какво и как те лекуват?



Тема Re: Хеликобактер пилоринови [re: _belladonna_]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано12.04.12 16:49



Ами - с разни хапчета за колитни проблеми, но нали ти казвам - никога не са ме изследвали за такива бактерии. Та - моите болежки може да не са като твоите.

А за какво се дава направлението, щом не се поема от касата? Ще взема да си го направя и аз, доброволно, това изследване, без направление...





Тема Re: Хеликобактер пилоринови [re: Униkaлнaтa]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано12.04.12 17:13



Да де, грешка на езика, не направление, а една бележка като талон, да знаят в лабораторията какво да изследват. Иначе последния път като се изследвах на моя глава, само казах за какво искам и нямаше проблем, документ не са ми искали.
А болежки никога не съм имала и през ум не ми е минавало за гастро... Даже корем не ме е болял. Само запек и тези газове за които споменах. За какво ти е да се изследваш, аз триста пъти съжалявам. Имам чувството че всеки го има това чудо и не се влияе от лекарства. Всичко е за пари, до този извод стигнах.
Ти по добре ли си след твоето лечение? Да взема да пробвам при друг лекар.



Тема Re: Хеликобактер пилоринови [re: _belladonna_]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано12.04.12 17:37



При всички случаи те съветвам да пробваш при друг лекар. ВИНАГИ трябва да има няколко мнения по важни въпроси, поне аз така практикувам.

Моето лечение крета някак, но и моите оплаквания никак не са фатални, така че имам намерение да се откажа - някои неща просто трябва да се приемат като даденост, щом няколко души лекари ти кажат, че проблемът не е голям.

А ако не се откажа - направо ще си направя една фиброколоноскопия - и така ще се разбере какво, аджеба, има из червата ми... Професорът, за който ти писах, ме посъветва така - в Щатите това било задължително изследване от една възраст нагоре, и ако човек не си го направел - застраховката не му плащала 50% от разноските за ВСИЧКИ останали болежки...

Е, не е приятно, изследването, но се прави и с упойка и нямало проблеми.



Тема Re: Хеликобактер пилоринови [re: _belladonna_]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано12.04.12 20:37



Най-добре е да посетиш още 1-2-ма доктори , за да сумираш някакво мнение.



Тема Re: Хеликобактер пилоринови [re: _belladonna_]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано13.04.12 03:09




Нямала си работа маймуната, та си разчесала гъза



Тема Re: Хеликобактер пилори [re: ha!]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано13.04.12 14:48



Ами да май така стана. Много наивно се доверих в компетентността на човек, само защото на вратата пише лекар. За съжаление не съм от хората, които търсят няколко мнения, нямам време да обикалям от кабинет на кабинет.



Тема Re: Хеликобактер пилори [re: _belladonna_]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано13.04.12 18:17



За съжаление не съм от хората, които търсят няколко мнения, нямам време да обикалям от кабинет на кабинет.

Намирам това за голяма грешка, особено в България... За такова важно нещо като здравето ВИНАГИ трябва да си имаш едно на ум и повече от едно мнение.

Десетки хора биха ти привели примери, в които благодарение на второ или трето мнение СА ОЖИВЯЛИ или нещо по-дребно, но също така важно.

Апропо - какво стана с твоето отслабване с 90-дневната диета?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.